O ziołach i zwierzętach

Książka

O ziołach i zwierzętach

 • Wydawnictwo: Marginesy
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788365780720
 • Ilość stron: 416
 • Format: 15.0x23.0cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 31,57 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 31,57 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Nikt z takim pazurem i werwą nie opowiada dziś o przyrodzie! Wystarczy wyjść z domu, żeby nie móc przestać się dziwić. Nie trzeba mieszkać w Puszczy Białowieskiej wystarczy rozejrzeć się przed blokiem, w parku, nad strumykiem. Rosną tam rośliny pozornie banalne lebiodka pospolita, babka, macierzanka. Mieszkają zwierzęta, na które na co dzień nie zwraca się uwagi mrówki, krety, winniczki, trzmiele. Rozgrywa się niezwykły teatr, zmysłowe lekcje biologii, o których Simona Kossak pisze tak, że nagle stają się jasne dla każdego. Simona Kossak znów daje wyraz wrażliwości ujawniającej się w szczególnym widzeniu świata. To pełne miłości i pasji opowieści o przyrodzie, które sprawiają, że chce się rzucić wszystko i pójść do lasu albo nad jezioro. Fascynacja przyrodą sprawiła, że córka, wnuczka i prawnuczka Kossaków sięga po pióro, by ukazać rośliny i zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu. Aparat naukowy, jakim dysponuje autorka, nie odgrodził jej od obserwowania rzeczywistych przejawów życia w przyrodzie. Laboratorium naukowym Simony Kossak była bowiem ukryta w głębi Puszczy Białowieskiej leśniczówka pustelnia. Tam koegzystowała na równych prawach z kunami i popielicami, wyznając zasadę, iż należy żyć zgodnie z naturą swojego gatunku. Simona Kossak: biolog, leśnik, profesor, popularyzator nauki. Znana z bezkompromisowych poglądów i działań na rzecz ochrony przyrody, zwłaszcza Puszczy Białowieskiej, gdzie w starej leśniczówce Dziedzinka mieszkała ponad 30 lat. Urodziła się w artystycznej rodzinie Kossaków, była prawnuczką Juliusza Kossaka i wnuczką Wojciecha Kossaka. Skończyła studia biologiczne na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2000 otrzymała tytuł profesora nauk leśnych. Pracowała w Zakładzie Badania Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Zakładzie Lasów Naturalnych, gdzie od stycznia 2003 pełniła stanowisko kierownika. Była pomysłodawcą unikatowego na skalę światową urządzenia ostrzegającego dzikie zwierzęta przed przejazdem pociągów. Jej dorobek twórczy obejmuje ogółem kilkaset opracowań naukowych, niepublikowanych dokumentacji naukowych, artykułów popularnonaukowych i filmów przyrodniczych oraz trzy książki.

Szczegóły

Tytuł: O ziołach i zwierzętach

Autor: Kossak Simona

Wydawnictwo: Marginesy

ISBN: 9788365780720

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 416

Format: 15.0x23.0cm

Oprawa: Twarda

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Coraz częściej na polskim rynku wydawniczym pojawiają się publikacje związane z przyrodą. Ogromnie mnie to cieszy, ponieważ z wiekiem chętniej sięgam po takie lektury. Może dlatego, że brak już we mnie buntu na przymus zdobywania pewnych informacji? Nie wiem. Tak czy inaczej z ogromną przyjemnością zagłębiłam się w świat, który opisała autorka tej książki.

Simona Kossak to biolożka i leśniczka, która ponad trzydzieści lat swojego życia spędziła w Puszczy Białowieskiej. Ukończyła studia w specjalności psychologia zwierząt. Była córką Jerzego, wnuczką Wojciecha oraz prawnuczką Juliusza Kossaków, trzech malarzy. Była również bratanicą Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz pisarki Magdaleny Samozwaniec. Trochę na przekór korzeniom, sama postanowiła zamieszkać w puszczy i rozpocząć działalność popularyzatorską na rzecz ochrony przyrody. W jej książkach, w każdym słowie da się wyczuć, że przyroda to jej pasja, którą miłuje i którą opisuje w sposób wrażliwy i rzeczowy jednocześnie. Simona Kossak nie tylko kochała zwierzęta i rośliny. Ona kochała również o nich pisać i opowiadać.


„Opowiadania o ziołach i zwierzętach” po raz pierwszy ukazały się w roku 1995, jednak absolutnie nic nie utraciły na aktualności. Dziś tak samo, jak wtedy publikacja pochłania i fascynuje czytelników. Książka to pięknie wydany, z urokliwymi rycinami, niesamowity atlas roślin i zwierząt w jednym. Od babki wąskolistnej po żurawinę i od borsuków po żurawie. Bez suchych i nudnych faktów, za to z ogromem ciekawostek i ogromem wiedzy, podanymi w sposób barwny i niezwykle plastyczny.
"Opowiadania o ziołach i zwierzętach" to jeden z lepszych "podręczników" przyrody, który miałam w rękach. Idealnie nadaje się dla młodych i tych, którzy o przyrodzie czytają z opóźnieniem, jak ja. Rośliny i zwierzęta opisane w książce, to otaczający nas świat. Warto go poznać i zacząć dostrzegać.
Najlepsze w tej publikacji jest to, że napisana jest ciekawym, barwnym i działającym na wyobraźnię językiem. Czyta się ją jak powieść przygodową w krótkiej formie literackiej. Ja na pewno, jeszcze będę do niej wracała.

Serdecznie polecam.
2018-01-11 12:32:01


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×