Efekty uboczne

Książka

Efekty uboczne

 • Wydawnictwo: Replika
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788376746333
 • Format: 14,5x20,5 cm
 • Oprawa: broszurowa
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 36,90 PLN
Nasza cena 21,69 PLN
Oszczędzasz 41%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 36,90 PLN
Nasza cena 21,69 PLN
Oszczędzasz 41%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Kate Bennet to doświadczona patolog. Ma kochającego męża i świetlaną przyszłość. Do pewnego momentu... W mgnieniu oka i całkowicie niespodziewanie jej życie zamienia się w koszmar. Dwie jej pacjentki umierają z powodu tajemniczej choroby. Zapada na nią również przyjaciółka Kate. Lekarka odkrywa straszliwą tajemnicę, związaną z testami nielegalnych leków, przeprowadzanych przez gigantyczny koncern farmaceutyczny. Od tej chwili zagrożone staje się jej małżeństwu, zdrowie psychiczne, a także życie...


Szczegóły

Tytuł: Efekty uboczne

Autor: Michael Palmer

Wydawnictwo: Replika

ISBN: 9788376746333

Rok wydania: 2017

Format: 14,5x20,5 cm

Oprawa: broszurowa

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Choć thriller to jeden z moich ulubionych rodzajów prozy gatunkowej po thriller medyczny sięgam stosunkowo rzadko. Jednak gdy dostałam propozycję zrecenzowania powieści Michaela Palmera postanowiłam dać szansę medycznym historiom z dreszczykiem. „Siostrzyczki” były w porządku, ale nie zrobiły na mnie wielkiego wrażenia, postanowiłam więc zrobić drugie podejście do autora i sięgnęłam tym razem po „Efekty uboczne”.
Kate Bennet jest doświadczoną patolożką, a prywatnie – szczęśliwą mężatką. Wciąż próbuje złapać równowagę między życiem prywatnym a zawodowym, starając się nie zaniedbywać żadnego z tych pól. Jej mąż Jared zdaje się ją w tym wspierać, jednak coraz częściej naciska na dziecko, a Kate nie czuje się na to gotowa. W szpitalu jednak zaczynają się dziać niepokojące rzeczy, a Kate jest w centrum wydarzeń: jej autorytet zostaje poważnie podkopany. Czy komuś zależało na tym, by osłabić doktor Bennet?
Dwie pacjentki lekarki umierają w krótkim czasie z powodu tajemniczej choroby, na którą w dodatku niebawem zapada jej przyjaciółka Ellen. Kate zrobi wszystko, by dowiedzieć się, co było przyczyną zgonów, szczególnie, że na szali jest życie Ellen oraz pozycja zawodowa jej samej.

„Efekty uboczne” to druga książka Palmera, którą miałam okazję czytać: i choć wciąż nie jest to wyśmienity thriller, podobał mi się bardziej niż „Siostrzyczki”. Przede wszystkim lepsza wydała mi się kreacja głównej bohaterki, Kate Bennet, która w przeciwieństwie do tej Davida Sheltona była bardziej prawdopodobna. Lekarka ryzykowała wiele, ale nie szarżowała i nie odgrywała bohaterki, rzucając się z szablami na czołgi. Przeciwnie, nie raz okazywała swoją słabość i szukała wsparcia u męża czy przyjaciół. Jeśli już mowa o mężu, Jared to niezwykle antypatyczny typ: zastanawiałam się, co Kate w nim widzi i wciąż miałam nadzieję, że w końcu pójdzie po rozum do głowy i go zostawi. Nie zmienia to faktu, że był jakiś, nawet jeśli najlepsze określenie, jakie przychodzi mi w związku z nim do głowy to „irytujący”.

Intryga w powieści jest niezła, chociaż nie jestem pewna, czy odwołania do Drugiej Wojny Światowej były potrzebne – mam wrażenie, że i bez nich historia gigantycznego koncernu prowadząca nielegalne testy leków na niczego nieświadomych pacjentkach byłaby wystarczająco straszna. „Efekty uboczne” to niezła książka, jednak podobnie jak „Siostrzyczki” nie zapadnie na długo w moją pamięć. Może powinnam przyjąć do wiadomości, że thrillery medyczne, podobnie jak szpiegowskie to nie moja bajka i skupić się na innych typach dreszczowców? Tak czy inaczej – najlepiej sprawdźcie twórczość Michaela Palmera sami, bo z tego co wiem, ma on całkiem pokaźną grupę zadowolonych czytelników.
2017-12-10 13:55:02


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×