Na rowerze. Okolice Łodzi

,

Książka

Na rowerze. Okolice Łodzi

,

  • Wydawnictwo: PASCAL
  • Rok wydania: 2004
  • ISBN: 83-7304-347-0
  • Ilość stron: 160
  • Format: 13.0x20.0cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 34,50 PLN
Nasza cena 31,40 PLN
Oszczędzasz 8%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 34,50 PLN
Nasza cena 31,40 PLN
Oszczędzasz 8%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Na rowerze. Okolice Łodzi - Lasociński Dawid, Kędracki Miłosz

Opisy spokojnych rodzinnych wycieczek i takich, które podniosą poziom adrenaliny nawet zaprawionym w bojach bikerom oraz rozdział  poświęcony przygotowaniom do wycieczki. Rower jaki jest, niby każdy widzi, ale...

21 wycieczek
Arturówek, Łagiewniki, Grotniki, Sokolniki, Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich - w okolicach Łodzi naprawdę jest gdzie jeździć.
Opisy tras zamieszczone w przewodniku są zwięzłe, konkretne i jasne, wzbogacone informacjami o mijanych zabytkach i innych miejscach godnych uwagi, również tych, gdzie można coś przekąsić czy po prostu odpocząć.
Dołączone w specjalnym pakiecie mapki (każda na osobnym kartoniku) nie pozwolą zabłądzić, nawet jeśli ktoś by się o to starał.
Większość tras wzbogacono wariantami, dzięki którym spokojna kilkugodzinna przejażdżka może się zmienić w całodniową eskapadę. Są też warianty, które znacznie skracają bądź ułatwiają wycieczkę. Jedne i drugie wprowadzają urozmaicenie i pozostawiają sporo swobody w zaplanowaniu wyprawy.

Autor
Dawid Lasociński Ur. 1962 r., historyk, redaktor, zapalony turysta nie tylko rowerowy. Co roku stara się wraz ze znajomymi poznać na rowerze inny zakątek Polski. Jest współautorem przewodnika po Łodzi.

Od autora
o roku spotykam coraz więcej ludzi na ścieżce rowerowej do Łagiewnik. Są wśród nich młodzi, starsi, osoby w średnim wieku, nastolatki i całkiem małe dzieci. I co roku słyszę pytania: gdzie pojechać? Czy w okolicach Łodzi poza Łagiewnikami jest jeszcze coś ciekawego? Mogę więc mieć nadzieję, że ktoś skorzysta z moich doświadczeń rowerowych. Wybór tras wycieczek zawsze jest subiektywny i być może ten, jakiego dokonałem, nie każdemu będzie odpowiadał. Ale przecież nie o to chodzi, by trzymać się uparcie opisanych szlaków. Moje propozycje można potraktować jako punkt wyjścia do poszukiwań własnych ścieżek, świetnych miejsc na piknik czy sympatycznych knajpek, wytyczania własnych tras.
Okolice Łodzi i sama Łódź co roku się zmieniają. Budowa autostrady, jak na razie mitycznej, przemodeluje krajobraz terenów na północ od miasta. Kolejne centrum handlowe może spokojną dotąd uliczkę zamienić w rwący strumień samochodów, dlatego też własna inwencja jest jak najbardziej wskazana.
Zdaję sobie sprawę, że rozłożenie tras nie jest równomierne. Planując je, brałem pod uwagę przede wszystkim atrakcyjność i popularność poszczególnych terenów w pobliżu Łodzi, takich jak Łagiewniki, Grotniki i Sokolniki, a także Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. Inne rejony, pomimo że ciekawe, są rzadziej odwiedzane, jednak i na nie z pewnością przyjdzie pora.

Miłosz Kędracki jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Rowery górskie odkrył dość dawno i od tamtego czasu poświęca im każdą wolną chwilę - jego pasja stała się sposobem na życie. Dwanaście lat temu przypadek sprawił, że na trzy sezony wylądował w serwisie rowerowym na dalekiej północy. Po powrocie do kraju założył magazyn rowerowy "bikeBoard". Napisał Przewodnik rowerowy po Polsce oraz Okolice Krakowa na rowerze, jest współautorem książki Rower.

Cechy szczególne:
- spirala łącząca strony zapewnia wygodę korzystania z przewodnika
- poręczny format
- przejrzysty układ tekstu
- wygodny dostęp do informacji
- ciekawe i inspirujące propozycje wycieczek rowerowych
- praktyczne informacji informacje ułatwiających zwiedzanie
- szczegółowe opisy szlaków oraz mapy ułatwiające planowanie wycieczek i poruszanie się po nieznanych trasach
- opisy atrakcji turystycznych znajdujących się na trasach oraz w ich sąsiedztwie
- informacje o miejscach noclegowych i punktach gastronomicznych
- praktyczne informacje i porady na temat, jak i gdzie kupić rower oraz gdzie go naprawić w przypadku awarii


Szczegóły: Na rowerze. Okolice Łodzi - Lasociński Dawid, Kędracki Miłosz

Tytuł: Na rowerze. Okolice Łodzi
Autor: Lasociński Dawid, Kędracki Miłosz
Wydawnictwo: PASCAL
Seria: DLA AKTYWNYCH
Kod paskowy: 9788373043473
ISBN: 83-7304-347-0
Języki: polski
Rok wydania: 2004
Ilość stron: 160
Format: 13.0x20.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.32 kg


Recenzje: Na rowerze. Okolice Łodzi - Lasociński Dawid, Kędracki Miłosz

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: