II wojna światowa Nr 15 Hublaczycy z płytą VCD Wielkie konfrontacje militarne Samoloty i czołgi

Książka

II wojna światowa Nr 15 Hublaczycy z płytą VCD Wielkie konfrontacje militarne Samoloty i czołgi

 • Wydawnictwo: EDIPRESSE
 • ISBN: 83-601-6031-7
 • Ilość stron: 64
 • Format: 14.5x20.5cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 13,00 PLN
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 13,00 PLN
Nasza cena 0 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

"Do Pana Grabicy, żadnych Grabiców nie znam i znać nie chcę. Rozkazy takowe mam w dupie i na przyszłość przyjmować nie będę. Dowódca Oddziału Wydzielonego Major Hubal". Tak słynny kawalerzysta i niedoszły inspektor lasów państwowych Henryk Dobrzański pisał do dowódcy AK płk. Stefana "Grota" Roweckiego na początku kwietnia 1940 r. Nie chciał podporządkować się rozkazom i zaprzestać walki. Nie chciał wejść do głębokiej konspiracji i czekać sposobnej chwili. Chciał walczyć cały czas. Miał ułańską fantazję i zacięty charakter. Zginął zaskoczony podczas nocnej obławy.Opowieść o majorze jest zaskakująca. Tak samo jak jego osobowość. Czy Hubal miał szansę przeżyć i doczekać wielkiego powstania przeciwko okupantom? Prawdopodobnie nie. Rwał się do walki, a tacy na wojnie giną najszybciej. Chciał się bić bez względu na wszystko. Jakby chciał ukarać Niemców za bestialską napaść na Polskę, a swoich niegdysiejszych przełożonych z wojska za lata upokorzeń i złamaną karierę sprzed wojny.

Szczegóły

Tytuł: II wojna światowa Nr 15 Hublaczycy z płytą VCD Wielkie konfrontacje militarne Samoloty i czołgi

Autor: Łuniewska Luiza

Wydawnictwo: EDIPRESSE

Kod paskowy: 2410177017332

ISBN: 83-601-6031-7

Języki: polski

Ilość stron: 64

Format: 14.5x20.5cm

Oprawa: Twarda

Waga: 0.265 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Łuniewska Luiza (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×