Prawa naturalne dziecka Rewolucja w edukacji dla rodziców i pedagogów

Książka

Prawa naturalne dziecka
Rewolucja w edukacji dla rodziców i pedagogów

  • Wydawnictwo: CoJaNaTo
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788363860189
  • Ilość stron: 430
  • Format: 17.0x24.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 59,90 PLN
Nasza cena 38,52 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 59,90 PLN
Nasza cena 38,52 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Prawa naturalne dziecka - Alvarez Céline

Książka Céline Alvarez stała się we Francji bestsellerem już w dniu premiery. Do dnia dzisiejszego setki tysięcy rodziców i pedagogów odetchnęło z ulgą, znajdując w niej odpowiedź na nurtujące ich pytania o wychowanie i naukę. Dlaczego system edukacji zbyt często podcina dzieciom skrzydła? Dlaczego tak wielu nauczycieli doświadcza wypalenia zawodowego, a tak wielu rodziców niepokoi się, widząc zniechęcanie szkołą swoich dzieci?
Już tysiące francuskich nauczycieli zarzuciło bezpowrotnie dotychczasowe metody dydaktyczne na korzyść ?naturalnych praw dziecka? i odzyskało radość z pracy z dziećmi. Miliony internautów zainspirowało się już szczegółowymi opisami zajęć oraz filmami instruktażowymi dostępnymi dla wszystkich na stronie autorki www.celinealvarez.org

Dziecko rodzi się zaprogramowane do nauki i kochania. Neuronauka codziennie odkrywa nowe elementy niesamowitego potencjału dzieci. A jednak, w wyniku naszej niewiedzy, narzucamy dziecku zupełnie do niego nieprzystosowany system edukacyjny, który hamuje u niego proces uczenia się i nie wspiera jego wrodzonej pozytywnej postawy. Ponad 40% naszych dzieci kończy szkołę podstawową z brakami, które nieodwracalnie zaburzają ich dalszą edukację.

Céline Alvarez przeprowadziła eksperyment w oddziałach przedszkolnych szkoły znajdującej się w tak zwanej trudnej dzielnicy pewnej podparyskiej gminy, polegający na zastosowaniu nauczania respektującego ?naturalne prawa dziecka?. Tylko tyle i aż tyle. Efekty były zdumiewające. Po dwóch latach 100% pięciolatków i 90% czterolatków umiało czytać i wykazywało ponadprzeciętne zdolności w liczeniu. W dodatku rozwinęły się u nich nieprzeciętne umiejętności społeczne i cechy moralne.

Książka Prawa naturalne dziecka autorstwa Céline Alvarez ukazuje inne spojrzenie na dziecko i jego edukację, zarówno w szkole, jak i w domu. Autorka w jasny, prosty sposób tłumaczy podstawowe, udowodnione naukowo, zasady rządzące procesem uczenia się i rozwoju dziecka. Dzieli się swoim doświadczeniem i warsztatem, przedstawiając rozmaite ćwiczenia i zajęcia, które pomagają dzieciom rozwinąć ich potencjał i nabywać umiejętności potrzebne w dorosłym życiu.

Rewolucja w edukacji jest nie tylko możliwa, ale i nieunikniona.


Szczegóły: Prawa naturalne dziecka - Alvarez Céline

Tytuł: Prawa naturalne dziecka
Podtytuł: Rewolucja w edukacji dla rodziców i pedagogów
Autor: Alvarez Céline
Wydawnictwo: CoJaNaTo
ISBN: 9788363860189
Tytuł oryginału: Les lois naturelles de l'enfant
Język oryginału: francuski
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 430
Format: 17.0x24.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.7 kg


Recenzje: Prawa naturalne dziecka - Alvarez Céline

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Alvarez Céline (1)