Mama kazała mi chorować w.2017

Mama kazała mi chorować w.2017

  • Producent: Amber
  • Rok produkcji: 2017
  • ISBN: 9788324164714
  • Ilość stron: 296
  • Format: 13x20,5 cm
  • Oprawa: broszurowa
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 34,80 PLN
Nasza cena 23,12 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 34,80 PLN
Nasza cena 23,12 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Mama kazała mi chorować w.2017 - Julie Gregory

Prawdziwa historia tragicznego dzieciństwa
Zawsze byłam chora. Chuda jak tyczka i delikatna jak suflet; łatwo dostawałam siniaków i szybko słabłam. W szkole dzieciaki pytały wprost, czy mam anoreksję. Nie miałam; byłam chora.
Następny lekarz, następny gabinet, następny opuszczony dzień w szkole. Tak wyglądało dzieciństwo Julie Gregory. Była wyjątkowo chorowita. Matka z niezwykłą energią usiłowała ustalić przyczynę: prowadziła córkę od lekarza do lekarza, domagała się kolejnych badań nawet operację na otwartym sercu! Ale specjaliści nie potrafili określić, co dolega Julie. Dziewczynka czuła się coraz gorzej przez 16 lat, dopóki nie trafiła do rodziny zastępczej, a matka przed sąd. Ale dopiero 24-letnia Julie dowiedziała się, że jej matka chorowała na zastępczy zespół Mnchhausena.
Zastępczy zespół Mnchhausena to jedna z najbardziej złożonych, przerażających i okrutnych form znęcania się rodziców nad dziećmi. I najbardziej trudna do wykrycia. Polega na celowym wywoływaniu dolegliwości fizycznych i emocjonalnych u bliskiej, zależnej osoby przez jej opiekuna, najczęściej matkę.
Autobiografia JULIE GREGORY Mama kazała mi chorować to pierwsza relacja ofiary maltretowania przez matkę z zastępczym zespołem Mnchhausena i bezprecedensowy opis cierpień dziecka przez lata wpędzanego w chorobę. Wybrana książką roku przez The Sunday Times, stała się światowym bestsellerem sprzedanym w milionie egzemplarzy w 21 krajach.
Julie Gregory przeżyła, wyzwoliła od szaleństwa matki. Dziś jest uznanym ekspertem w dziedzinie zastępczego zespołu Mnchhausena. Bierze udział w międzynarodowych konferencjach, występuje w radiu i telewizji, prowadzi wykłady dla palcówek medycznych i instytucji prawnych i doradza stowarzyszeniom zajmującym się ochroną dziecka.


Szczegóły: Mama kazała mi chorować w.2017 - Julie Gregory

Tytuł: Mama kazała mi chorować w.2017
Autor: Julie Gregory
Producent: Amber
ISBN: 9788324164714
Rok produkcji: 2017
Ilość stron: 296
Format: 13x20,5 cm
Oprawa: broszurowa


Recenzje: Mama kazała mi chorować w.2017 - Julie Gregory

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Julie Gregory (1)