6. Batalion Na ratunek uwięzionym obrońcom Bataanu i Corregidoru

Książka

6. Batalion
Na ratunek uwięzionym obrońcom Bataanu i Corregidoru

 • Wydawnictwo: AMBER
 • Rok wydania: 2006
 • ISBN: 83-241-2510-8
 • Ilość stron: 224
 • Format: 16.5x23.5
 • Oprawa: Kartonowa Foliowana
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 25,90 PLN
Nasza cena 23,50 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 25,90 PLN
Nasza cena 23,50 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

"Żadne wydarzenie podczas całej kampanii na Pacyfiku nie sprawiło mi takiej satysfakcji jak uwolnienie jeńców z Cabanatuanu."(generał Douglas MacArthur)Wczesnym rankiem 28 stycznia 1945 roku niewielki oddział ochotników pod dowództwem podpułkownika Henry'ego Mucciego, dowódcy 6. Batalionu Rangersów, opuścił bazę na Filipinach, by przeprowadzić najbardziej brawurową ekspedycję ratunkową w dziejach. Cel: wedrzeć się 50 kilometrów w głąb terytorium nieprzyjaciela i uwolnić 511 jeńców wojennych z Cabanatuanu - budzącego grozę japońskiego obozu, w którym torturowano i wymordowano tysiące amerykańskich żołnierzy.Dzięki wspomnieniom ocalałych bohaterów akcji i niepublikowanym zdjęciom znany amerykański historyk wojskowości, autor militarnych bestsellerów, ożywia wydarzenia dnia, który na zawsze zapisał się w historii, a także najgłośniejsze epizody wojny na Pacyfiku. Zacięte walki o Bataan i Corregidor, gdzie w 1942 roku amerykańscy i filipińscy żołnierze przeciwstawili się japońskim siłom inwazyjnym, makabryczny "marsz śmierci" do Cabanatuanu, działania partyzanckie na Filipinach, formowanie się amerykańskiego ruchu oporu i wreszcie sensacyjna relacja z najtrudniejszej akcji odbicia jeńców - oto pasjonująca kronika jednej z najbardziej dramatycznych operacji II wojny światowej, opowiedziana z najdrobniejszymi szczegółami przez samych uczestników i zekranizowana w 2005 roku jako film fabularny.

Szczegóły

Tytuł: 6. Batalion

Podtytuł: Na ratunek uwięzionym obrońcom Bataanu i Corregidoru

Autor: Breuer William B.

Wydawnictwo: AMBER

Kod paskowy: 9788324125104

ISBN: 83-241-2510-8

Tytuł oryginału: The Great Raid on Cabanatuan

Język oryginału: angielski

Tłumacz: Złotnicki Jacek

Języki: polski

Rok wydania: 2006

Ilość stron: 224

Format: 16.5x23.5

Oprawa: Kartonowa Foliowana

Waga: 0.285 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Breuer William B. (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×