W zasadzie tak

Książka

W zasadzie tak

 • Wydawnictwo: Wielka Litera
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788380321885
 • Ilość stron: 152
 • Format: 13.5x20.5cm
 • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Jutro (środa 2017-11-22)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 34,91 PLN
Nasza cena 22,02 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 34,91 PLN
Nasza cena 22,02 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Najlepszy, najpełniejszy, najprawdziwszy, a nade wszystko najśmieszniejszy przewodnik po rzeczywistości PRL-u. Jakim cudem po raz pierwszy ukazał się legalnie w rzeczonym PRL-u w roku 1975 pozostaje zagadką. Nigdy później nie wznawiany. Chwalony w "Kulturze Paryskiej" przez Stefana Kisielewskiego. Ilustrowany przez Autora. Jeżeli nie było Cię wtedy na świecie, przeczytaj, a dowiesz się, jakiej ekwilibrystyki wymagało życie od twoich rodzicow. Jeżeli PRL pamiętasz - czytając tę książkę będziesz śmiał się w głos, choć czasem pomyślisz - jak do cholery dawało się wtedy normalnie żyć? Jak żyć z władzą?, jak podróżować pociągiem sypialnym?, jak kupić samochód? albo, co gorsza, części zapasowe?, jak znaleźć prawdziwą kawę?, dlaczego nowowybudowany hotel jest nieporównanie gorszy od starego, od lat nieremontowanego?, jak nie rozgniewać ekspedientki w sklepie?, jak żyć nie pijąc? - to tylko niektóre zagadnienia z pasją omówione przez Fedorowicza. Które stały się zupełnie nieaktualne, które przetrwały, a które bywają reaktywowane - oceni, pysznie bawiąc się w trakcie lektury, czytelnik.

Szczegóły

Tytuł: W zasadzie tak

Autor: Fedorowicz Jacek

Wydawnictwo: Wielka Litera

ISBN: 9788380321885

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 152

Format: 13.5x20.5cm

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Jacek Fedorowicz to znany aktor, satyryk, dziennikarz i karykaturzysta.
Znany szczególnie w moich czasach z „Dziennika Telewizyjnego”, który powstawał w latach osiemdziesiątych.
Dziś proponuje nam przesympatyczną książkę pt. „W zasadzie tak”.
Zawarte w nich porady pozwolą Wam przeżyć najbliższe lata w całkowitym szczęściu i spokoju(jeśli chodzi o tamte lata komunistyczne).
Najbardziej ujął mnie rozdział o motoryzacji, który po krótce Wam przytoczę.
Posiadanie samochodu już nie jest wadą obywatela. Dawniej też można było mieć samochód, ale tylko pozornie. Od razu były podejrzenia, skąd on wziął na to pieniądze. Przepić, przejeść, wydać na cokolwiek, a kupno samochodu powodowało, że trzeba było sprawdzić źródło dochodów tegoż obywatela.
Więc nowy samochód po nabyciu, zarejestrowaniu, ubezpieczeniu, naprawieniu usterki zatankowaniu, ustawimy przed domem. Jeszcze tylko zabezpieczymy przed korozją, zdejmiemy wycieraczki, kołpaki z kół, lusterko boczne i wyjmiemy akumulator(przed złodziejem) i udamy się do naszych codziennych zajęć na piechotę.

Autor w swoich felietonach nie tyko wyśmiewa relikty przeszłości sprzed ponad czterdziestu laty, lecz także porównuje je do nowych czasów współczesnych, jak choćby ”Jak żyć, jak jeść, jak rozmawiać z władzą” itp.
Autor Jacek Fedorowicz, tak bardzo przez nas uwielbiany, za poczucie humoru, dystans i luz.
Czytając tę książkę będziesz bawić się „po pachy”, bowiem autor odkrywa kolejne absurdy PRL-u.
Swoim dowcipem zaraża innych, jak choćby ostatnio bardzo popularny Kabaret Moralnego Niepokoju.
Ta niewielka książeczka, bo licząca zaledwie 170 stron powoduje, że będziesz śmiać się w głos, a także polecisz ją swoim najbliższym, aby wraz z nimi dziwić się jak można było wtedy normalnie żyć - pośród takich absurdów.
Zachęcam Cię Drogi czytelniku do lektury i dobrej zabawy.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
2017-10-21 16:28:04


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl