Hipoteka po nowelizacji w systemie wieczystoksięgowym Pytania i odpowiedzi

,

Książka

Hipoteka po nowelizacji w systemie wieczystoksięgowym
Pytania i odpowiedzi

,

 • Wydawnictwo: Wolters Kluwer
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788381071956
 • Ilość stron: 506
 • Format: 15.0x21.0cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Jutro (środa 2017-11-22)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 129,00 PLN
Nasza cena 92,24 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 129,00 PLN
Nasza cena 92,24 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Książka zawiera omówienie najczęściej zgłaszanych przez praktyków problemów prawnych związanych ze stosowaniem ustawy o księgach wieczystych i hipotece, zaprezentowanych w przystępnej formie pytań i odpowiedzi. Komentowane zagadnienia przedstawiono w postaci przykładowych spraw hipotecznych wraz z rozwiązaniami.
Trzecie wydanie zostało poszerzone o zagadnienia związane ze stosowaniem znowelizowanych przepisów ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz ustawy - Kodeks postępowania cywilnego zmienionych z dniem 1 lipca 2016 r. ustawą z 15 stycznia 2015 r. (Dz. U. poz. 218 z późn. zm.). Zmiana polega na wprowadzeniu elektronicznego postępowania wieczystoksięgowego, uregulowanego w art. 626(1)-626(13) k.p.c. Kluczowe znaczenie ma zmiana art. 626(4) k.p.c., według którego notariusz, komornik oraz naczelnik urzędu skarbowego działający jako administracyjny organ egzekucyjny składają wniosek o wpis w księdze wieczystej wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Od 1 lipca 2016 r., na wniosek uczestnika postępowania zawarty w akcie notarialnym, zawiadomienie o wpisie może zostać doręczone za pośrednictwem systemu teleinformatycznego na konto wskazane w tym systemie.
W opracowaniu zaprezentowano najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego oraz wybór aktów prawnych dotyczących tematyki ksiąg wieczystych i hipoteki.


Szczegóły

Tytuł: Hipoteka po nowelizacji w systemie wieczystoksięgowym

Podtytuł: Pytania i odpowiedzi

Autor: Ciepła Helena, Pawelczyk Zofia

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Seria: BIBLIOTEKA NOTARIUSZA

ISBN: 9788381071956

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 506

Format: 15.0x21.0cm

Oprawa: Twarda

Waga: 0.65 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Inne pozycje tego autora: Ciepła Helena, Pawelczyk Zofia (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl