Wieczny Ayrton Senna

Książka

Wieczny Ayrton Senna

  • Wydawnictwo: Sine Qua Non
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788379246809
  • Ilość stron: 288
  • Format: 14.0x20.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 34,07 PLN
Oszczędzasz 14%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 34,07 PLN
Oszczędzasz 14%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Wieczny Ayrton Senna - Williams Richard

Kierowca wszech czasów. Tragiczny wypadek. Śmierć, która wstrząsnęła światem Formuły 1.
Nie zostałem stworzony, by być drugi lub trzeci. Zostałem stworzony do wygrywania.
Nie umiał jeszcze dobrze chodzić, a już kartem napędzanym silnikiem z kosiarki pokonywał pierwsze zakręty wokół domu. To przyszły mistrz świata, powiedział o nim kilkanaście lat później Emerson Fittipaldi, przedstawiając 22-latka najważniejszym ludziom w Formule 1.
A później Nie tylko został trzykrotnym mistrzem świata, ale przez wielu jest do dziś uważany za najlepszego kierowcę, jaki kiedykolwiek zasiadł za kierownicą bolidu F1. Jego tragiczny wypadek i śmierć na torze Imola w 1994 roku wstrząsnęły całym światem.
I zbudowały legendę Ayrtona Senny wielkiego na zawsze.
Ta książka jest wartka, wciągająca, pełna kontrastów. Zupełnie jak życie Brazylijczyka, który spychał rywali z toru, potrafił uderzyć sędziego czy przegrać rzut monetą wart półtora miliona dolarów. Ale przed każdym wyścigiem zaczytywał się w Biblii, a gdy sięgnął po swój pierwszy mistrzowski tytuł, powiedział: Na niebie zobaczyłem Boga.
Jeździł tak, jak żył zawsze na pełnej prędkości. Przeczytaj o tym, jaki był. Poznaj historię wielkiego mistrza Formuły 1, który zapadł w wieczny sen
***
Ayrton Senna, jak każdy geniusz, wymyka się jednoznacznym ocenom. Opisując jego tragiczną historię, łatwo jest przemilczeć jedną z wielu kontrowersji wokół miejscami mrocznej osobowości jednej z największych legend Formuły 1. Richard Williams nie próbuje na siłę gloryfikować trzykrotnego mistrza świata i składa mu hołd prawdziwą, szczerą opowieścią o jego karierze. Nie unika najtrudniejszych kwestii i szuka odpowiedzi nawet na najbardziej bolesne pytania. Uniwersalna lektura zarówno dla fanów Senny, jak i dla tych, którzy nie zdążyli obejrzeć mistrza w akcji.
- Mikołaj Sokół, dziennikarz i komentator F1 w ELEVEN SPORTS
Żaden kierowca nie miał takich oczu, żaden nie wzbudzał takich emocji i śmierć żadnego innego nie wstrząsnęła światem jak ta Senny. Ta książka pozwala jeszcze lepiej poznać człowieka, który tyle dał Formule 1.
- Michał Gąsiorowski, z-ca redaktora naczelnego Redakcji Sportowej Polskiego Radia, komentator F1 w ELEVEN SPORTS
Śmierć mistrza, narodziny legendy. Dzień, który złamał serca milionom fanów. Pamiętam go jak dziś. Odejście kogoś tak wybitnego jak Senna W wyścigu! To wydawało się niemożliwe.
On był Formułą 1. Poznał jej wszystkie twarze. Od blasku fleszy, szemranej polityki i ognia walki aż po najokrutniejsze oblicze motorsportu. Dyscypliny, w której każdy wyjazd na tor czy oes kładzie na szali ludzkie życie. Nawet geniusza...
Początek i koniec. Życie i śmierć. Oto historia Ayrtona Senny.
- Cezary Gutowski, dziennikarz motoryzacyjny
Nigdy nie miał idoli, a stał się nim dla milionów. Jordan, Ali i Maradona też zawładnęli swoimi dyscyplinami, ale to Senna miał bezsprzecznie najbardziej ujmującą osobowość. Sam redefiniował słowa takie jak ambicja, zaangażowanie czy poświęcenie. Po tej lekturze dla wielu stanie się sportowcem wszech czasów.
- Filip Kapica, komentator F1 w ELEVEN SPORTS
Fragment książki - Wieczny Ayrton Senna issuu.com/wydawnictwosqn/docs/senna_issuu
Ayrton Senna Ayrton Senna brazylijski kierowca wyścigowy, trzykrotny mistrz świata Formuły 1. W swojej karierze w F1 na podium stawał 81 razy, odnosząc 41 zwycięstw. Pole position zdobywał aż 65-krotnie. Jeździł w zespołach Toleman, Lotus, McLaren i Williams. Zginął 1 maja 1994 roku w wyniku obrażeń po wypadku na torze Imola podczas Grand Prix San Marino. Jego śmierć do dziś wzbudza wiele emocji. Powszechnie uważany jest za najlepszego kierowcę wszech czasów.


Szczegóły: Wieczny Ayrton Senna - Williams Richard

Tytuł: Wieczny Ayrton Senna
Autor: Williams Richard
Wydawnictwo: Sine Qua Non
ISBN: 9788379246809
Tytuł oryginału: The Death of Ayrton Senna
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Sałbut Bartosz
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 288
Format: 14.0x20.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.406 kg


Recenzje: Wieczny Ayrton Senna - Williams Richard

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×