Rycerz Siedmiu Królestw Wydanie ilustrowane

Książka

Rycerz Siedmiu Królestw Wydanie ilustrowane

 • Wydawnictwo: Zysk i S-ka
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788381162159
 • Ilość stron: 400
 • Format: 15.5x23.0cm
 • Oprawa: Twarda z obwolutą
Wysyłka:
1 - 2 dni + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 54,00 PLN
Nasza cena 36,96 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 54,00 PLN
Nasza cena 36,96 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Bogato ilustrowany, ekskluzywny prequel "Gry o tron". "Rycerz Siedmiu Królestw" to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników George'a R.R. Martina i jego "Gry o tron". Osadzone w świecie cyklu "Pieśń Lodu i Ognia" trzy minipowieści ("Wędrowny rycerz", "Zaprzysiężony miecz", "Tajemniczy rycerz") prezentują wszystko to, co przyniosło autorowi światową sławę - fascynującą "rycerską" fabułę, nakreślone wiarygodnie psychologicznie postaci, rubaszny humor i niespodziewane zwroty akcji, a wszystko to okraszone odrobiną unoszącej się nad krainami Westeros smoczej magii. Rycerskie turnieje, zhańbione damy, dworskie intrygi - to codzienne życie młodzieńca imieniem Dunk, który po śmierci swego rycerza wyrusza na turniej w poszukiwaniu sławy oraz honoru, nie wiedząc, że świat nie jest gotowy na przyjęcie kogoś, kto dotrzymuje przysiąg. W kolejnych częściach Dunk oraz jego kumpel Jajo (późniejszy Aegon V Targaryen, książę Westeros, król i obrońca królestwa) wmieszają się w konflikt ser Eustace'a Osgreya ze Standfast z lady Webber z Zimnej Fosy, a także przybędą na ślub lorda Ambrose'a Butterwella z Białych Murów, gdzie Dunk stanie do turnieju jako Tajemniczy Rycerz, nieświadomy prawdziwego charakteru rozgrywających się wydarzeń...

Szczegóły

Tytuł: Rycerz Siedmiu Królestw Wydanie ilustrowane

Autor: Martin George R.R.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

ISBN: 9788381162159

Tytuł oryginału: Knight of The Seven Kingdoms

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 400

Format: 15.5x23.0cm

Oprawa: Twarda z obwolutą

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Rycerz Siedmiu Królestw to zbiór trzech minipowieści, które przed kilkoma laty zostały wydane w jednej książce, a ostatnio również w wydaniu ilustrowanym. Akcja tych trzech historii rozgrywa się na wiele lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron. Opowiadają one o wędrownym rycerzu o imieniu Dunk oraz o jego giermku o dość niecodziennym przydomku Jajo, którzy razem przemierzają Westeros, uczestniczą w turniejach, sypiają przy drogach, czy wstępują na służbę u lordów. Przyszło im żyć w relatywnie spokojnych czasach - nie ma wojen, ani konfliktów, lecz niedawny bunt Czarnego Smoka sprzed kilkunastu lat wciąż jest żywy w pamięci ludzi.

Każde z zawartych w tej książce historii mają nieco odmienny charakter, jak również poruszają inne kwestie i problemy. Lecz wszystkie łączą się ze sobą za sprawą motywów rycerskich, jakie wykorzystał Martin. I tak mamy wędrownego rycerza, bogate turnieje, czy służbę seniorowi. Jednak autor nie byłby jednak sobą, gdyby nie nadał tych wątkom realności oraz typowej dla swoich książek brutalności. I tak turnieje to niezwykle niebezpieczne zajęcie w trakcie którego można zostać rannym, a nawet zginąć, jeden z giermków zostaje pasowany na rycerza w zamian za cnotę swojej siostry, a służba u seniora nie przynosi ani chwały, ani bogactwa, lecz tylko kolejne kłopoty. Co więcej, w dwóch minipowieściach bohaterowie napotykają na swojej drodze kilku pokonanych lordów z czasów buntu Czarnego Smoka, którzy wciąż wierzą w słuszność tej sprawy. Pomimo kilkunastu lat od tych wydarzeń, echo tego konfliktu wciąż nie milknie i nie wszyscy z nich pogodzili się z tym przegraną... W połączeniu z poprzednio wymienionymi motywami rycerskimi oraz całym urokiem powieści Martina jest to nad wyraz przyjemna lektura i stanowi bardzo miły powrót do świata Westeros.

Z racji, że akcja tych opowieści rozgrywa się na wiele lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron, to w książce znajdziemy liczne nawiązania do całego cyklu Pieśń Lodu i Ognia. Warto wspomnieć chociażby o tym, że Dunko jest wspominany jako jeden z najbardziej szanowanych dowódców Gwardii Królewskiej, zaś Jajo po latach został władcą Westeros jako Aegon V. W kolejnych tomach cyklu Martina jest również wspominany bunt Czarnego Smoka, a na dalekiej północy mamy okazję poznać Aemona, brata Jaja, który jest maestrem w Nocnej Straży. Z pewnością nie są to jednak wszystkie nawiązania i bardziej uważni fani Pieśni Lodu i Ognia zauważą ich znacznie więcej.

Pomimo że czytałem już drugi raz Rycerza Siedmiu Królestw, to miałem wrażenie, że odkrywam historie w nim zawarte zupełnie na nowo. Wszystko za sprawą nie tyle pięknego wydania w twardej oprawie, co zawartych w nim ilustracji. Jest ich w sumie kilkadziesiąt i wszystkie utrzymane w ciemnogranatowej tonacji. Większość z nich została wpuszczona w tekst, dzięki czemu odnosi się wrażenie, że stanowią one integralną część historii, a nie są tylko ozdobą.

Rycerz Siedmiu Królestw to jedna z najpiękniej wydanych książek, jakie miałem okazję czytać. Dziesiątki ilustracji, twarda oprawa oraz trzy świetne historie powodują, że jest to bardzo udana lektura. Polecam!
2017-12-28 13:02:43

Każdy fan sagi Pieśń Lodu i Ognia czeka już od lat na kolejny tom serii, niestety George R.R. Martin nie śpieszy się z publikacją "Wichrów Zimy".😉 Temat zrobił się już nieco drażliwy, a fani się niecierpliwią i są rozżaleni, że autor tak długo trzyma ich w niepewności. Na szczęście Martin co jakiś czas raczy wygłodniałych fanów kąskami z uniwersum GoT 😉 Należy do nich m.in. "Rycerz Siedmiu Królestw" - zbiór trzech historii ze świata Westeros przed wydarzeniami z GoT, kiedy Królestwami władał ród Targaryenów. Zbiór ten wyszedł w Polsce już kilka lat temu, jednak w tym roku Wydawnictwo Zysk i S-ka wypuściło na rynek jego wznowienie w twardej oprawie i z pięknymi ilustracjami. Ja jako wielbicielka pięknych wydań polecam wszystkim "Rycerza..." właśnie w takiej wersji! 💖 Ilustracje są piękne, jest ich naprawdę bardzo dużo, a okładka i oprawa sprawia, że książka jest prawdziwą ozdobą biblioteczki 😎 💖 Zysk i S-ka jak zwykle trzyma poziom! Co zaś tyczy się samych historii, to uważam, że są świetnym dopełnieniem sagi, czyta się je szybko i przyjemnie, bo napisane są lekko i z humorem 😊 Czytelnik nie uświadczy tu zatrważającej ilości wątków i przyprawiającego o zawrót głowy nagromadzenia postaci, tak jak to ma miejsce w kolejnych tomach Pieśni Lodu i Ognia 😉Pozna za to dwóch głównych i bardzo różnych od siebie bohaterów - rycerza i giermka, którzy tworzą świetny, zgrany zespół i razem przeżywają różne przygody. Fajnie było odwiedzić Westeros w trochę innych czasach i znów zanurzyć się w tej wspaniałej rzeczywistości 😍 Chyba nie muszę mówić, że "Rycerz Siedmiu Królestw" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów GoT? 😉 2018-05-26 16:29:30


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×