ADR od A do Z nie tylko dla kierowców

,

Książka

ADR od A do Z nie tylko dla kierowców

,

  • Wydawnictwo: Liwona
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788375704198
  • Ilość stron: 416
  • Format: 16.5x23.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 80,00 PLN
Nasza cena 53,11 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 80,00 PLN
Nasza cena 53,11 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: ADR od A do Z nie tylko dla kierowców - Bielecki Mirmił, Nieśpiałowski Andrzej

Autorzy są doradcami ADR od 2003 roku, czyli od samego początku istnienia tego zawodu, a jako inspektorzy ITD przeprowadzili w ciągu ostatnich kilkunastu lat ok. 2500 kontroli pojazdów przewożących towary niebezpieczne.
Książka zawiera ? poza podstawowymi informacjami niezbędnymi dla kierowców ? również podsumowanie doświadczeń zdobytych przez autorów, opisy najczęstszych nieprawidłowości i porady praktyczne, w tym po raz
pierwszy na rynku ? szczegółowy opis z przykładami taryfikatora kar nakładanych na kierowców i uczestników przewozu.
Towary niebezpieczne naprawdę są niebezpieczne. Trują, wybuchają, płoną, powodują choroby i robią jeszcze wiele innych nieprzyjemnych rzeczy. Prawie nie słyszymy o nieszczęśliwych zdarzeniach związanych z przewozem towarów niebezpiecznych. Fakt ten wynika z niezwykle ostrych rygorów nałożonych na ich transport. Co zrobić, żeby uczestniczyć w przewozach ADR i robić to bezpiecznie, a może nawet polubić? Najlepiej zacząć od solidnej porcji nauki, której niezbędnym elementem jest lektura tej książki.
Przewóz towarów niebezpiecznych to bardzo prosta sprawa. Wystarczy tylko poznać 13 głównych klas zagrożeń, nauczyć się prawidłowo zabezpieczać ładunek, odszyfrowywać kody oznaczające typy cystern i opakowań, przestrzegać obowiązków i zakazów dotyczących załogi pojazdu, znać zasady przejazdu przez tunele, dowiedzieć się kim jest i jaka jest rola doradcy ADR w firmie oraz jakie mają obowiązki: nadawcy, odbiorcy, przewoźnicy, załadowcy, kierowcy i pakujący, nauczyć się jak postępować w przypadku przewozu drogowego łączonego z morskim lub kolejowym, jak zabezpieczyć towary przed dostaniem się w ręce terrorystów, poznać procedury awaryjne, nauczyć się udzielać pierwszej pomocy i likwidować zagrożenia, gasić pożary i nie dać się zatruć, spalić, rozerwać lub napromieniować oraz dowiedzieć się jak nie przewrócić cysterny na zakręcie. Wszystkie powyższe zagadnienia zostały omówione w tej książce.


Szczegóły: ADR od A do Z nie tylko dla kierowców - Bielecki Mirmił, Nieśpiałowski Andrzej

Tytuł: ADR od A do Z nie tylko dla kierowców
Autor: Bielecki Mirmił, Nieśpiałowski Andrzej
Wydawnictwo: Liwona
ISBN: 9788375704198
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 416
Format: 16.5x23.0cm
Oprawa: Miękka


Recenzje: ADR od A do Z nie tylko dla kierowców - Bielecki Mirmił, Nieśpiałowski Andrzej

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Bielecki Mirmił, Nieśpiałowski Andrzej (1)