Lepiej byś tam umarł

,

Promocja

Lepiej byś tam umarł

,

 • Wydawnictwo: W.A.B.
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 320
 • Format: 16.0x23.5cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Jutro (czwartek 2017-11-23)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Promocja:

Jesienne nowości i bestsellery

Cena 39,99 PLN
Nasza cena 21,80 PLN
Oszczędzasz 45%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 39,99 PLN
Nasza cena 21,80 PLN
Oszczędzasz 45%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Mamed Khalidov - wojownik, muzułmanin, imigrant, dumny mężczyzna, wrażliwy mąż i ojciec. Oto fascynujący portret jednego z najbardziej znanych zawodników mieszanych sztuk walki (MMA). Ze sławnym polskim sportowcem pochodzenia czeczeńskiego rozmawia Szczepan Twardoch. W 1997 roku przyjechał z Czeczenii do Polski i został. Jako niekwestionowany mistrz wagi średniej mieszanych sztuk walki MMA reprezentuje Polskę na największych arenach. Ale miłość do kraju, w którym zdecydował się osiąść i założyć rodzinę, jest miłością trudną. W szczerej rozmowie ze Szczepanem Twardochem, pisarzem zafascynowanym światem męskich sportów, Mamed Khalidov niezłomny wojownik, imigrant i muzułmanin opowiada o swoim życiu, w którym walka toczy się niemal bez przerwy.

Szczegóły

Tytuł: Lepiej byś tam umarł

Autor: Khalidov Mamed, Twardoch Szczepan

Wydawnictwo: W.A.B.

Kod paskowy: 9788328037328

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 320

Format: 16.0x23.5cm

Oprawa: Miękka

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Ponieważ w komentarzach pod zapowiedzią, na facebooku wydawnictwa można było przeczytać różnorakie reakcje, nie wiedziałam czego się spodziewać. Z jednej strony myślałam, że autorowi – czyli Twardochowi – odwidziało i teraz nie będzie już pisał książek, tylko całościowo poświęci się boksowi. Z drugiej strony po Królu, który ukazał się dokładnie przed Targami Książki w Krakowie rok temu, można było się spodziewać kolejnej powieści o bokserze, którzy chciał coś osiągnąć.Tymczasem okazało się, że to wywiad rzeka z Mamedem Khalidovem, którego nie znałam do momentu przeczytania tej książki. Między innymi dlatego ci spodziewający się powieści będą trochę rozczarowani. Ci, którzy wiedzieli na co się piszą, będą zachwyceni. Głównie dlatego, że sportowiec mówi szczerze i otwarcie o tym jak to jest z KSW i od czego tak naprawdę zależy forma w tym sporcie.Zdradza również nie jeden sekret odnośnie własnego życia jeszcze na Kaukazie. O tym jak i dlaczego traktował go ojciec, o jego dzieciństwie i o wsparciu, które gwarantuje mu żona, która jest przy nim niezależnie od tego jak ciężka byłaby sytuacja.Trudno jest oceniać książki, które mówią o czyimś życiu. Szczególnie, kiedy osoba opowiadająca to życie uciekała przed wojną. Jakby na to nie spojrzeć Khalidova należy podziwiać, ale i współczuć mężczyźnie, który tak naprawdę z wojny wpadł do klatki. Takie jest moje zdanie.Ostatecznie książkę polecam głównie fanom samego Mameda Khalidova i sportu KSW. Z samego Twardocha to tam niewiele. Dlatego nie nastawiajcie się na ciężką lekturą typową dla tego autora. 2017-05-09 11:54:35


Zobacz także:

Inne pozycje tego autora: Khalidov Mamed, Twardoch Szczepan (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl