PALETA - Podręcznik metodyczny - pomoce dyd.

,

PALETA - Podręcznik metodyczny - pomoce dyd.

,

  • Producent: EPIDEIXIS
  • Rok produkcji: 2017
  • ISBN: 9788389538031
  • Ilość stron: 128
  • Format: 16,8x23,5 cm
  • Oprawa: broszurowa
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 32,50 PLN
Nasza cena 29,23 PLN
Oszczędzasz 10%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 32,50 PLN
Nasza cena 29,23 PLN
Oszczędzasz 10%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: PALETA - Podręcznik metodyczny - pomoce dyd. - Maria Krupska, Bogusław Świdnicki

Pomoce dydaktyczne w praktyce edukacyjnej. PALETA
Największą zaletą PALETY jest to, że dziecko, bawiąc się, przyswaja wiadomości, samodzielnie rozwiązuje zadania, sprawdza wynik, koryguje ewentualne błędy. Robi to wszystko pod kontrolą dorosłego, ale bez jego pomocy. W ten sposób respektowane jest prawo dziecka nie tylko do popełniania błędów, lecz także do ich samodzielnego korygowania.
Podręcznik metodyczny ukazuje, jak praktycznie wykorzystać PALETĘ w nauczaniu: języka polskiego, matematyki, środowiska a także innych przedmiotów, inspiruje do układania własnych zadań z wykorzystaniem tarcz blanko.
Zawiera gry i zabawy z PALETĄ, przykłady zastosowania tarcz na zajęciach w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Dla każdego zestawu tematycznego tarcz ćwiczeń przygotowano cele ogólne i szczegółowe oraz polecenia i tematykę, a także wybrano ilustracje siedmiu reprezentatywnych tarcz. Szczegółowy przebieg zabawy przedstawiono w sposobach realizacji. Znajdują się tam wskazówki, jak poprowadzić zabawę, żeby wzbudzała zainteresowanie dzieci, oraz jak przygotować ćwiczenia doskonalące percepcję wzrokową, ćwiczenia językowe poszerzające słownictwo i wspomagające rozwój mowy dziecka, ćwiczenia zawiązane z liczeniem itp.
Wzbogaceniem i cennym uzupełnieniem treści podręcznika metodycznego PALETA jest artykuł prof. Bogusława Śliwerskiego Samokontrola i samoocena uczącego się w modelu prometejskiej edukacji. Profesor wyjaśnia w nim, dlaczego tak ważne w rozwoju człowieka są samoświadomość, samodzielna nauka, samokontrola i samoocena oraz że rozwój tych cech wspierają właśnie pomoce dydaktyczne z elementami samokontroli i samooceny.


Szczegóły: PALETA - Podręcznik metodyczny - pomoce dyd. - Maria Krupska, Bogusław Świdnicki

Tytuł: PALETA - Podręcznik metodyczny - pomoce dyd.
Autor: Maria Krupska, Bogusław Świdnicki
Producent: EPIDEIXIS
ISBN: 9788389538031
Rok produkcji: 2017
Ilość stron: 128
Format: 16,8x23,5 cm
Oprawa: broszurowa


Recenzje: PALETA - Podręcznik metodyczny - pomoce dyd. - Maria Krupska, Bogusław Świdnicki

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×