Świat chemii. Podręcznik. Gimnazjum. Część 3.

, , ,

Podręcznik

Świat chemii. Podręcznik. Gimnazjum. Część 3.

, , ,

  • Producent: ZAMKOR
  • Rok produkcji: 2017
  • ISBN: 9788302164446
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 28,10 PLN
Nasza cena 23,92 PLN
Oszczędzasz 14%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 28,10 PLN
Nasza cena 23,92 PLN
Oszczędzasz 14%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Część 3. podręcznika Świat chemii jest poświęcona związkom węgla: węglowodorom, pochodnym węglowodorów i substancjom o znaczeniu biologicznym.W podręczniku zaproponowano wiele doświadczeń, w tym również doświadczenia do wykonania przez uczniów w domu. Dzięki temu uczeń kształci umiejętności praktyczne.Treść podręcznika jest podzielona na działy, w których znajdują się stałe elementy.Graficzne wprowadzenie ma zainteresować materiałem omawianym w dziale.

Część główna tematu została podzielona na krótkie fragmenty, rozpoczynające się pytaniem. Temat jest ilustrowany schematami i zdjęciami doświadczeń chemicznych.

Podsumowanie zawiera definicje nowych pojęć.

Na końcu każdego z tematów pod hasłem Sprawdź, czy wiesz i rozumiesz znajdują się pytania i zadania służące zbadaniu, w jakim stopniu uczeń zrozumiał omawiany w tekście problem.

Pod hasłem Dowiedz się więcej zamieszczono pytania i polecenia zachęcające do wyszukiwania wiadomości, które w istotny sposób poszerzą wiedzę ucznia na temat otaczającego go świata.

Domowe laboratorium zawiera propozycję prostych eksperymentów, które uczeń może wykonać w domu za pomocą przedmiotów codziennego użytku, oczywiście po uzyskaniu zgody rodziców.

Krótkie, ciekawe artykuły Czy wiesz, że… z dziedziny ekologii, historii chemii i jej zastosowań mają zainteresować i skłonić do poszukiwania dodatkowych informacji.

Bogato ilustrowane, zwięzłe Podsumowanie na koniec działu pomaga uporządkować i utrwalić zdobytą wiedzę, w myśl łacińskiej sentencji repetitio est mater studiorum (powtarzanie jest matką wiedzy).

Test wyboru pod hasłem Sprawdź się składa się z pytań testowych jednokrotnego wyboru (odpowiedzi znajdują się na końcu podręcznika). Rozwiązanie go pozwala uczniowi dokonać samooceny przed sprawdzianem.

Wprawki egzaminacyjne zawierają zadania sprawdzające opanowanie wiadomości i umiejętności z kolejnych punktów podstawy programowej. Nie dotyczą one zagadnień omawianych jedynie w danym rozdziale, lecz pozwalają wracać do wcześniejszych tematów.

Podsumowanie wiedzy to graficzne przypomnienie wiadomości od początku nauki chemii. Zawiera również blok zadań Sprawdź się na koniec gimnazjum. W jego skład wchodzą test oraz trzy zestawy zadań, które mają na celu sprawdzenie wiadomości i umiejętności zdobytych od początku nauki chemii.

Doświadczenia, które należy zobaczyć to zestawienie wszystkich eksperymentów do przeprowadzenia, które są zalecane w myśl podstawy programowej.


Szczegóły

Tytuł: Świat chemii. Podręcznik. Gimnazjum. Część 3.

Autor: Dorota Lewandowska, Andrzej Danel, Marcin Karelus, Anna Warchoł

Producent: ZAMKOR

ISBN: 9788302164446

Kategoria: Podręczniki

MEN: 94/3/2017/z1

Przedmiot: Chemia

Rok produkcji: 2017

Oprawa: miękka

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

  1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
  2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
  3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
  4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
  5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
  6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×