Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary

Książka

Kajtek, uważaj!
Mały miłośnik książek zakłada okulary

 • Wydawnictwo: Prószyński Media
 • Rok wydania: 2014
 • ISBN: 9788380970458
 • Ilość stron: 32
 • Format: 26.0x26.0cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 25,01 PLN
Nasza cena 16,34 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 25,01 PLN
Nasza cena 16,34 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

To zabawna i pięknie ilustrowana historia, której główny bohater Kajtek, mały szpak kochający książki, boryka się z problemami ze wzrokiem. Podczas czytania odkrywa, że widzi niewyraźnie. I również w książkach znajduje wskazówki, co w takiej sytuacji zrobić. Udaje się więc do okulisty i dostaje swoje pierwsze okulary. Z początku jest nimi zachwycony, ale jego kuzyni wyśmiewają go. Kompletnie załamany Kajtek na szczęście przypomina sobie, że okulary nosili Ben Franklin, John Lennon i Gandhi. Niestety, obserwując maleńkie rzeczy, których wcześniej nie dostrzegał, wpada w tarapaty, z których wydostaje się dzięki zdobytej dzięki książkom wiedzy, wyobraźni rozbudzonej podczas czytania i swej wyjątkowej pomysłowości oraz pomocy licznego stada kuzynów, którzy odtąd chcą być tacy jak on i nosić okulary. Ta króciutka historia, napisana prostymi, przemawiającymi do wyobraźni dziecka zdaniami, a przede wszystkim jej główny bohater, przesympatyczny mól książkowy Kajtek, wzbudzają ogromną sympatię dzieci. W samych Stanach Zjednoczonych wydano tę książkę już w ponad 40 000 egzemplarzy, przetłumaczona została także m.in. na chiński, hiszpański, kataloński, portugalski, czeski, słowacki, koreański, brazylijski i włoski. Książkę o Kajtku lubi się od pierwszego wejrzenia również ze względu na charakterystyczne bardzo dowcipne rysunki przedstawiające przesympatyczne stadko szpaków z Leśnego Miasteczka. "Kajtek, uważaj!" to jednak nie tylko pochwała czytania. To także opowieść o tym, jak wykorzystywać zdobytą wiedzę. I jak ważne jest twórcze myślenie i wspólne działanie. Historia małego szpaka pokazuje, że trzeba zwracać uwagę na niepokojące sygnały, które wysyła nasze ciało, pozwala też oswoić dzieci z myślą, że czasami trzeba szukać pomocy u specjalistów. Jednak przede wszystkim uczy akceptacji i tolerancji. Nie sztuka bowiem wyśmiewać się z innego. Za to wielką sztuką jest pozostać sobą, a nawet jak nasz Kajtek zaimponować prześmiewcom, by chcieli być tacy jak my. Wielu maluchom ktoś dokucza, a historia Kajtka pokazuje im, że możliwe jest szczęśliwe zakończenie, nawet jeśli czasem doświadcza się drwin i przykrości.

Szczegóły

Tytuł: Kajtek, uważaj!

Podtytuł: Mały miłośnik książek zakłada okulary

Autor: Berne Jennifer

Wydawnictwo: Prószyński Media

ISBN: 9788380970458

Tytuł oryginału: Calvin look out

Język oryginału: angielski

Tłumacz: Kokoszewski Janusz, Koman Dorota

Języki: polski

Rok wydania: 2014

Ilość stron: 32

Format: 26.0x26.0cm

Oprawa: Twarda

Waga: 0.506 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl