Saga rodziny Neshov Tom 4 Zawsze jest przebaczenie
Książka
  • Wydawnictwo: Smak Słowa
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka: 1 - 3 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 39,90 PLN
Nasza cena: 22,98 PLN
Oszczędzasz 42%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Saga rodziny Neshov Tom 4 Zawsze jest przebaczenie - Ragde Anne B.

Powrót po latach, czwarty tom sagi o rodzinie Neshov Zawsze jest przebaczenie w zaskakujący sposób zaprasza nas do śledzenia losów bohaterów poprzednich tomów: Ziemi kłamstw, Raków pustelników i Na pastwiska zielone.
Minęły trzy lata od kiedy Torunn opuściła Neshov, by szukać schronienia u Christera w lesie poza Oslo. Erlend i Krumme zostali zabieganymi ojcami z nowymi, znakomitymi widokami na przyszłość w Kopenhadze. Jednak znając życie ? nie ma nic za darmo. Margido pojednał się ze swoim Bogiem, ale musi jednocześnie ponieść konsekwencje tego, że nowe czasy nastały także w branży pogrzebowej. Torunn skończyła czterdzieści lat i zaczęła dostrzegać, że nie ma dla niej przyszłości u notorycznie niewiernego kierowcy psich zaprzęgów. Ale jak potoczy się jej dalsze życie? Czy może liczyć na przebaczenie za zdradę rodziny Neshov?
Zawsze jest przebaczenie jest czwartą książką w serii, której wcześniejsze tomy to: ?Ziemia kłamstw?, ?Raki pustelniki? i ?Na pastwiska zielone?. W tej uczcie czytelniczej Anne B. Ragde w końcu powraca do Neshov.
Anne B. Ragde jest nieszablonową pisarką, która na nowo podejmuje historię o ludziach z Neshov. Wszystkie postacie są niezwykle sugestywne w odbiorze i zostają wciągnięte w całkiem nową sieć opowieści na wiele kolejnych lat. To dopiero uczta czytelnicza? Wielką siłą Anne B. Ragde jest jej reasearch, szczegóły i opis środowiska. ?zabawnie się czyta.
- Guri Hjeltnes, VG
Daj nam więcej powieści o Neshov, Anne B. Ragde! Czytelnicy nie mogą się doczekać.
- Catherine Kroger, Dagbladet
Ragde ma cały arsenał wyjątkowych, dobrych bohaterów: tak dobrych, że to jest niemal dziwne, że czekała tak długo? Anne B. Ragde ponownie trafia w najczulsze punkty norweskich czytelników.
- Janneken Overland, Klassekampen
Ta powieść to solidny wkład w serię o rodzinie Neshov.
- Maria Arolilja Ro, Adresseavisen
Czwarta część serii o Neshov autorstwa Anne B. Ragde jest dokładnie taka, jak oczekiwano? Miłość Anne B. Ragde do Margido, Erlenda, Krumme?a i Torunn promienieje z każdego fragmentu ?Zawsze jest przebaczenie?. Ona zna tych ludzi? Czytelnicy, którzy pokochali trylogię Neshov ? a jest ich wielu ? z pewnością pokochają również czwartą część. ? Ragde pisze niezwykle obrazowo i dobrze, a prosta forma, pozbawiona zbędnej sztuczności, trafia do każdego odbiorcy. Od dialogów do opisów przechodzi z dużą lekkością i niezwykłą płynnością. Ponadto, daje każdemu bohaterowi trochę własnego głosu, choć nie jest to dla czytelnika zbyt oczywiste. Być może jest najlepsza w kraju właśnie w takim pisaniu.
- Gerd Elin Stava Sandve, Dagsavisen
To przede wszystkim zróżnicowanie środowiska i bohaterów czynią powieść Ragde tak pięknym ponownym spotkaniem. Wiele niewyjaśnionych wątków wskazuje na to, że Ragde ma jeszcze sporo Neshov w zanadrzu.
- Eva Hilde Murvold, Tronder-Avisa


Szczegóły: Saga rodziny Neshov Tom 4 Zawsze jest przebaczenie - Ragde Anne B.

Tytuł: Saga rodziny Neshov Tom 4 Zawsze jest przebaczenie
Autor: Ragde Anne B.
Wydawnictwo: Smak Słowa
Seria: Arcydzieła Literatury Norweskiej
ISBN: 9788365731111
Tytuł oryginału: Alltid tilgivelse
Język oryginału: norweski
Tłumacz: Bilińska Ewa M., Drozdowska Karolina
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 364
Format: 15.0x20.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.354 kg


Recenzje: Saga rodziny Neshov Tom 4 Zawsze jest przebaczenie - Ragde Anne B.
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Pamiętacie rodzinę Neshov?
Jeśli nie to po krótce Wam przypomnę.
Umierająca Anna Neshov pozostawiła trzech dorosłych synów, których relacje pozostawiają wiele do życzenia.
Bracia spotykają się po latach i ujawniają długo skrywane tajemnice, które sprawią, że to nie będą już ci sami ludzie.

Najstarszy z braci Tor, prowadzący rodzinne gospodarstwo, dowiaduje się, że ma dorosłą córkę-Torunn.
Drugi z braci-Margido-właściciel zakładu pogrzebowego, i najmłodszy Erlend-żyjący w związku z mężczyzną, pragnie z nim wychowywać wspólnie dziecko.
I oto Tor nagle odbiera sobie życie, a jego córka zostaje prawowitą dziedziczką gospodarstwa po ojcu, lecz dziewczyna nie chce być nazywana ”chłopką” i opuszcza Neshov, by szukać pocieszenia u Christera.
Podczas, gdy Erlend i Krumme zostają ojcami, aż trojga niemowlaków(dwie dziewczynki i chłopczyk), a Margido opiekuje się gospodarstwem, gdy już go to wszystko przerasta postanawia sprzedać Neshov, ale Torunn nagle dostrzega, że powrót do rodzinnego gospodarstwa to jakieś światełko w tunelu.
Postanawia więc najpierw przeprosić dziadka, który jest w domu opieki, a następnie Margido prosić o wybaczenie.
Czy więc Torunn uzyska przebaczenie?
Czy wróci do posiadłości w Neshov?
Czy się tam zadomowi?
A co z Erlendem Neshov?
„Gejem”, który jako młody człowiek został odrzucony przez własną matkę, w chwili gdy był jeszcze całkowicie bezradny. Sam na świecie, dopóki nie spotkał Krumme.

Autorka podejmując portret psychologiczny w każdej ze swych części zadbała o każdy szczegół.
W piękny sposób pisze o tym co brzydkie i smutne ale też ludzkie.
Autorka uznana za mistrza w opisach życiowych kryzysów przeciwstawia dwie skrajności: radość i ból, śmiech i cierpienie, humor i żal, aby swoich bohaterów opisać w jak najlepszy sposób, z wielką miłością i delikatnością.

Zachęcam Cię Drogi czytelniku, wczytaj się w tę rodzinną sagę, wejdź w nią głębiej i od „kuchni” poznaj losy naszych bohaterów.
Aby zachęcić Cię jeszcze bardziej, posłużę się przepięknym cytatem z książki ”Miłość nigdy nie ustaje, nie jest jak proroctwa, które nigdy się nie kończą, choć zniknie dar języków i choć wiedzy już nie stanie.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość-te trzy: największą z nich jednak jest miłość.”

Czytając czwartą część sagi odniosłam wrażenie, że to nie koniec historii, że autorka ma jeszcze jakieś plany wobec swoich bohaterów, ale to może tylko takie moje odczucie.
Na koniec pragnę bardzo gorąco podziękować Wydawnictwu Smak Słowa za wszystkie cztery części sagi. Jestem naprawdę szczęściarą, a zarazem jestem głęboko wdzięczna Wydawnictwu za tak wspaniałe książki.
Było to dla mnie nie lada przeżycie, że mogłam przeczytać książki tak wspaniałej autorki.
Bardzo więc dziękuję i zachęcam Was do lektury.
Jest cudowna - nie pożałujecie!
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
2017-10-10 15:16:21

Książka

Saga rodziny Neshov Tom 4 Zawsze jest przebaczenie

  • Wydawnictwo: Smak Słowa
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Powrót po latach, czwarty tom sagi o rodzinie Neshov Zawsze jest przebaczenie w zaskakujący sposób zaprasza nas do śledzenia losów bohaterów poprzednich tomów: Ziemi kłamstw, Raków pustelników i Na pastwiska zielone. Minęły trzy lata od kiedy Torunn opuściła Neshov, by szukać schronienia u Christera w lesie poza Oslo. Erlend i Krumme zostali zabieganymi ojcami z nowymi, znakomitymi widokami na przyszłość w Kopenhadze. Jednak znając życie ? nie ma nic za darmo. Margido pojednał się ze swoim Bogiem, ale musi jednocześnie ponieść konsekwencje tego, że nowe czasy nastały także w branży pogrzebowej. Torunn skończyła czterdzieści lat i zaczęła dostrzegać, że nie ma dla niej przyszłości u notorycznie niewiernego kierowcy psich zaprzęgów. Ale jak potoczy się jej dalsze życie? Czy może liczyć na przebaczenie za zdradę rodziny Neshov? Zawsze jest przebaczenie jest czwartą książką w serii, której wcześniejsze tomy to: ?Ziemia kłamstw?, ?Raki pustelniki? i ?Na pastwiska zielone?. W tej uczcie czytelniczej Anne B. Ragde w końcu powraca do Neshov. Anne B. Ragde jest nieszablonową pisarką, która na nowo podejmuje historię o ludziach z Neshov. Wszystkie postacie są niezwykle sugestywne w odbiorze i zostają wciągnięte w całkiem nową sieć opowieści na wiele kolejnych lat. To dopiero uczta czytelnicza? Wielką siłą Anne B. Ragde jest jej reasearch, szczegóły i opis środowiska. ?zabawnie się czyta. - Guri Hjeltnes, VG Daj nam więcej powieści o Neshov, Anne B. Ragde! Czytelnicy nie mogą się doczekać. - Catherine Kroger, Dagbladet Ragde ma cały arsenał wyjątkowych, dobrych bohaterów: tak dobrych, że to jest niemal dziwne, że czekała tak długo? Anne B. Ragde ponownie trafia w najczulsze punkty norweskich czytelników. - Janneken Overland, Klassekampen Ta powieść to solidny wkład w serię o rodzinie Neshov. - Maria Arolilja Ro, Adresseavisen Czwarta część serii o Neshov autorstwa Anne B. Ragde jest dokładnie taka, jak oczekiwano? Miłość Anne B. Ragde do Margido, Erlenda, Krumme?a i Torunn promienieje z każdego fragmentu ?Zawsze jest przebaczenie?. Ona zna tych ludzi? Czytelnicy, którzy pokochali trylogię Neshov ? a jest ich wielu ? z pewnością pokochają również czwartą część. ? Ragde pisze niezwykle obrazowo i dobrze, a prosta forma, pozbawiona zbędnej sztuczności, trafia do każdego odbiorcy. Od dialogów do opisów przechodzi z dużą lekkością i niezwykłą płynnością. Ponadto, daje każdemu bohaterowi trochę własnego głosu, choć nie jest to dla czytelnika zbyt oczywiste. Być może jest najlepsza w kraju właśnie w takim pisaniu. - Gerd Elin Stava Sandve, Dagsavisen To przede wszystkim zróżnicowanie środowiska i bohaterów czynią powieść Ragde tak pięknym ponownym spotkaniem. Wiele niewyjaśnionych wątków wskazuje na to, że Ragde ma jeszcze sporo Neshov w zanadrzu. - Eva Hilde Murvold, Tronder-Avisa

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 22,98 PLN
Oszczędzasz 42%
Wysyłka: 1 - 3 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Saga rodziny Neshov Tom 4 Zawsze jest przebaczenie - Ragde Anne B.

Tytuł: Saga rodziny Neshov Tom 4 Zawsze jest przebaczenie
Autor: Ragde Anne B.
Wydawnictwo: Smak Słowa
Seria: Arcydzieła Literatury Norweskiej
ISBN: 9788365731111
Tytuł oryginału: Alltid tilgivelse
Język oryginału: norweski
Tłumacz: Bilińska Ewa M., Drozdowska Karolina
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 364
Format: 15.0x20.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.354 kg


Recenzje: Saga rodziny Neshov Tom 4 Zawsze jest przebaczenie - Ragde Anne B.

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Pamiętacie rodzinę Neshov?
Jeśli nie to po krótce Wam przypomnę.
Umierająca Anna Neshov pozostawiła trzech dorosłych synów, których relacje pozostawiają wiele do życzenia.
Bracia spotykają się po latach i ujawniają długo skrywane tajemnice, które sprawią, że to nie będą już ci sami ludzie.

Najstarszy z braci Tor, prowadzący rodzinne gospodarstwo, dowiaduje się, że ma dorosłą córkę-Torunn.
Drugi z braci-Margido-właściciel zakładu pogrzebowego, i najmłodszy Erlend-żyjący w związku z mężczyzną, pragnie z nim wychowywać wspólnie dziecko.
I oto Tor nagle odbiera sobie życie, a jego córka zostaje prawowitą dziedziczką gospodarstwa po ojcu, lecz dziewczyna nie chce być nazywana ”chłopką” i opuszcza Neshov, by szukać pocieszenia u Christera.
Podczas, gdy Erlend i Krumme zostają ojcami, aż trojga niemowlaków(dwie dziewczynki i chłopczyk), a Margido opiekuje się gospodarstwem, gdy już go to wszystko przerasta postanawia sprzedać Neshov, ale Torunn nagle dostrzega, że powrót do rodzinnego gospodarstwa to jakieś światełko w tunelu.
Postanawia więc najpierw przeprosić dziadka, który jest w domu opieki, a następnie Margido prosić o wybaczenie.
Czy więc Torunn uzyska przebaczenie?
Czy wróci do posiadłości w Neshov?
Czy się tam zadomowi?
A co z Erlendem Neshov?
„Gejem”, który jako młody człowiek został odrzucony przez własną matkę, w chwili gdy był jeszcze całkowicie bezradny. Sam na świecie, dopóki nie spotkał Krumme.

Autorka podejmując portret psychologiczny w każdej ze swych części zadbała o każdy szczegół.
W piękny sposób pisze o tym co brzydkie i smutne ale też ludzkie.
Autorka uznana za mistrza w opisach życiowych kryzysów przeciwstawia dwie skrajności: radość i ból, śmiech i cierpienie, humor i żal, aby swoich bohaterów opisać w jak najlepszy sposób, z wielką miłością i delikatnością.

Zachęcam Cię Drogi czytelniku, wczytaj się w tę rodzinną sagę, wejdź w nią głębiej i od „kuchni” poznaj losy naszych bohaterów.
Aby zachęcić Cię jeszcze bardziej, posłużę się przepięknym cytatem z książki ”Miłość nigdy nie ustaje, nie jest jak proroctwa, które nigdy się nie kończą, choć zniknie dar języków i choć wiedzy już nie stanie.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość-te trzy: największą z nich jednak jest miłość.”

Czytając czwartą część sagi odniosłam wrażenie, że to nie koniec historii, że autorka ma jeszcze jakieś plany wobec swoich bohaterów, ale to może tylko takie moje odczucie.
Na koniec pragnę bardzo gorąco podziękować Wydawnictwu Smak Słowa za wszystkie cztery części sagi. Jestem naprawdę szczęściarą, a zarazem jestem głęboko wdzięczna Wydawnictwu za tak wspaniałe książki.
Było to dla mnie nie lada przeżycie, że mogłam przeczytać książki tak wspaniałej autorki.
Bardzo więc dziękuję i zachęcam Was do lektury.
Jest cudowna - nie pożałujecie!
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
2017-10-10 15:16:21


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×