Luteranizm w kulturze Pierwszej Rzeczypospolitej Tom 8

Książka

Luteranizm w kulturze Pierwszej Rzeczypospolitej Tom 8

Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 47,00 PLN
Nasza cena 38,22 PLN
Oszczędzasz 18%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 47,00 PLN
Nasza cena 38,22 PLN
Oszczędzasz 18%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Luteranizm w kulturze Pierwszej Rzeczypospolitej Tom 8

Autorzy rozpraw zawartych w tomie podejmują próbę rozpoznania i zrozumienia wartości, jakie wniósł i pobudził ewangelicyzm augsburski w kulturze Pierwszej Rzeczpospolitej. Studia nad wybranymi ideami i ideałami religijnymi, artystycznymi, pedagogicznymi, społecznymi, antropologicznymi i etycznymi powiązanymi z luteranizmem ukazują doktrynę religijną tej konfesji jako całościową koncepcję kulturową. Autorzy wskazują też na luterański komponent zróżnicowanego konfesyjnie kulturowego dorobku reformacji, na formowanie się i hierarchizację wartości konstytutywnych dla kultury polskiej oraz na dialog z europejską debatą o renesansowej christianitas.

Dwunastotomowa seria monografii ?Kultura Pierwszej Rzeczypospolitej w dialogu z Europą. Hermeneutyka wartości? przedstawia dziedzictwo kulturowe XV-XVIII wieku jako integralną, lecz oryginalną część kultury europejskiej. Celem badawczym jest rozpoznanie dróg i form obustronnej transmisji wartości estetycznych, politycznych i religijnych oraz ukazanie w szerokim, multilateralnym kontekście porównawczym oryginalnej struktury aksjologicznej kultury polskiej epok dawnych. Teksty kultury są badane w perspektywie wewnętrznej jako zapisy aktów ukierunkowanych na rozumienie wartości, a w perspektywie zewnętrznej jako wypowiedzi włączające się w europejskie dyskusje literacko-estetyczne, polityczne, religijne. W intensywnym dialogu kultura Rzeczypospolitej przejawia nie tylko chłonność na nowe idee, lecz także kreatywność i dynamikę działania na obszarze Europy.


Szczegóły: Luteranizm w kulturze Pierwszej Rzeczypospolitej Tom 8

Tytuł: Luteranizm w kulturze Pierwszej Rzeczypospolitej Tom 8
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
Seria: Kultura Pierwszej Rzeczypospolitej w dialogu z Europą. Hermeneutyka wartości
ISBN: 9788323531364
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 394
Format: 14.8x21.0cm
Oprawa: Twarda
Redakcja: Meller Katarzyna


Recenzje: Luteranizm w kulturze Pierwszej Rzeczypospolitej Tom 8

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: