Ślad po złamanych skrzydłach

Książka
Wysyłka: 2-3 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 39,90 PLN
Nasza cena: 26,61 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Ślad po złamanych skrzydłach - Badani Sejal

Kiedy ojciec Sonyi zapada w śpiączkę, młoda kobieta niechętnie powraca na łono rodziny, którą zostawiła przed laty. Odkąd dziewczyna opuściła dom, żyła z dala od wszelkich zobowiązań, podczas gdy jej spokojna siostra Trisha odnalazła się w perfekcyjnym domu na amerykańskich przedmieściach, a ambitna Marin konsekwentnie budowała karierę zawodową. Wszystkie kobiety pamiętają czas, kiedy cała rodzina żyła szczęśliwie w Indiach i wszystkie starają się na swój sposób radzić sobie z dramatycznymi zdarzeniami, które spotkały je po przyjeździe do USA.
Jednak kiedy siostry i matka spotykają się ponownie, pogrzebane tajemnice zaczynają wychodzić na światło dzienne. Patrząc na nieprzytomnego ojca ofiarę rasizmu, a później sprawcę okrutnej przemocy, kobiety zmagają się z osobistymi demonami. Rozdrapując wciąż niezagojone rany, muszą uporać się ze wstydliwym uczuciem nadziei, aby ich ojciec nigdy nie wyzdrowiał.
Opowiedziana z zupełną szczerością historia ukazująca, że ciężar wstydu i toksyczne okrucieństwo naznaczają na całe życie, a wyzwolenie przynosi tylko prawda
__
Sejal Badani z wykształcenia jest prawnikiem i kiedyś wykonywała ten zawód na co dzień. Porzuciła jednak tę profesję, aby w pełni poświęcić się największej pasji pisarstwu. Oprócz tworzenia książek, uwielbia dobrą literaturę i dalekie wyprawy. Kiedy podróżuje, zawsze towarzyszy jej muzyka Brucea Springsteena, Beyonce albo Eda Sheerana. Obecnie Sejal mieszka na Zachodnim Wybrzeżu z kochającą rodziną i dwójką uroczych psów.


Szczegóły: Ślad po złamanych skrzydłach - Badani Sejal

Tytuł: Ślad po złamanych skrzydłach
Autor: Badani Sejal
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
ISBN: 9788365506863
Tytuł oryginału: A Trail of Broken Wings
Tłumacz: Kardel-Piątkowska Barbara
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 488
Format: 14.0x21.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Ślad po złamanych skrzydłach - Badani Sejal

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Dzisiaj mam dla Was opinię o cudownej słodko-gorzkiej książce autorstwa Sejal Badani, którą to powinien przeczytać każdy. Dlaczego? Dlatego, że ujawnia sekretne zdarzenia rodzinne, które, niestety, mogą przydarzyć się każdemu z nas.
Wydawnictwo Kobiece rozpieszcza czytelnika nie tylko przepięknymi grafikami na okładkach książek, ale i niespotykanymi historiami naznaczonymi prawdziwym życiem, nie fałszywym obrazem wyidealizowanych bohaterów. "Ślad po złamanych skrzydłach" to poruszająca historia o życiu, obliczu zła i sile rodzinnych więzów. Sejal Badani opierając swoją powieść na indyjskiej rodzinie, która aby poprawić swoją sytuację życiową wyruszają do lepszego świata, czyli do Stanów Zjednoczonych, pokazuje obraz emigranckiej rzeczywistości oraz to, że często człowiek sam szuka powodów do usprawiedliwiania swoich złych czynów. Taki bowiem był Brent. Ojciec trzech córek i mąż Ranee usprawiedliwiał swoje nerwowe i brutalne zachowanie tym, że poświęcił swoje życie pracy na obcej ziemi. Sonya, Trisha i Marin - trzy siostry, każda naznaczona przez los, działania ojca i bezradność, bezczynność matki. Autorka pozwala czytelnikowi poznać historię każdej z nich. Wszystkie żyły w jednym domu, jednak ich odczucia w stosunku do rodziców są całkowicie inne. Sonya opuściła dom rodzinny i z trudem do niego wróciła wtedy gdy jej ojciec trafił do szpitala. Boi się obdarzyć kogokolwiek zaufaniem i uczuciem, czuje strach przed tym, że ktoś mógłby poznać jej przeszłość. Marin, pracoholiczka, próbuje uchronić przed złem tego świata swoją córkę, która nieświadoma tego co spotkało jej matkę, popełnia podobne błędy. Ostatnia z sióstr, Trisha, to kobieta, której życie ułożyło się najlepiej. Jednak kobieta czuje strach przed rodzicielstwem, ukrywa pewien sekret w tajemnicy przed mężem, który również nie ma pojęcia o tym co przytrafiło się jej w młodości. Historię tych kobiet w subtelny sposób przeplatają się zdarzeniami z przeszłości. Często wracają tam wspomnieniami i dzięki temu możemy poznać fakty z ich dzieciństwa czy młodości. Książka w delikatny jednak dosadny sposób ukazuje rozmiar okrucieństwa jaki stwarza przemoc w rodzinie i jak odbija się ona na psychice dzieci. Postać Ranee, matki, która pomimo swojej bezradności i momentami bezczynności, zawsze walczyła o lepsze życie dzieci oraz o to, by wreszcie wszystkie były razem, jak rodzina. Bez względu czy Brent się na to zgodzi, czy też nie.
Ujmujący obraz przedstawiony w książce jest szokujący a zarazem daje nadzieje na lepsze jutro. Charakterystyczne postacie sprawiają, że nie da się oderwać od tej książki. Polecam!
2017-09-26 17:35:15

Poza Pańczatantrą, którą podarowała mi babcia, nigdy nie miałam w zasadzie styczności z literaturą indyjską, stąd bardzo chętnie chwyciłam po Ślad po złamanych skrzydłach, chcąc się nieco dowiedzieć, jak wygląda taka książka napisana przez Hinduskę.

Jeśli ktoś z Was sądzi, że pewnie jest to wydanie książkowe Bollywood to się zawiedziecie - nie, nie jest to odpowiednik tego gatunku. Nie ma nawet najmniejszych podobieństw.

Sama historia zaczyna się, gdy Brent w stanie śpiączki zostaje hospitalizowany. Jego małżonka oraz córki zjeżdżają się do rodzinnego domu i poznajemy ich historie, które są z osobą głowy rodziny związane. Trzy córki, które były bite i gwałcone przez ojca oraz matka, która również Brentowi nie potrafiła się sprzeciwić wylewają niemalże dosłownie nad umierającym ojcem wszystkie swoje żale. Jednak mimo bólu, który im zadał regularnie go odwiedzają w szpitalu. Okazuje się, że przeszłość jest bezwzględna i ma na nie i ich zachowanie ogromny wpływ...

Ślad po złamanych skrzydłach to cztery portrety kobiet, które były sterroryzowane przez tego samego mężczyznę. Mimo, iż wiedzą, że ojciec postępował źle i należy to potępić, okazują się być bezsilne, bowiem miłość i szacunek do osoby ojca wydaje się być silniejszy.

Muszę Was uprzedzić, że nie jest to łatwa lektura, ale serdecznie ją Wam polecam. Jest to okazja, żeby poznać tradycje indyjskie, które w naszej kulturze nie są zbyt dobrze znane. Bardzo często mówiąc o łamaniu praw kobiet popełniamy dwa znaczące błędy: pierwszy ograniczamy problem do świata muzułmanów, a wcale tak nie jest, bo na całym świecie problem jest aktualny. Drugi błąd to nasze pojęcie tego, co uznajemy za łamanie prawa. Pamiętajmy, że gdziekolwiek indziej na świecie kobiety mogą mieć kompletnie odmienne spojrzenie na sprawę.
2017-11-27 21:03:16

Książka

Ślad po złamanych skrzydłach

Kiedy ojciec Sonyi zapada w śpiączkę, młoda kobieta niechętnie powraca na łono rodziny, którą zostawiła przed laty. Odkąd dziewczyna opuściła dom, żyła z dala od wszelkich zobowiązań, podczas gdy jej spokojna siostra Trisha odnalazła się w perfekcyjnym domu na amerykańskich przedmieściach, a ambitna Marin konsekwentnie budowała karierę zawodową. Wszystkie kobiety pamiętają czas, kiedy cała rodzina żyła szczęśliwie w Indiach i wszystkie starają się na swój sposób radzić sobie z dramatycznymi zdarzeniami, które spotkały je po przyjeździe do USA. Jednak kiedy siostry i matka spotykają się ponownie, pogrzebane tajemnice zaczynają wychodzić na światło dzienne. Patrząc na nieprzytomnego ojca ofiarę rasizmu, a później sprawcę okrutnej przemocy, kobiety zmagają się z osobistymi demonami. Rozdrapując wciąż niezagojone rany, muszą uporać się ze wstydliwym uczuciem nadziei, aby ich ojciec nigdy nie wyzdrowiał. Opowiedziana z zupełną szczerością historia ukazująca, że ciężar wstydu i toksyczne okrucieństwo naznaczają na całe życie, a wyzwolenie przynosi tylko prawda __ Sejal Badani z wykształcenia jest prawnikiem i kiedyś wykonywała ten zawód na co dzień. Porzuciła jednak tę profesję, aby w pełni poświęcić się największej pasji pisarstwu. Oprócz tworzenia książek, uwielbia dobrą literaturę i dalekie wyprawy. Kiedy podróżuje, zawsze towarzyszy jej muzyka Brucea Springsteena, Beyonce albo Eda Sheerana. Obecnie Sejal mieszka na Zachodnim Wybrzeżu z kochającą rodziną i dwójką uroczych psów.

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 26,61 PLN
Oszczędzasz 33%
Wysyłka: 2-3 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Ślad po złamanych skrzydłach - Badani Sejal

Tytuł: Ślad po złamanych skrzydłach
Autor: Badani Sejal
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
ISBN: 9788365506863
Tytuł oryginału: A Trail of Broken Wings
Tłumacz: Kardel-Piątkowska Barbara
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 488
Format: 14.0x21.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Ślad po złamanych skrzydłach - Badani Sejal

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Dzisiaj mam dla Was opinię o cudownej słodko-gorzkiej książce autorstwa Sejal Badani, którą to powinien przeczytać każdy. Dlaczego? Dlatego, że ujawnia sekretne zdarzenia rodzinne, które, niestety, mogą przydarzyć się każdemu z nas.
Wydawnictwo Kobiece rozpieszcza czytelnika nie tylko przepięknymi grafikami na okładkach książek, ale i niespotykanymi historiami naznaczonymi prawdziwym życiem, nie fałszywym obrazem wyidealizowanych bohaterów. "Ślad po złamanych skrzydłach" to poruszająca historia o życiu, obliczu zła i sile rodzinnych więzów. Sejal Badani opierając swoją powieść na indyjskiej rodzinie, która aby poprawić swoją sytuację życiową wyruszają do lepszego świata, czyli do Stanów Zjednoczonych, pokazuje obraz emigranckiej rzeczywistości oraz to, że często człowiek sam szuka powodów do usprawiedliwiania swoich złych czynów. Taki bowiem był Brent. Ojciec trzech córek i mąż Ranee usprawiedliwiał swoje nerwowe i brutalne zachowanie tym, że poświęcił swoje życie pracy na obcej ziemi. Sonya, Trisha i Marin - trzy siostry, każda naznaczona przez los, działania ojca i bezradność, bezczynność matki. Autorka pozwala czytelnikowi poznać historię każdej z nich. Wszystkie żyły w jednym domu, jednak ich odczucia w stosunku do rodziców są całkowicie inne. Sonya opuściła dom rodzinny i z trudem do niego wróciła wtedy gdy jej ojciec trafił do szpitala. Boi się obdarzyć kogokolwiek zaufaniem i uczuciem, czuje strach przed tym, że ktoś mógłby poznać jej przeszłość. Marin, pracoholiczka, próbuje uchronić przed złem tego świata swoją córkę, która nieświadoma tego co spotkało jej matkę, popełnia podobne błędy. Ostatnia z sióstr, Trisha, to kobieta, której życie ułożyło się najlepiej. Jednak kobieta czuje strach przed rodzicielstwem, ukrywa pewien sekret w tajemnicy przed mężem, który również nie ma pojęcia o tym co przytrafiło się jej w młodości. Historię tych kobiet w subtelny sposób przeplatają się zdarzeniami z przeszłości. Często wracają tam wspomnieniami i dzięki temu możemy poznać fakty z ich dzieciństwa czy młodości. Książka w delikatny jednak dosadny sposób ukazuje rozmiar okrucieństwa jaki stwarza przemoc w rodzinie i jak odbija się ona na psychice dzieci. Postać Ranee, matki, która pomimo swojej bezradności i momentami bezczynności, zawsze walczyła o lepsze życie dzieci oraz o to, by wreszcie wszystkie były razem, jak rodzina. Bez względu czy Brent się na to zgodzi, czy też nie.
Ujmujący obraz przedstawiony w książce jest szokujący a zarazem daje nadzieje na lepsze jutro. Charakterystyczne postacie sprawiają, że nie da się oderwać od tej książki. Polecam!
2017-09-26 17:35:15

Poza Pańczatantrą, którą podarowała mi babcia, nigdy nie miałam w zasadzie styczności z literaturą indyjską, stąd bardzo chętnie chwyciłam po Ślad po złamanych skrzydłach, chcąc się nieco dowiedzieć, jak wygląda taka książka napisana przez Hinduskę.

Jeśli ktoś z Was sądzi, że pewnie jest to wydanie książkowe Bollywood to się zawiedziecie - nie, nie jest to odpowiednik tego gatunku. Nie ma nawet najmniejszych podobieństw.

Sama historia zaczyna się, gdy Brent w stanie śpiączki zostaje hospitalizowany. Jego małżonka oraz córki zjeżdżają się do rodzinnego domu i poznajemy ich historie, które są z osobą głowy rodziny związane. Trzy córki, które były bite i gwałcone przez ojca oraz matka, która również Brentowi nie potrafiła się sprzeciwić wylewają niemalże dosłownie nad umierającym ojcem wszystkie swoje żale. Jednak mimo bólu, który im zadał regularnie go odwiedzają w szpitalu. Okazuje się, że przeszłość jest bezwzględna i ma na nie i ich zachowanie ogromny wpływ...

Ślad po złamanych skrzydłach to cztery portrety kobiet, które były sterroryzowane przez tego samego mężczyznę. Mimo, iż wiedzą, że ojciec postępował źle i należy to potępić, okazują się być bezsilne, bowiem miłość i szacunek do osoby ojca wydaje się być silniejszy.

Muszę Was uprzedzić, że nie jest to łatwa lektura, ale serdecznie ją Wam polecam. Jest to okazja, żeby poznać tradycje indyjskie, które w naszej kulturze nie są zbyt dobrze znane. Bardzo często mówiąc o łamaniu praw kobiet popełniamy dwa znaczące błędy: pierwszy ograniczamy problem do świata muzułmanów, a wcale tak nie jest, bo na całym świecie problem jest aktualny. Drugi błąd to nasze pojęcie tego, co uznajemy za łamanie prawa. Pamiętajmy, że gdziekolwiek indziej na świecie kobiety mogą mieć kompletnie odmienne spojrzenie na sprawę.
2017-11-27 21:03:16


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×