Na krawędzi wszystkiego

Książka

Na krawędzi wszystkiego

 • Wydawnictwo: IUVI
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788379660384
 • Ilość stron: 384
 • Format: 13,5x20,5 cm
 • Oprawa: broszurowa
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 24,60 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 24,60 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Przygotuj się! Świat Niziny jest zdradziecki. Świetnie napisana, mocna opowieść będziesz jej więźniem do ostatniej strony!

Peter Jackson, reżyser m.in. "Władcy pierścieni" i "Hobbita"
Szczęście i cierpienie, światło i ciemność dwa światy i ludzie na ich krawędzi Zoe i Iks żyli w dwóch światach i nigdy nie mieli się spotkać. Ale się spotkali. Tylko jak mają być razem, gdy oba światy sprzysięgły się przeciwko nim? Zoe ma 17 lat, zwariowaną matkę wegankę, młodszego brata z ADHD i prawdziwą przyjaciółkę. Ma też za sobą trudny rok, kiedy tragicznie zmarł jej ojciec, a zaprzyjaźniona para staruszków z sąsiedztwa zaginęła bez śladu. Jakby tego było mało, szukając brata podczas burzy śnieżnej, Zoe zostaje brutalnie zaatakowana i widzi coś, czego nie powinna widzieć. I kogoś. Nazwała go Iks. Zoe nie wie, że to łowca głów. Tajemniczy, przystojny i nękany losem, którego nie rozumie, pracuje na zlecenie lordów z Niziny mrocznego i brutalnego miejsca, w które trafiają najgorsi szubrawcy. Tym razem przyszedł po bandytę, który zaatakował dziewczynę. Iks i Zoe nigdy nie mieli się spotkać. Łowcy z Niziny nie mogą ujawniać się nikomu poza swymi ofiarami. Iks, by uratować Zoe, łamie wszystkie zasady Niziny. I ponosi brutalne konsekwencje.

Beznadzieja, samotność i ból Iks zna tylko to. Zoe pokazuje mu, że może być inaczej. Kiedy Iks i Zoe dowiadują się więcej o ich swoich światach, zaczynają zadawać pytania o przeszłość, własny los i swoją przyszłość. Ale wyrwanie Iksa z Niziny i przecięcie więzów przeszłości, które pętają Zoe, będzie od obojga wymagać konfrontacji z własną ciemną stroną.Szczegóły

Tytuł: Na krawędzi wszystkiego

Autor: Jeff Giles

Wydawnictwo: IUVI

ISBN: 9788379660384

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 384

Format: 13,5x20,5 cm

Oprawa: broszurowa

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

"Na krawędzi wszystkiego" to przygodowa powieść dla młodzieży, którą poleca sam Peter Jackson.

Opowiada ona historię nastolatki Zoe, którą los w ostatnim czasie mocno doświadczył. Śmierć ojca, zaginięcie bliskich sąsiadów, którzy byli dla niej jak dziadkowie. Jakby tego było mało, dziewczyna gubi swojego małego braciszka, a nadciąga śnieżyca...Zoe zostaje zaatakowana i jest świadkiem czegoś, czego nie powinna widzieć. Poznaje tajemniczego (i przystojnego) nieznajomego - X, który okazuje się być łowcą głów i wiedzie niebezpieczne życie w miejscu nazywanym Niziną...

Szczerze mówiąc nie miałam wobec tej książki wielkich oczekiwań. Liczyłam na lekką młodzieżówkę z wątkiem romansowym, więc bardzo się zdziwiłam odkrywając, że są w niej elementy fantastyki 😮 Nizina, z której pochodzi X nie jest zwykłym azylem łowców głów, tylko mroczną krainą, do której sprowadzane są dusze ich ofiar. Takiego obrotu spraw kompletnie się nie spodziewałam 😉 Książka jest wciągająca, akcja toczy się szybko i tak też się ją czyta. Ale czy mi się podobała? Hmm...ciężko powiedzieć. 🤔 Główna bohaterka to irytująca nastolatka, która zostawia młodszego brata samego na dworze pomimo nadciągającej śnieżycy 🙄 Eh, te bohaterki młodzieżówek...czemu zawsze muszą takie być? 😜 W dodatku relacja Zoe-X jest dla mnie dość naciągana, podobnie jak fantastyczny świat wykreowany przez autora. Jakoś mi to nie gra. Myślę, że historia tylko by zyskała, gdyby nie było w niej nadprzyrodzonych motywów 😉 Uważam jednak, że "Na Krawędzi Wszystkiego" może się podobać młodszym czytelnikom 🙂 Polecałabym ją 16-latkom, akurat na zbliżające się ferie będzie w sam raz 😀 Ja już chyba jestem trochę za stara, na takie historie, ale mimo wymienionych minusów całkiem miło spędziłam przy niej czas.
2017-12-29 12:31:36


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl