Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

,

Książka

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

,

 • Wydawnictwo: Debit
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788380572010
 • Ilość stron: 232
 • Format: 18.0x24.0 cm
 • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 59,90 PLN
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 59,90 PLN
Nasza cena 0 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Lektura obowiązkowa na stoliku nocnym każdej dziewczynki albo młodej kobiety. - Geri Stengel, "Forbes"

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, historie stu bohaterskich kobiet od Elżbiety I po Serenę Williams, to nowe wersje bajek stworzone, by zainspirować wszystkie dziewczynki. Książka, zilustrowana przez sześćdziesiąt artystek ze wszystkich zakątków świata, to najhojniej finansowana oryginalna publikacja w dziejach crowdfundingu. Wsparli ją czytelnicy z ponad siedemdziesięciu pięciu krajów świata. Prawa do tytułu sprzedano do dwudziestu ośmiu krajów i liczba ta stale rośnie!


Szczegóły

Tytuł: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

Autor: Elena Favilli, Francesca Cavallo

Wydawnictwo: Debit

ISBN: 9788380572010

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 232

Format: 18.0x24.0 cm

Oprawa: twarda

Waga: 0.772 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Tą książkę MUSI mieć na swojej półce każda dorastająca dziewczynka. Nic tak nie zbuduje wiary w siebie u młodej kobiety jak przykład z góry - którym może być lektura "Opowieści na dobranoc...". Jest to zbiór opisów najróżniejszych kobiet z całego świata, które COŚ osiągnęły - w świecie nauki, sportu, muzyki, polityki... Opisy nie są długie, są napisane prostym językiem, jednak zawierają w sobie wszystkie najważniejsze informacje o danej bohaterce. Każda z kobiet jest też przedstawiona na osobnej ilustracji, a przyznać trzeba, że są one zachwycające.
Wydanie książki nie pozostawia nic do życzenia - twarda, solidna oprawa, sztywne i trwałe strony, wyraźna czcionka, przejrzysty spis treści i do tego tasiemka, którą można zaznaczać, gdzie się przerwało lekturę.
Polecam tą książkę na prezent dla każdej dorastającej dziewczyny.
2017-12-18 11:09:17

Dziewczyny! Dziewoje, białogłowe! Czytelniczki! Jak to z wami było, kiedy byłyście tycimi dzieciorami? Co czytali wam rodzice do łóżka? Też zawsze chodziło o księżniczkę uratowaną przez królewicza? Zawsze były to bajki gdzie dziewczynkę ratował chłopiec albo kobietę mężczyzna? Uwaga: tak wcale nie musi być. Bo ile lepiej opowiedzieć albo przeczytać dziecku historię kobiety albo osoby, która w jakiś sposób odcisnęła swoją obecność w historii świata. Po co marzyć, że można by nosić niesamowite suknie, klejnoty i mieć zamek? Kiedy można wziąć los w swoje ręce i pokazać światu jak silna możesz być?
Dwie Włoszki Elena Favilli i Francesca Cavallo zebrały sto historii, które mogą zainspirować młode kobiety i/ lub dziewczynki. Julia Child, Michelle Obama, Nina Simone, Maria Callas a nawet Maria Skłodowska-Curie czy Astrid Lindgren. Elena i Francesca przedstawiły skrócone historie wybitnych kobiet i dziewczynek, których imiona nosi teraz historia świata. Co więcej w planach autorek jest już druga część tej książki.
Sama książka została wydana z ogromną dbałością o szczegóły. Przy każdej historii jest portret danej bohaterki, wykonany przez innego artystę (każda ilustracja jest podpisana). Wśród nich znajdą się również słynne Polki czy artystki takie jak Frida Kahlo. Taka książka to pozycja obowiązkowa dla młodych dziewczyn, które potrzebują inspiracji czy dla małych dziewczynek, w których należy zaszczepić odwagę i udowodnić im, że nie tylko księżniczki są super.
2018-01-04 09:55:41

Lubicie literaturę dziecięcą? Mi niestety nie zawsze się podoba i tak też jest w przypadku „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”. Są to jednostronne opowiadania o kobietach, które się nie poddały, które osiągnęły swój cel, i które mają motywować małe dziewczynki do działania i wiary w siebie oraz swoje możliwości. Chociaż zapowiadało się świetnie, dla mnie całokształt okazał się rozczarowaniem i opowieściami pisanymi na jedno kopyto. Wyobrażałam sobie masę morałów płynących z tej książki, a tak naprawdę większość wnętrza sprowadzała się do równości kobiet i mężczyzn - nie zrozumcie mnie źle, ja także uważam, że każdy, bez względu na płeć, czy kolor skóry, powinien mieć takie same prawa i super, że zostało to poruszone w tej książce, ale dlaczego prawie każda historia musi się na tym skupiać - liczyłam, że zostanie poruszonych więcej tematów, mój błąd. Lektura jest skierowana do małych dzieci, nie będzie w niej drastycznych i okropnych realiów świata, wszystko jest załagodzone i tak jakby przemilczane, a ja tej „błahości sprawy” nie lubię. Może gdybym czytała po jednej historii co jakiś czas to „Opowieści na dobranoc” bardziej by mnie do siebie przekonały, ale po tygodniowej lekturze jeszcze bardziej zraziłam się do literatury dziecięcej. 2018-03-20 14:41:17


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×