Książka
 • Wydawnictwo: PASCAL
 • Rok wydania: 2005
 • ISBN: 83-7304-382-9
 • Ilość stron: 962
 • Format: 12.3x19.7cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 60,60 PLN
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 60,60 PLN
Nasza cena 0 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Przewodnik obejmuje takie kraje, jak:  Argentyna, Boliwia, Chile, Ekwador, Peru, Urugwaj. Przewodnik  zadowoli zarówno turystów, jak i ciekawych egzotycznych krajów Czytelników.


Każdy kraj szczyci się czymś wyjątkowym.
W Ekwadorze w La Mitad del Mundo (Połowa Świata) znajduje się pomnik Równika; na wyspach Galápagos żyją olbrzymie żółwie morskie. Równinę koło Nazki w Peru pokrywają geoglify w formie linii, kolibra, jaszczurki, kondora, widoczne tylko z lotu ptaka, a w okolicach Arequipy podobne rysunki i wiele innych starożytni mieszkańcy tych ziem wyryli na setkach kamieni. Świątynię Słońca Coricanchę Pizarro kazał wypełnić złotem, obiecując wolność Atahualpie. Imponują swą wspaniałością inkaskie Cuzco i Machu Picchu. Miastem srebra Potosí i pozostałościami inkaskiego miasta Tiahuanaco chlubi się Boliwia. Wyspy na jeziorze Titicaca to dawne miejsca kultu. Na Wyspie Słońca narodzili się bogowie i władcy, w klasztorze na Wyspie Księżyca przebywały córy Słońca.
Z Cerro Unita w Chile spogląda preinkaski olbrzym z Atakamy, wyspa Masaterra z archipelagu Juan Fernández pamięta rozbitka Aleksandra Selkirka, którego Daniel Defoe unieśmiertelnił w swej powieści Robinson Cruzoe, a na Rapa Nui (Wyspa Wielkanocna) stoją tajemnicze kamienne olbrzymy. Urugwaj, ściągając turystów do swych kurortów i na piaszczyste plaże Atlantyku, nie może darować Argentynie, że świat nazywa argentyńskim słynne tango La Cumparsita, które przecież pochodzi z Montevideo. Argentyna ma swą Patagonię i Ziemię Ognistą z niezwykłym Muzeum Krańca Ziemi, wodospad Iguazú, romantyczną pampę gauczów i wspaniałe miasto Buenos Aires z tangiem i kawiarniami - w których bywał Gombrowicz. Nostalgiczni turyści zapewne odwiedzą cmentarze, gdzie spoczywają słynni Polacy.


- 335 miejscowości
- 1707 miejsc noclegowych (hotele, pensjonaty, schroniska, kempingi)
- 1315 restauracje, bary, kawiarnie
- 250 muzeów i galerii
- 191 biur informacji turystycznej
- 141 map i planów miast
- 355 zabytków
- 105 parków i rezerwatów



Szczegóły

Tytuł: Ameryka Południowa

Autor: Palmerlee Danny, Bao Sandra, Beech Charlotte, Dydyński Krzysztof, Green Molly

Wydawnictwo: PASCAL

Seria: PRZEWODNIK PASCALA

Kod paskowy: 9788373043824

ISBN: 83-7304-382-9

Języki: polski

Rok wydania: 2005

Ilość stron: 962

Format: 12.3x19.7cm

Oprawa: Miękka

Waga: 0.73 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×