Bliżej historii. Podręcznik. Gimnazjum. Klasa 3.

, ,

Podręcznik

Bliżej historii. Podręcznik. Gimnazjum. Klasa 3.

, ,

  • Producent: WSIP
  • Rok produkcji: 2017
  • ISBN: 9788302162299
  • Ilość stron: 280
Wysyłka:
2 - 4 dni robocze*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 28,00 PLN
Nasza cena 23,80 PLN
Oszczędzasz 15%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 28,00 PLN
Nasza cena 23,80 PLN
Oszczędzasz 15%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

W podręczniku Bliżej historii do klasy 3 przedstawiono najważniejsze problemy z dziejów Polski, Europy i świata dotyczące okresu od 1815 do 1918 roku. Język wywodu jest komunikatywny, a sposób prezentowania faktów – przystępny i atrakcyjny dla każdego gimnazjalisty.Bogaty zestaw map historycznych daje możliwość śledzenia zmian granic, przebiegu działań wojennych oraz zasięgu zjawisk społecznych i gospodarczych opisanych w podręczniku.

Schematy i taśmy chronologiczne systematyzują i strukturyzują informacje oraz ułatwiają ich zapamiętywanie.

Teksty źródłowe oraz reprodukcje rycin i dzieł malarskich pozwalają kształcić umiejętność pracy z różnorodnymi źródłami historycznymi.

Atrakcyjne infografiki przybliżają wybrane problemy z przeszłości.

Liczne rysunki i fotografie – w tym rekonstrukcje dawnych strojów, uzbrojenia, budowli i innych obiektów – pozwalają uczniom wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w XIX i na początku XX wieku.

Dodatkowe informacje i ciekawostki w sekcjach A to ciekawe… oraz Co nam zostało z tamtych lat… ubarwiają wykład oraz ukazują związki między przeszłością a teraźniejszością.

Definicje w Słowniczkach wyodrębnionych w ramach jednostek lekcyjnych objaśniają pojęcia historyczne i trudne słowa.

Sekcje Pytania i Zapamiętaj, zamieszczone po kolejnych jednostkach lekcyjnych, pomagają w powtarzaniu i utrwalaniu najważniejszych wiadomości.

Lekcje powtórzeniowe systematyzują wiadomości oraz umożliwiają przygotowanie się do prac klasowych i egzaminu gimnazjalnego.

Bloki zadań Sprawdź się! ułatwiają uczniom sprawdzenie wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok historycznych.

Układ treści podręcznika zaprojektowano tak, by uczniowie zdążyli przed egzaminem gimnazjalnym zrealizować cały materiał podstawy programowej nauczania historii.

Rozdziały problemowe zamieszczone w dziale Kalejdoskop historii stanowią ciekawy materiał do wykorzystania w czasie lekcji odbywających się po egzaminie gimnazjalnym.Podręcznik jest przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w gimnazjum od września 2015 roku.Papierowy podręcznik ma także swój odpowiednik w wersji elektronicznej. Doskonałym uzupełnieniem podręcznika są:zeszyt ćwiczeń,

Atlas. Historia. Gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne,

Kalejdoskop historii. Materiały multimedialne. Gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne (DVD).


Szczegóły

Tytuł: Bliżej historii. Podręcznik. Gimnazjum. Klasa 3.

Autor: Krzysztof Kowalewski, Anita Plumińska-Mieloch, Igor Kąkolewski

Producent: WSIP

ISBN: 9788302162299

Kategoria: Podręczniki

MEN: 61/3/2016/z1

Przedmiot: Historia

Rok produkcji: 2017

Ilość stron: 280

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Inne pozycje tego autora: Krzysztof Kowalewski, Anita Plumińska-Mieloch, Igor Kąkolewski (2)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

  1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
  2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
  3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
  4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
  5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
  6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×