Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury

Książka

Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury

 • Wydawnictwo: Otwarte
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788375154450
 • Ilość stron: 400
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 13.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 13.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 36,90 PLN
Nasza cena 26,11 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 36,90 PLN
Nasza cena 26,11 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Kochasz przyrodę i każdą wolną chwilę spędzasz na świeżym powietrzu? Ta książka zmieni twój zwyczajny spacer w fascynującą wyprawę. Rośliny, niebo, zwierzęta to niewyczerpane źródła informacji na temat otaczającego nas świata. Chcesz je poznać? Pomoże ci w tym Tristan Gooley, prawdziwy przyrodniczy detektyw! Ponad 850 wskazówek pozwoli ci zrozumieć język natury i spowoduje, że wędrowanie będzie jeszcze większą przyjemnością. Chcesz wiedzieć, jak przemienić liść drzewa w kompas, by dojść do celu? Jak znaleźć najbliższe miasto za pomocą nocnego nieba? A może jak prognozować pogodę, obserwując zachowanie owadów?

Gotowy do drogi? Niech świat będzie twoim przewodnikiem!

Nawet Bear Grylls mógłby się czegoś nauczyć z tej książki.  - The Times


Szczegóły

Tytuł: Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury

Autor: Gooley Tristan

Wydawnictwo: Otwarte

ISBN: 9788375154450

Język oryginału: angielski

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 400

Oprawa: Twarda

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Wracając często do wspomnień z dzieciństwa, najczęściej lubię wspominać wyjazdy do lasu z ojcem. Niekoniecznie za grzybami. Czasami tak po prostu, by pochodzić. Albo wyjazdy nad zalewy, kiedy ojciec siedział z wędką, a ja hasałam po wysokiej trawie goniąc koniki polne albo obserwując myszy polne. Natura była dużą częścią mojego dzieciństwa, w porównaniu do tego co dzieje się w tych czasach. Komputery, komórki, interniety i inne wymysły technologii. Nie jestem aż taką hipokrytką. Korzystam z tego. Jednak idąc za tym, co czytamy w tych wszystkich książkach pokroju "Hygge" czy "Ciszy", to to są takie populizmy, że nic tylko się zabić suchą bułką.Całe nawoływanie do powrotu na łono natury, do dostrzegania szczęścia w najmniejszych rzeczach. Nawet nie wiem, jak to skomentować. To są tak głupie, tak oczywiste rzeczy, że nawet nie wiem jak o tym pisać.Zapytacie w takim razie: Ej, Hasacz, durniu, to po co łapałaś za "Przewodnik wędrowca"?Odpowiedź jest prosta i większości z was znana. Jako samozwańczy władca lasów i puszczy, uznałam, że będzie naprawdę dobrze przeczytać coś co nie tylko zawiera oczywiste informacje, ale i coś nowego. Dowiecie się, co oznaczają konkretne konstelacje gwiazd, co tak naprawdę oznacza wygląd chmury i jak naprawdę rozpoznać zbliżające się chmury burzowe (czy to komórkę burzową pojedynczą czy to superkomórkę).Tristan Gooley to człowiek, który uczy naturalnej nawigacji, bez udawania, że pozżerał wszystkie rozumy. Prosto, przystępnie i przede wszystkim dobrze wyjaśnia jak czytać przyrodę, żeby nie oszaleć.Dla takiego dziwnego hasacza jak ja ta książka to cudowny, niesamowicie naładowany ciekawostkami kąsek czytelniczy. I dla każdego miłośnika przyrody konkretny MUST HAVE. Nie muszę dodawać, że każdy kto lubuje się w dobrze wydanych książkach też będzie miał się nad czym roztapiać. 2017-09-04 13:02:10


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl