Różowa walizka

Promocja

Różowa walizka

 • Wydawnictwo: Adamada
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788374208635
 • Ilość stron: 36
 • Format: 17.0x24.0cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Pojutrze (poniedziałek 2017-12-18)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Promocja:

Dodatkowe rabaty - wydawnictwo Adamada

Cena 27,90 PLN
Nasza cena 15,40 PLN
Oszczędzasz 44%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 27,90 PLN
Nasza cena 15,40 PLN
Oszczędzasz 44%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

No jak to można, to niedopuszczalne i oburzające. Karygodne i nieprzyzwoite. Poniżej wszelkiej krytyki! Po prostu kompromitacja! Skandal! Kiedyś nikt by sobie na coś takiego nie pozwolił. To okropne i przerażające. Co to za zwyczaje? Kto to widział, żeby obdarowywać chłopca różową (i to wściekle różową!) walizką. Przekorna książka o potędze stereotypów, uwikłaniu w role społeczne i rewolucyjnej sile dziecięcej radości.

Szczegóły

Tytuł: Różowa walizka

Autor: Morgerstern Susie

Wydawnictwo: Adamada

ISBN: 9788374208635

Tytuł oryginału: La valise rose

Język oryginału: francuski

Tłumacz: Janczy Iwona

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 36

Format: 17.0x24.0cm

Oprawa: Twarda

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Podobnie jak w „Lali Lolka” w swojej książce Susie Morgenstern rozprawia się w żartobliwy sposób ze stereotypami, które dotyczą dzieci ale także dorosłych. Chłopcy nie bawią się przecież lalkami i nie noszą koloru różowego. Zazwyczaj spotkać się można z powszechnym poglądem rodziców, że chłopcom nie wypada mieć nawet różowej temperówki w swoim piórniku, bo co inne dzieci albo dorośli pomyślą? No właśnie – co pomyślą? A co jeśli chłopiec dostaje (a nawet używa!) walizki w odcieniu majtkowego różu?! „Różowa walizka” to urocza historia o pewnym chłopcu o imieniu Beniamin, którego babcia sprawia mu z okazji jego narodzin niebywały, dosyć skandalizujący prezent – tytułową różową walizkę. O walizkę toczą się rodzinne wojny, ponieważ mama Beniamina należy do osób, które zdecydowanie uważają, że kolor różowy nie przystoi chłopcom, a do tego żeby jeszcze ktoś obcy zobaczył jej synka z różową walizką…istna katastrofa. Tata chłopca reprezentuje bardziej tolerancyjne podejście do koloru różowego i chociaż uważa taki prezent dla chłopca za dość oryginalny, to jednak nie widzi w nim nic złego. To przecież tylko walizka. Na nieszczęście dla mamy różowa walizka staje się najważniejszym przedmiotem w życiu chłopca – w walizce można spać, używać jej do zabawy, do nauki chodzenia, a nawet różowa walizka może służyć jako szkolny plecak… Czy Beniamin był kimś gorszym, bo lubił kolor różowy? Czy chłopcom nie wolno nosić koloru różowego? Czy wydarzyła się katastrofa z powodu tej wściekle różowej walizki? O tym wszystkim jest ta krótka historia zilustrowana przez znanego ze swojej charakterystycznej kreski Serge’a Blocha. Warta przeczytania, zarówno przez dzieci jak i dorosłych, żeby przekonać się, jak mocno siedzą w naszej głowie stereotypy i żeby oddemonizować kolor różowy. 2017-11-05 18:04:31


Zobacz także:

Inne pozycje tego autora: Morgerstern Susie (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl