Wszyscy powinniśmy być feministami

Książka

Wszyscy powinniśmy być feministami

  • Wydawnictwo: Zysk i S-ka
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788381161961
  • Ilość stron: 80
  • Format: 13.5x20.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 20,11 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 20,11 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Wszyscy powinniśmy być feministami - Ngozi-Adichie Chimamanda

Autorka bestsellerowej powieści "Amerykaana" zastanawia się, co to znaczy być dzisiaj kobietą i zachęca, byśmy wszyscy zostali feministami.

Cieszący się wielkim uznaniem, skłaniający do refleksji bestseller z listy "New York Timesa", osobisty, poparty doskonałymi argumentami esej powstały na podstawie podziwianej prelekcji o tym samym tytule wygłoszonej na konferencji TEDx. Chimamanda Ngozi Adichie formułuje jedyną w swoim rodzaju definicję feminizmu dla XXI wieku, zakorzenioną w pojęciach wspólnoty i świadomości. Czerpiąc pełnymi garściami z własnego doświadczenia oraz głębokiego zrozumienia często ukrytych realiów polityki seksualnej, ta niezwykła autorka stara się obalić stereotypy i błaskawić złe skojarzenia zwykle wywoływane przez ten termin. Twierdzi, że koniecznie należy położyć nacisk na feminizm, ponieważ skupianie się jedynie na ogólnych "prawach człowieka" sprawia, że odrzuca się problemy związane z płcią kulturową. Byłoby to w pewnym stopniu udawanie, że to nie kobiety są od wieków wykluczane. Jej nacisk na doświadczenia czarnoskórych kobiet to aspekt tego ruchu, na który nie zawsze zwracano należytą uwagę, a Adichie przedstawia swoje własne feministyczne przeżycia w bardziej konserwatywnej nigeryjskiej kulturze. Wybitna współczesna pisarka w prostych słowach a zarazem niebanalnie wyjaśnia, jak feminizm ma się do codziennego doświadczenia i dlaczego jest nieodzowny nie tylko kobietom, ale każdemu, kto chce być przyzwoitym człowiekiem.

Mądry, wzruszający i bardzo osobisty esej.

Agnieszka Graff autorka m.in. Świata bez kobiet i Matki feministkiSzczegóły: Wszyscy powinniśmy być feministami - Ngozi-Adichie Chimamanda

Tytuł: Wszyscy powinniśmy być feministami
Autor: Ngozi-Adichie Chimamanda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788381161961
Tytuł oryginału: We Should All Be Feminists
Tłumacz: Sylwanowicz Agnieszka
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 80
Format: 13.5x20.5cm
Oprawa: Twarda


Recenzje: Wszyscy powinniśmy być feministami - Ngozi-Adichie Chimamanda

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Wszyscy powinniśmy być feministami - Ngozi-Adichie Chimamanda