Chrzest Imperium Romanum

Książka

Chrzest Imperium Romanum

 • Wydawnictwo: Księgarnia ŚW. WOJCIECHA
 • Rok wydania: 2005
 • ISBN: 83-7015-866-8
 • Ilość stron: 32
 • Format: 12.0x16.0cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 4,30 PLN
Nasza cena 3,90 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 4,30 PLN
Nasza cena 3,90 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Przełom IV i V wieku to ta chwila w dziejach Europy, kiedy dokonała się daleko idąca synteza elementów kultury greckiej, prawnych norm rzymskich, chrześcijaństwa oraz obyczajów, które przynieśli ze sobą barbarzyńcy. Kościół został połączony z Imperium Romanum, pozornie stał się z nim identyczny. (...) Wobec przemian politycznych stał się depozytariuszem wartości kultury rzymskiej, wnosząc je w proces kształtowania nowej Europy. W ramach tej Europy katolicyzm zadekretowany chrztem Teodozjusza I, a zwłaszcza jego prawodawstwem, stał się ważnym punktem orientacyjnym dla budowania cywilizacyjnej integralności Zachodu.

Szczegóły

Tytuł: Chrzest Imperium Romanum

Autor: Ilski Kazimierz

Wydawnictwo: Księgarnia ŚW. WOJCIECHA

Kod paskowy: 9788370158668

ISBN: 83-7015-866-8

Języki: polski

Rok wydania: 2005

Ilość stron: 32

Format: 12.0x16.0cm

Oprawa: Miękka

Waga: 0.04 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×