Świat chemii. Podręcznik. Gimnazjum. Część 3.

, , ,

Podręcznik

Świat chemii. Podręcznik. Gimnazjum. Część 3.

, , ,

  • Producent: ZAMKOR
  • Rok produkcji: 2017
  • ISBN: 9788302164446
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 28,10 PLN
Nasza cena 23,92 PLN
Oszczędzasz 14%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 28,10 PLN
Nasza cena 23,92 PLN
Oszczędzasz 14%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Świat chemii. Podręcznik. Gimnazjum. Część 3. - Dorota Lewandowska, Andrzej Danel, Marcin Karelus, Anna Warchoł

Część 3. podręcznika Świat chemii jest poświęcona związkom węgla: węglowodorom, pochodnym węglowodorów i substancjom o znaczeniu biologicznym.W podręczniku zaproponowano wiele doświadczeń, w tym również doświadczenia do wykonania przez uczniów w domu. Dzięki temu uczeń kształci umiejętności praktyczne.Treść podręcznika jest podzielona na działy, w których znajdują się stałe elementy.Graficzne wprowadzenie ma zainteresować materiałem omawianym w dziale.

Część główna tematu została podzielona na krótkie fragmenty, rozpoczynające się pytaniem. Temat jest ilustrowany schematami i zdjęciami doświadczeń chemicznych.

Podsumowanie zawiera definicje nowych pojęć.

Na końcu każdego z tematów pod hasłem Sprawdź, czy wiesz i rozumiesz znajdują się pytania i zadania służące zbadaniu, w jakim stopniu uczeń zrozumiał omawiany w tekście problem.

Pod hasłem Dowiedz się więcej zamieszczono pytania i polecenia zachęcające do wyszukiwania wiadomości, które w istotny sposób poszerzą wiedzę ucznia na temat otaczającego go świata.

Domowe laboratorium zawiera propozycję prostych eksperymentów, które uczeń może wykonać w domu za pomocą przedmiotów codziennego użytku, oczywiście po uzyskaniu zgody rodziców.

Krótkie, ciekawe artykuły Czy wiesz, że… z dziedziny ekologii, historii chemii i jej zastosowań mają zainteresować i skłonić do poszukiwania dodatkowych informacji.

Bogato ilustrowane, zwięzłe Podsumowanie na koniec działu pomaga uporządkować i utrwalić zdobytą wiedzę, w myśl łacińskiej sentencji repetitio est mater studiorum (powtarzanie jest matką wiedzy).

Test wyboru pod hasłem Sprawdź się składa się z pytań testowych jednokrotnego wyboru (odpowiedzi znajdują się na końcu podręcznika). Rozwiązanie go pozwala uczniowi dokonać samooceny przed sprawdzianem.

Wprawki egzaminacyjne zawierają zadania sprawdzające opanowanie wiadomości i umiejętności z kolejnych punktów podstawy programowej. Nie dotyczą one zagadnień omawianych jedynie w danym rozdziale, lecz pozwalają wracać do wcześniejszych tematów.

Podsumowanie wiedzy to graficzne przypomnienie wiadomości od początku nauki chemii. Zawiera również blok zadań Sprawdź się na koniec gimnazjum. W jego skład wchodzą test oraz trzy zestawy zadań, które mają na celu sprawdzenie wiadomości i umiejętności zdobytych od początku nauki chemii.

Doświadczenia, które należy zobaczyć to zestawienie wszystkich eksperymentów do przeprowadzenia, które są zalecane w myśl podstawy programowej.


Szczegóły: Świat chemii. Podręcznik. Gimnazjum. Część 3. - Dorota Lewandowska, Andrzej Danel, Marcin Karelus, Anna Warchoł

Tytuł: Świat chemii. Podręcznik. Gimnazjum. Część 3.
Autor: Dorota Lewandowska, Andrzej Danel, Marcin Karelus, Anna Warchoł
Producent: ZAMKOR
ISBN: 9788302164446
Kategoria: Podręczniki
MEN: 94/3/2017/z1
Przedmiot: Chemia
Rok produkcji: 2017
Oprawa: miękka


Recenzje: Świat chemii. Podręcznik. Gimnazjum. Część 3. - Dorota Lewandowska, Andrzej Danel, Marcin Karelus, Anna Warchoł

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×