Granice efektywności prawa Sposoby osiągania efektywności w prawie Tom 1

,

Książka

Granice efektywności prawa Sposoby osiągania efektywności w prawie Tom 1

,

 • Wydawnictwo: Adam Marszałek
 • Rok wydania: 2016
 • ISBN: 9788380196179
 • Ilość stron: 244
 • Format: 16.0x22.5cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 39,20 PLN
Nasza cena 32,93 PLN
Oszczędzasz 15%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 39,20 PLN
Nasza cena 32,93 PLN
Oszczędzasz 15%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Oddajemy do rąk Czytelników pierwszy tom publikacji będącej efektem badań nad granicami efektywności prawa. Szczególnie istotnym nurtem rozważań autorów niniejszego tomu jest odpowiedź na pytania: Co to znaczy, że prawo jest efektywne Czy efektywność prawa może być odnoszona jedynie do efektywności ekonomicznej Wydaje się, że wiązanie problemu efektywności wyłącznie z amerykańskim realizmem prawniczym oraz ekonomiczną analizą prawa jest zbytnim uproszczeniem i swoistą inwazją ekonomii w sferę prawa. Pozostając jednak przez chwilę w kręgu ekonomicznej analizy prawa, nie sposób nie postawić pytania o problem pomiaru jego ekonomicznej efektywności. Czy użyteczność jest w ogóle mierzalna Czy istnieje możliwość porównywania międzyosobowego użyteczności Wielu ekonomistów, w tym laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii F.A. von Hayek, zaprzeczy takim twierdzeniom. Czym więc jest efektywność rozumiana jako kryterium oceny prawa Łukasz J. Pikuła Hubert Kaczmarczyk

Szczegóły

Tytuł: Granice efektywności prawa Sposoby osiągania efektywności w prawie Tom 1

Autor: Pikuła Łukasz J., Kaczmarczyk Hubert

Wydawnictwo: Adam Marszałek

ISBN: 9788380196179

Języki: polski

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 244

Format: 16.0x22.5cm

Oprawa: Miękka

Waga: 0.37 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Pikuła Łukasz J., Kaczmarczyk Hubert (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×