Kłamca i szpieg

Książka

Kłamca i szpieg

 • Wydawnictwo: IUVI
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788379660346
 • Ilość stron: 208
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 26,90 PLN
Nasza cena 17,43 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 26,90 PLN
Nasza cena 17,43 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

"- Jeśli nie wrócę za dziesięć minut, to będzie oznaczało, że zdarzyło się coś strasznego.

- I co mam wtedy zrobić?

- Dzwoń po policję.

- Poważnie? A co jeśli pośliźniesz się w tych skarpetkach w łazience, uderzysz głową o wannę i stracisz przytomność?

Schyla się, zdejmuje skarpetki i rzuca je na trampki.

- Jeśli za dziesięć minut nie wrócę, dzwoń po policję, bo nie będzie to oznaczać, że się pośliznąłem w skarpetkach na podłodze w łazience, tylko że najprawdopodobniej jestem w stalowych szponach totalnego psychola.

Okej Idziemy o zakład, że nie przewidzisz zakończenia! Gdy Georges wprowadza się do bloku na Brooklynie, poznaje Safera odludka, wielbiciela kawy i szpiega. Georges dobrze się czuje w towarzystwie ciut ekscentrycznej rodziny Safera. Zapomina przy nich o kłopotach: że tata stracił pracę, musieli się przeprowadzić, a mama zaczęła brać dodatkowe dyżury w szpitalu. W szkole też nie jest łatwo Georges znalazł się na celowniku Dallasa, specjalisty od wyszukiwania u innych słabych miejsc. Pierwsza misja szpiegowska Tropienie tajemniczego Iksa. W miarę postępu śledztwa, kiedy Safer stawia coraz to nowsze wymagania, Georges zaczyna się zastanawiać, co jest prawdą, a co nie, i co to wszystko jest za gra. A w co gra on sam?


Szczegóły

Tytuł: Kłamca i szpieg

Autor: Stead Rebecca

Wydawnictwo: IUVI

ISBN: 9788379660346

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 208

Oprawa: Miękka

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Czasami nie łatwo jest zmienić miejsce zamieszkania dla dorosłych, a co dopiero dzieci i nastolatkowie.
Postrzeganie nowego otoczenia, nowych twarzy jest w wielu przypadkach bardzo trudne. Zanim człowiek zdąży się zaaklimatyzować, to minie długi czas.
Szczególnie mieszkanie w bloku, ponieważ tata stracił pracę, a mama jako jedyna pracująca w rodzinie przemęcza się ponad siły.

Nastoletni Georges razem z rodzicami z powodów finansowych przeprowadza się do nowego bloku.
Średnio mu się to wszystko podoba, ponieważ Brooklyn to otoczenie gdzie chłopak nie ma tam w ogólne żadnych kolegów.
Wszystkiego dopełnia to, że trafia do nowej szkoły, jest jako jedyny od bardzo długiego czasu nowy w klasie.
W domu natomiast całe dnie widzi się tylko z ojcem, który też jest zajęty zakładaniem swojej firmy. Matka chłopca natomiast prawie w ogóle nie bywa w domu ze względu na stan pracy i zmiany.
Pewnego razu znosząc śmieci Georges w piwnicy napotyka się na kartkę przyczepioną do drzwi.
Zdanie na niej napisane informuje, że spotkanie klubu szpiegowskiego jest wtedy i wtedy o wiadomej godzinie. Przyczepiony do niej długopis sugeruje, że trzeba odpowiedzieć i chłopak myśląc, że to żart odpisuje.
Następnie ponownie schodząc do piwnicy postanawia dowiedzieć się, czy owy klub naprawdę istnieje.
Jak wielkim zdziwieniem dla chłopaka okazuje się osoba czekająca właśnie na niego w opuszczonym pokoju.
Czekający tam chłopak, a właściwie Safer, od razu wtajemnicza Georges’a w plan obserwacji podejrzanego X, który zamieszkuje piętro wyżej i prawdopodobnie jest zabójcą.

Książka bardzo krótka, ale dość przyjemnie się ją czyta i nie można się nudzić. Autorka, która napisała „Kłamca i Szpieg” jest również pomysłodawczynią książki pt. „Całkiem oby człowiek”, której recenzja znajduje się na naszej stronie. W obu przypadkach zostają poruszone codzienne problemy nastolatków, z którymi sami nie dają sobie rady i potrzebują pomocy.
W moim przypadku obie książki bardzo mi się spodobały i według mnie każdą po kolei należy przeczytać.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
2017-09-24 20:30:12


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl