Postępowanie administracyjne, postępowanie egzekucyjne w administracji i postępowanie sądowoadministracyjne

Książka

Postępowanie administracyjne, postępowanie egzekucyjne w administracji i postępowanie sądowoadministracyjne

  • Wydawnictwo: Wolters Kluwer
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788381071895
  • Ilość stron: 430
  • Format: 16.5x24.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Jutro (poniedziałek 2019-08-19)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 59,00 PLN
Nasza cena 43,96 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 59,00 PLN
Nasza cena 43,96 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Postępowanie administracyjne, postępowanie egzekucyjne w administracji i postępowanie sądowoadministracyjne - Kmiecik Zbigniew R.

Podręcznik stanowi kompletny wykład z zakresu postępowania administracyjnego w ścisłym znaczeniu (tzw. jurysdykcyjnego), postępowania w sprawach wydawania zaświadczeń, postępowania w sprawach skarg i wniosków, postępowania egzekucyjnego w administracji oraz postępowania przed sądami administracyjnymi. Całość uzupełnia omówienie najważniejszych zagadnień ogólnych, wprowadzających czytelnika w zasadniczą problematykę opracowania. W czwartym wydaniu książki zawarto szczegółowe i przystępne omówienie ostatnich nowelizacji dotyczących m.in.: - zakresu i sposobu korzystania z narzędzi informatycznych w omawianych postępowaniach; - sposobów orzekania przez sąd administracyjny w przypadku uwzględnienia skargi na decyzję administracyjną oraz konsekwencji niewykonania przez organ administracji publicznej wyroku sądu uwzględniającego skargę; - zakresu czynności dokonywanych w postępowaniu sądowoadministracyjnym przez referendarzy sądowych oraz zasad i skutków ich kwestionowania przez strony; - konsolidacji służb podatkowych i celnych oraz utworzenia urzędów celno-skarbowych w ramach Krajowej Administracji Skarbowej. Publikację cechuje skondensowana forma i przejrzysty układ. Aby ułatwić zrozumienie i przyswojenie omawianych zagadnień, przedstawiono je w niekonwencjonalny sposób: liczne wyliczenia, egzemplifikacje, a także porównania i przeciwstawienia pokrewnych lub podobnych kwestii i pojęć. Dodatkowo szczegółowo zostały omówione problemy niejasne w świetle przepisów prawa oraz budzące kontrowersje w doktrynie i orzecznictwie sądowym.


Szczegóły: Postępowanie administracyjne, postępowanie egzekucyjne w administracji i postępowanie sądowoadministracyjne - Kmiecik Zbigniew R.

Tytuł: Postępowanie administracyjne, postępowanie egzekucyjne w administracji i postępowanie sądowoadministracyjne
Autor: Kmiecik Zbigniew R.
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Seria: SERIA AKADEMICKA
ISBN: 9788381071895
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 430
Format: 16.5x24.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.632 kg


Recenzje: Postępowanie administracyjne, postępowanie egzekucyjne w administracji i postępowanie sądowoadministracyjne - Kmiecik Zbigniew R.

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×