Wszechświat w twojej dłoni

Książka

Wszechświat w twojej dłoni

 • Wydawnictwo: Otwarte
 • ISBN: 9788375154566
 • Ilość stron: 400
 • Oprawa: Oprawa twarda
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Besty 2017:

Bestsellery czytam.pl w 2017r. - reportaż

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 28,25 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 28,25 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Gdy wieczorami patrzysz w niebo, widzisz tylko tajemniczą i niepokojącą przestrzeń. Granatowa otchłań przetykana mrugającymi gwiazdami stanowi zagadkę, nad którą pewnie się zastanawiasz. Jednak naukowy język, którym zwykle opisuje się Wszechświat, sprawia, że zamiast zgłębiać teorię Wielkiego Wybuchu, czujesz, że zaraz wybuchnie ci głowa. Właśnie dlatego musisz przeczytać tę książkę. Christophe Galfard, uczeń samego Stephena Hawkinga, zabierze cię na niezwykłą wyprawę 10 milionów lat świetlnych od Ziemi, pokaże powierzchnię gasnącej gwiazdy lub zmniejszy cię do rozmiarów atomu. Dzięki sile wyobraźni, bez trudnych definicji i skomplikowanych obliczeń odkryjesz prawdziwe piękno Wszechświata. Nr 1 w Szwecji i Hiszpanii „Najpiękniejsza podróż, w jaką kiedykolwiek się udasz”. „Elle” „Galfard przemienia naukę w hollywoodzką historię”. „Livres Hebdo” „Kosmos będzie twoim nowym centrum rozrywki”. „Lire”

Szczegóły

Tytuł: Wszechświat w twojej dłoni

Autor: Christophe Galfard

Wydawnictwo: Otwarte

ISBN: 9788375154566

Ilość stron: 400

Oprawa: Oprawa twarda

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Wszechświat nie mieści się w określonej przestrzeni. Jak więc miał zmieścić się w ludzkiej dłoni? Co ten autor?
Każdy kto choć w minimalnej części interesuj się tym co mamy nad głowami, powinien brać pod uwagę nieskończoność i złożoność wszechświata. Jako wielka fanka szant i żeglugi morskiej, byłam potężnie zafascynowana atmosferą – w najszerszym tego słowa znaczeniu. Rodzaje chmur, rodzaje opadów, co powoduje gwałtowne zmiany pogodowe, fronty, masy powietrza. A potem doszła do tego astrologia. A kto inny lepiej wyjaśni szaremu człowiekowi niesamowitość wszechświata, jak nie uczeń Stephena Hawkinga? Prawdopodobnie nikt.
Fenomenem książki o astrologii można postrzegać na wiele sposobów. Przez fakty podawane w publikacji, przez sposób w jaki autor wyłożył wiedzę i przez to, czego czytelnik może się dowiedzieć. Jeśli jesteście fascynatami, sposób w jaki Galfard wyłożył całą zawartą w książce wiedzę, będzie dla was tak samo niesamowity jak i dla mnie.
To właśnie dzięki takim ludziom jak Galfard, fizyka przestaje być przerażającymi pojęciami, które tracą sens, kiedy nauczyciele rysują kreski na tablicach i chcą wmówić uczniom, że to kabel albo jakieś wektory. Można lepiej zrozumieć przestrzeń wszechświata, czym tak naprawdę są błyszczące kropki na niebie, które nazywam gwiazdami i nazywamy ich konkretne konstelacje. Nie myślcie sobie jednak, że Christophe tak po prostu napisał łatwy do ogarnięcia podręcznik fizyczny. Nie, nie, nie… napisał raczej opowieść o tym, czym jest wszechświat i czym tak naprawdę jest człowiek. Jakkolwiek dziwnie by to zabrzmiało.
Świeże i prosto przedstawione spojrzenie na granatowe niebo, którego najczęściej dla prostego człowieka to tylko przyjemny widoczek w nocy, podczas bezsennych nocy. Spojrzenie na samych ludzi i różne aspekty naukowo-naturalne. Tym właśnie jest "Wszechświat w twojej dłoni". A trzymając tę książkę w swojej łapie, możesz śmiało powiedzieć, że zmieścił ci się wszechświat w ręce.
2017-10-24 16:20:46


Zobacz także:

Inne pozycje tego autora: Christophe Galfard (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl