II wojna światowa. Nr 12 Walki w Afryce część 1 z płytą VCD Skrzydła Luftwaffe Heinkel He-111

Książka

II wojna światowa. Nr 12 Walki w Afryce część 1 z płytą VCD Skrzydła Luftwaffe Heinkel He-111

 • Wydawnictwo: EDIPRESSE
 • ISBN: 83-601-6031-7
 • Ilość stron: 66
 • Format: 14.5x20.5cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 13,00 PLN
Nasza cena 11,80 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 13,00 PLN
Nasza cena 11,80 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Pierwsza bitwa pod El-Alamein między włosko-niemieckimi oddziałami Africa Korps a brytyjską 8. Armią trwała od 1 do 31 lipca 1942 r. Historycy operację tę - jedną z głównych w ramach Zachodniej Kampanii Pustynnej - uważają za chyba najmniej spektakularną kampanię II wojny światowej. Czy słusznie? Na pewno nie miała takiego rozmachu i jednoznacznego efektu jak druga bitwa między gen. Rommlem a marszałkiem Montgomerym, ale to właśnie wtedy, w lipcu 1942 r., stało się jasne, że szala zwycięstwa w II wojnie światowej zaczyna się przechylać na stronę aliantów.Gen. Claude Auchinleck powstrzymał "Lisa pustyni" przed zajęciem Aleksandrii i Kairu. To z kolei spowodowało, że niemieckie plany zajęcia Kanału Sueskiego - pozostały tylko niespełnionymi rojeniami coraz bardziej sfrustrowanego Hitlera.Oto starcie feldmarszałka Erwina Rommla z niedocenionym przez swoich gen. Claude'em Auchinleckiem.

Szczegóły

Tytuł: II wojna światowa. Nr 12 Walki w Afryce część 1 z płytą VCD Skrzydła Luftwaffe Heinkel He-111

Autor: Lalak Zbigniew

Wydawnictwo: EDIPRESSE

Kod paskowy: 9788360160312

ISBN: 83-601-6031-7

Języki: polski

Ilość stron: 66

Format: 14.5x20.5cm

Oprawa: Twarda

Waga: 0.26 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×