Niedoskonali Trylogia Klątwy Tom 4

Książka

Niedoskonali Trylogia Klątwy Tom 4

  • Wydawnictwo: Galeria Książki
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788365534651
  • Ilość stron: 250
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 36,90 PLN
Nasza cena 23,53 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 36,90 PLN
Nasza cena 23,53 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Niedoskonali Trylogia Klątwy Tom 4

Czasami trzeba wrócić do początku. Pod Samotną Górą powstaje spisek, którego celem jest obalenie tyrana władającego Trollus. Marc jest prawą ręką przywódcy sprzysiężenia. Niejeden troll zabiłby, by zdobyć informację, kto przewodzi spiskowcom, dlatego sprawę należy zachować w najgłębszej tajemnicy przed wszystkimi, nie można jej zdradzić nawet ukochanej. Przez Pénélope Anais straciła szansę na zostanie królową. Teraz ojciec, książę d'Angouleme, daje jej ostatnią szansę, by przekonała go o swojej użyteczności - musi znaleźć dowód, że chłopak, którego kocha, spiskuje przeciwko koronie. Jeśli zawiedzie, jej życie będzie zagrożone. Marc i Pénélope muszą lawirować pośród skomplikowanych rozgrywek politycznych, a każda ze stron próbuje ich wykorzystać. Muszą zaryzykować wszystko, by mieć szansę żyć razem. Tyle tylko, że bycie razem może się okazać największym zagrożeniem.


Szczegóły: Niedoskonali Trylogia Klątwy Tom 4

Tytuł: Niedoskonali Trylogia Klątwy Tom 4
Wydawnictwo: Galeria Książki
ISBN: 9788365534651
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 250
Oprawa: Miękka


Recenzje: Niedoskonali Trylogia Klątwy Tom 4

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Macie czasami tak, że wszystko wydaje się bez sensu, nie chce się wam nic, a potem okazuje się, że autorka waszej ulubionej serii postanawia napisać prequel do tej serii i chcecie zmienić się w Arethę Franklin, śpiewającą „Joy to the World”? Nie? Trudno. Ja tak miałam i mam do tej pory. Szczególnie kiedy dowiedziałam się, że polski wydawca Jensen zdecydował się wydać The Broken Ones w papierze. Moje zielone serduszko znowu zabiło mocniej, a myśli wróciły do tak bardzo ukochanego przeze mnie Trollus. Byłabym pewnie piekielnie głośną i głupią trollką, ale hej. Wpadłabym tam z uśmiechem na pysku i krzyczała: Hola chicas! What’s good?

Przejdźmy jednak do sedna sprawy. Jeśli jesteście ze mną od przeszło dwóch lat ( przynajmniej) to wiecie jak bardzo ukochałam Trylogię Klątwy. Tristan był jednym z najmniej skorych do pokochania książąt, z którymi zetknęłam się przez całe swoje czytelnicze życie. Cecile była najbardziej upartą i zawziętą główną bohaterką, która miała wpływ na trolle, z jaką się zetknęłam i nie niszczyła mi przy tym nerwów. Jednak w Trollus było wiele Trolli. I Niedoskonali przybliżają nam postać Marca i Penelope.

W Niedoskonałych autorka przedstawia nam wydarzenia sprzed Porwanej Pieśniarki. Marc jest kuzynem księcia Tristana, który chce obalić straszliwego tyrana władającego Trollus – własnego ojca, Thibaulta de Montigny. Sęk w tym, że hrabia Édouard d’Angoulême, ojciec Pénélope i Anaïs, wyczuwa spisek w powietrzu. Zmusza więc córkę do uwiedzenia Marca i tym samym wydobycia z niego informacji o powstaniu i planach Tristana. Problem w tym, że młody troll jest tego świadomy i musi dawkować informacje dziewczynie by ta jednocześnie zadowoliła ojca. Cała sprawa jest jednak bardziej złożona niż by się wydawało i tak naprawdę hrabia trzyma rękę na pulsie aż za bardzo. Czy para ukochanych będzie mogła zaznać szczęścia w tak niespokojnych dla Trollus czasach?

Od razu małe sprostowanie. Wątek miłosny w tej książce – jak i w całej Trylogii Klątwy – jest tak subtelny, że co mniej uważni czytelnicy mogliby go przeoczyć. W moim odczuciu większość fabuły obraca się w okół polityki i zmian w królestwie Trollus oraz intryg, które knuje młody książę ze swoimi zwolennikami. Spójrzmy prawdzie w oczy. Tworzenia świata przedstawionego i budowania struktur politycznych oraz zawiązywania intryg przeciw tyranom to polscy autorzy mogliby się uczyć od Jensen. Kobieta tak niesamowicie pisze o wszystkich, nawet najmniejszych szczegółach konspiracji w królestwie, że głowa mała. I gdyby każda książka była tak zajmująca, miała tak genialnie wykreowanych bohaterów, a wydarzenia były poprowadzone w ten sposób, żylibyśmy w świecie z cudownymi książkami, które czytałoby się jednym tchem.

Tymczasem większość serii młodzieżowych to puszczacie tęczowych bąków, pachnących jak wata cukrowa i przesłodzonej miłości, która boli czytelnika w oczy.

Chociaż Trylogia Klątwy jest przeznaczona dla młodzieży, autora idealnie dozuje czytelnikom każdy jeden wątek. Co bardziej romantyczne dusze od razu wyczują romans i będą się nim delektować po odrobinie. Całościowo Niedoskonali są DOSKONAŁYM prequelem do trylogii i trzymam swoje skostniałe kciuki, żeby Danielle L. Jensen jednak napisała jeszcze jeden tom, może tym razem sequel?
Jeśli podobała się wam trylogia, koniecznie musicie sięgnąć po sequel. To jest po prostu TO COŚ czego w minimalnym stopniu brakowało w przygodach Tristana i Cecile.
2018-01-17 15:08:41


Podobne do: Niedoskonali Trylogia Klątwy Tom 4