Szkice Krytyczne

Książka

Szkice Krytyczne

  • Wydawnictwo: Słowo/obraz/terytoria
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788374534154
  • Ilość stron: 348
  • Format: 17.1x24.8
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 65,00 PLN
Nasza cena 44,65 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 65,00 PLN
Nasza cena 44,65 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Szkice Krytyczne - Schulz Bruno

Bruno Schulz zawsze stał po stronie autorów, nawet gdy sam wcielał się w niewygodną dla siebie rolę krytyka. Nie chciał sobie ?arrogować? porównującego i oceniającego spojrzenia znawcy, przedkładając nad nie sąd prywatnego konsumenta i amatora. Być może dlatego tom zawierający wszystkie jego szkice krytyczne liczy zaledwie czterdzieści dwa teksty. I być może dlatego w każdym z tych tekstów Schulz wykracza daleko poza horyzont klasycznych badań literackich czy codziennej praktyki recenzenckiej i podąża w stronę krytyki autorskiej, wykorzystującej narzędzia hermeneutyki, psychoanalizy i mitografii, by wydobyć z omawianego dzieła najgłębsze pokłady sensów.

Szkice krytyczne Schulza, zarówno fundamentalne dla zrozumienia jego dzieła eseje, wnikliwe prace literaturoznawcze, jak i drobne recenzje, przyczynki, notatki z lektury czy autoeksplikacje, potwierdzają, że był on jednym z najbardziej oryginalnych współczesnych interpretatorów literatury i sztuki. Pozwalają także sformułować jego prywatną filozofię literatury i credo artysty, których nigdy nie wyraził w swoim dziele wprost.


Szczegóły: Szkice Krytyczne - Schulz Bruno

Tytuł: Szkice Krytyczne
Autor: Schulz Bruno
Wydawnictwo: Słowo/obraz/terytoria
ISBN: 9788374534154
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 348
Format: 17.1x24.8
Oprawa: Twarda
Waga: 0.74 kg


Recenzje: Szkice Krytyczne - Schulz Bruno

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×