Japoński wojownik

Książka

Japoński wojownik

 • Wydawnictwo: DIAMOND BOOKS
 • Rok wydania: 2006
 • ISBN: 83-89332-19-1
 • Ilość stron: 100
 • Format: 16.6x23.6cm
 • Oprawa: Twarda z obwolutą
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 25,10 PLN
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 25,10 PLN
Nasza cena 0 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

„Autor tej niewielkiej książki jest starym wojakiem, który przez lata przebywał w Japonii. Ponieważ pełnił tam rolę instruktora na kilku ważniejszych uczelniach cywilnych i wojskowych, zyskał jedyną w swoim rodzaju możliwość głębszego wglądu w tajniki i ćwiczenia dwóch »sztuk szlachetnych«, kenjutsu i jujutsu. Z tego co mu wiadomo, był pierwszym człowiekiem Zachodu, który w rzetelny sposób poznał te dwie gałęzie japońskiej edukacji” – tak pisał o sobie F.J. Norman w 1905 roku. Oficer armii brytyjskiej w Indiach, dezerter, który wbrew woli szacownej rodziny (miał stryja feldmarszałka!) wyjechał do Japonii i tam podjął pracę jako wykładowca Cesarskiej Wyższej Szkoły Morskiej na Etajimie, był bystrym obserwatorem przemian, które nastąpiły w Japonii w epoce Meiji, choć jednocześnie cenił jej rycerską przeszłość. Zręczność, z jaką przyswoił sobie zasady japońskiej szermierki, zjednała mu szacunek byłych samurajów.

"Japoński wojownik" to fascynująca wyprawa w świat Japonii przełomu XIX i XX wieku – epoki, w której wciąż żywe były tradycje bushido. Wyjątkowa książka, odnaleziona niemal po stu latach przez nowozelandzkiego badacza, dra Alexandra Bennetta (6 dan kendo) i po raz pierwszy udostępniona polskim czytelnikom.


Szczegóły

Tytuł: Japoński wojownik

Autor: Norman F.J.

Wydawnictwo: DIAMOND BOOKS

Kod paskowy: 9788389332196

ISBN: 83-89332-19-1

Tytuł oryginału: THE FIGHTING MAN OF JAPAN

Język oryginału: angielski

Tłumacz: Nowakowski Witold

Języki: polski

Rok wydania: 2006

Ilość stron: 100

Format: 16.6x23.6cm

Oprawa: Twarda z obwolutą

Waga: 0.43 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×