Bajkonur

Książka

Bajkonur

  • Wydawnictwo: Lokator
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788363056360
  • Ilość stron: 64
  • Format: 12.0x19.0cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 21,00 PLN
Nasza cena 13,02 PLN
Oszczędzasz 38%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 21,00 PLN
Nasza cena 13,02 PLN
Oszczędzasz 38%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Bajkonur - Pawlik Marcin

U Pawlika nic nie jest tym, czym się wydaje. Bajkonur to kosmodrom, z którego daje się nura w wyobraźnię, miesza szyki, wlewa wspomnienia do kadzi ze snami, zabiera rzeczy potrzebne i trochę mniej potrzebne. Bajkonur to miasto, to kocimiasto i psimiasto, to bajka o nocy i dniu, o domach i oknach, o grafitowych pantalonach i evencie z Judaszem, o tym, co dzieje się w przerwie meczu o Puchar Polski i o tym, co w Pewexie. Przeszłość wywrócona na nice, wetknięta w okruchy tu i teraz, jutrzejsze wizje spalają się na skraju państwa. Jakiś smutek dziwny, jakieś krwiste niepokoje idą ramię w ramię z magią chwili. Niby wiemy, że bywało różnie, ale kicamy. Kicamy, choć wilcy nam skaczą po piętach, trochę jak u Jacoba, trochę jak u Herberta, trochę jak w tych wszystkich najładniejszych i najstraszniejszych zarazem bajkach, co są z języka i na języku.
Jakub Kornhauser


Marcin Pawlik (ur. 1978) politolog, prawnik, basista oraz tekściarz zasłużonych zespołów alternatywnych, członek trupy teatralnej Teatr Bob. Czynny kadrowicz Reprezentacji Polskich Pisarzy w Piłce Nożnej. Wydał dwie książki poetyckie Deklinacja nic oraz Bunt na jeziorach. Stacjonuje w Krakowie.


Szczegóły: Bajkonur - Pawlik Marcin

Tytuł: Bajkonur
Autor: Pawlik Marcin
Wydawnictwo: Lokator
ISBN: 9788363056360
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 64
Format: 12.0x19.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.105 kg


Recenzje: Bajkonur - Pawlik Marcin

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×