Egzekucja z nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym w administracji

Książka

Egzekucja z nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym w administracji

 • Wydawnictwo: Wolters Kluwer
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788381073714
 • Ilość stron: 288
 • Format: 14.6x20.4
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 139,00 PLN
Nasza cena 99,39 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 139,00 PLN
Nasza cena 99,39 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Książka kompleksowo przedstawia złożoną problematykę egzekucji z nieruchomości w administracyjnym postępowaniu egzekucyjnym. Ukazano w niej procedurę stosowania egzekucji z nieruchomości przez administracyjne organy egzekucyjne, z uwzględnieniem istotnego orzecznictwa sądowego i poglądów doktryny. W publikacji omówiono m.in. takie zagadnienia, jak: - zasady ogólne w egzekucji z nieruchomości, - przedmiotowy i podmiotowy zakres egzekucji z nieruchomości, - postępowanie w zakresie zajęcia, opisu i oszacowania oraz sprzedaży nieruchomości, - przybicie i przyznanie własności, - podział kwoty uzyskanej z egzekucji. Opracowanie zawiera bogaty zestaw wzorów formularzy, które mogą być wykorzystane przez pracowników organów egzekucyjnych i izb administracji skarbowej oraz organów administracji rządowej i samorządowej. W drugim wydaniu książki uwzględniono zmiany dotyczące: - rozszerzenia możliwości zastosowania egzekucji z nieruchomości na każdym etapie prowadzonego postępowania egzekucyjnego, - rozszerzenia kręgu osób, które nie mogą uczestniczyć w licytacji nieruchomości, - zaspokojenia roszczeń wynikających z odstąpienia od umowy deweloperskiej lub jej przekształcenia w toku postępowania restrukturyzacyjnego lub upadłościowego, - wprowadzenia "miękkiej egzekucji", polegającej na działaniach informujących i dyscyplinujących poprzedzających wszczęcie postępowania egzekucyjnego, - konsolidacji służb podatkowych i celnych oraz kontroli skarbowej w ramach Krajowej Administracji Skarbowej (od 1 marca 2017 r.). Stan prawny na 28 lutego 2017

Szczegóły

Tytuł: Egzekucja z nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym w administracji

Autor: Grześkiewicz Władysław

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Seria: PORADNIKI LEX

ISBN: 9788381073714

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 288

Format: 14.6x20.4

Oprawa: Miękka

Waga: 0.318 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl