Rycerz Siedmiu Królestw Wydanie ilustrowane

Książka

Rycerz Siedmiu Królestw Wydanie ilustrowane

  • Wydawnictwo: Zysk i S-ka
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788381162159
  • Ilość stron: 400
  • Format: 15.5x23.0cm
  • Oprawa: Twarda z obwolutą
Wysyłka:
1 - 2 dni + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 54,00 PLN
Nasza cena 36,96 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 54,00 PLN
Nasza cena 36,96 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Rycerz Siedmiu Królestw Wydanie ilustrowane - Martin George R.R.

Bogato ilustrowany, ekskluzywny prequel "Gry o tron". "Rycerz Siedmiu Królestw" to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników George'a R.R. Martina i jego "Gry o tron". Osadzone w świecie cyklu "Pieśń Lodu i Ognia" trzy minipowieści ("Wędrowny rycerz", "Zaprzysiężony miecz", "Tajemniczy rycerz") prezentują wszystko to, co przyniosło autorowi światową sławę - fascynującą "rycerską" fabułę, nakreślone wiarygodnie psychologicznie postaci, rubaszny humor i niespodziewane zwroty akcji, a wszystko to okraszone odrobiną unoszącej się nad krainami Westeros smoczej magii. Rycerskie turnieje, zhańbione damy, dworskie intrygi - to codzienne życie młodzieńca imieniem Dunk, który po śmierci swego rycerza wyrusza na turniej w poszukiwaniu sławy oraz honoru, nie wiedząc, że świat nie jest gotowy na przyjęcie kogoś, kto dotrzymuje przysiąg. W kolejnych częściach Dunk oraz jego kumpel Jajo (późniejszy Aegon V Targaryen, książę Westeros, król i obrońca królestwa) wmieszają się w konflikt ser Eustace'a Osgreya ze Standfast z lady Webber z Zimnej Fosy, a także przybędą na ślub lorda Ambrose'a Butterwella z Białych Murów, gdzie Dunk stanie do turnieju jako Tajemniczy Rycerz, nieświadomy prawdziwego charakteru rozgrywających się wydarzeń...


Szczegóły: Rycerz Siedmiu Królestw Wydanie ilustrowane - Martin George R.R.

Tytuł: Rycerz Siedmiu Królestw Wydanie ilustrowane
Autor: Martin George R.R.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788381162159
Tytuł oryginału: Knight of The Seven Kingdoms
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 400
Format: 15.5x23.0cm
Oprawa: Twarda z obwolutą


Recenzje: Rycerz Siedmiu Królestw Wydanie ilustrowane - Martin George R.R.

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Rycerz Siedmiu Królestw to zbiór trzech minipowieści, które przed kilkoma laty zostały wydane w jednej książce, a ostatnio również w wydaniu ilustrowanym. Akcja tych trzech historii rozgrywa się na wiele lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron. Opowiadają one o wędrownym rycerzu o imieniu Dunk oraz o jego giermku o dość niecodziennym przydomku Jajo, którzy razem przemierzają Westeros, uczestniczą w turniejach, sypiają przy drogach, czy wstępują na służbę u lordów. Przyszło im żyć w relatywnie spokojnych czasach - nie ma wojen, ani konfliktów, lecz niedawny bunt Czarnego Smoka sprzed kilkunastu lat wciąż jest żywy w pamięci ludzi.

Każde z zawartych w tej książce historii mają nieco odmienny charakter, jak również poruszają inne kwestie i problemy. Lecz wszystkie łączą się ze sobą za sprawą motywów rycerskich, jakie wykorzystał Martin. I tak mamy wędrownego rycerza, bogate turnieje, czy służbę seniorowi. Jednak autor nie byłby jednak sobą, gdyby nie nadał tych wątkom realności oraz typowej dla swoich książek brutalności. I tak turnieje to niezwykle niebezpieczne zajęcie w trakcie którego można zostać rannym, a nawet zginąć, jeden z giermków zostaje pasowany na rycerza w zamian za cnotę swojej siostry, a służba u seniora nie przynosi ani chwały, ani bogactwa, lecz tylko kolejne kłopoty. Co więcej, w dwóch minipowieściach bohaterowie napotykają na swojej drodze kilku pokonanych lordów z czasów buntu Czarnego Smoka, którzy wciąż wierzą w słuszność tej sprawy. Pomimo kilkunastu lat od tych wydarzeń, echo tego konfliktu wciąż nie milknie i nie wszyscy z nich pogodzili się z tym przegraną... W połączeniu z poprzednio wymienionymi motywami rycerskimi oraz całym urokiem powieści Martina jest to nad wyraz przyjemna lektura i stanowi bardzo miły powrót do świata Westeros.

Z racji, że akcja tych opowieści rozgrywa się na wiele lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron, to w książce znajdziemy liczne nawiązania do całego cyklu Pieśń Lodu i Ognia. Warto wspomnieć chociażby o tym, że Dunko jest wspominany jako jeden z najbardziej szanowanych dowódców Gwardii Królewskiej, zaś Jajo po latach został władcą Westeros jako Aegon V. W kolejnych tomach cyklu Martina jest również wspominany bunt Czarnego Smoka, a na dalekiej północy mamy okazję poznać Aemona, brata Jaja, który jest maestrem w Nocnej Straży. Z pewnością nie są to jednak wszystkie nawiązania i bardziej uważni fani Pieśni Lodu i Ognia zauważą ich znacznie więcej.

Pomimo że czytałem już drugi raz Rycerza Siedmiu Królestw, to miałem wrażenie, że odkrywam historie w nim zawarte zupełnie na nowo. Wszystko za sprawą nie tyle pięknego wydania w twardej oprawie, co zawartych w nim ilustracji. Jest ich w sumie kilkadziesiąt i wszystkie utrzymane w ciemnogranatowej tonacji. Większość z nich została wpuszczona w tekst, dzięki czemu odnosi się wrażenie, że stanowią one integralną część historii, a nie są tylko ozdobą.

Rycerz Siedmiu Królestw to jedna z najpiękniej wydanych książek, jakie miałem okazję czytać. Dziesiątki ilustracji, twarda oprawa oraz trzy świetne historie powodują, że jest to bardzo udana lektura. Polecam!
2017-12-28 13:02:43

Każdy fan sagi Pieśń Lodu i Ognia czeka już od lat na kolejny tom serii, niestety George R.R. Martin nie śpieszy się z publikacją "Wichrów Zimy".😉 Temat zrobił się już nieco drażliwy, a fani się niecierpliwią i są rozżaleni, że autor tak długo trzyma ich w niepewności. Na szczęście Martin co jakiś czas raczy wygłodniałych fanów kąskami z uniwersum GoT 😉 Należy do nich m.in. "Rycerz Siedmiu Królestw" - zbiór trzech historii ze świata Westeros przed wydarzeniami z GoT, kiedy Królestwami władał ród Targaryenów. Zbiór ten wyszedł w Polsce już kilka lat temu, jednak w tym roku Wydawnictwo Zysk i S-ka wypuściło na rynek jego wznowienie w twardej oprawie i z pięknymi ilustracjami. Ja jako wielbicielka pięknych wydań polecam wszystkim "Rycerza..." właśnie w takiej wersji! 💖 Ilustracje są piękne, jest ich naprawdę bardzo dużo, a okładka i oprawa sprawia, że książka jest prawdziwą ozdobą biblioteczki 😎 💖 Zysk i S-ka jak zwykle trzyma poziom! Co zaś tyczy się samych historii, to uważam, że są świetnym dopełnieniem sagi, czyta się je szybko i przyjemnie, bo napisane są lekko i z humorem 😊 Czytelnik nie uświadczy tu zatrważającej ilości wątków i przyprawiającego o zawrót głowy nagromadzenia postaci, tak jak to ma miejsce w kolejnych tomach Pieśni Lodu i Ognia 😉Pozna za to dwóch głównych i bardzo różnych od siebie bohaterów - rycerza i giermka, którzy tworzą świetny, zgrany zespół i razem przeżywają różne przygody. Fajnie było odwiedzić Westeros w trochę innych czasach i znów zanurzyć się w tej wspaniałej rzeczywistości 😍 Chyba nie muszę mówić, że "Rycerz Siedmiu Królestw" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów GoT? 😉 2018-05-26 16:29:30


Podobne do: Rycerz Siedmiu Królestw Wydanie ilustrowane - Martin George R.R.