W mroku uczonej niewiedzy

Książka

W mroku uczonej niewiedzy

Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 29,81 PLN
Oszczędzasz 14%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 29,81 PLN
Oszczędzasz 14%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: W mroku uczonej niewiedzy - Tarnowski Karol

W mroku uczonej niewiedzy to zapis rozmów z Karolem Tarnowskim. Dociekliwe pytania zmuszają filozofa do pogłębionej refleksji na tematy fundamentalne. Dowiadujemy się, dlaczego bliższy jest mu Paul Tillich niż Martin Heidegger i dlaczego myślenie filozoficzne opiera się na czymś niesprawdzalnym. Filozof często powołuje się na Józefa Tischnera, którego uważa za swego mistrza, choć przyznaje, że niekiedy bliżej mu do Karola Wojtyły. Opowiada jasno, lekko, ale bez uproszczeń. Odsłania też wątki swojej biografii, m.in. poświęcenie kariery muzycznej dla filozofii.
?Filozofia powinna otwierać myślenie, czyli prowadzić do dialogu z innymi ludźmi, filozofiami i kręgami kultury. Z drugiej strony powinna mieć odwagę własnej wizji, a także przylgnięcia do jakiejś tradycji filozoficznej czy religijnej. A przede wszystkim, do pewnej wierności wobec - jak mówił Tischner - ludzkiej biedy czy ludzkiego dramatu?.
Fragment książki W mroku uczonej niewiedzy
?Seria Kim Jest Człowiek? jest płaszczyzną rozmowy, do której zapraszamy uczonych i myślicieli, przedstawicieli różnych środowisk, a także wszystkich pośród nas, dla których kluczowe jest pytanie o człowieka?.
Katarzyna Wojtkowska


Szczegóły: W mroku uczonej niewiedzy - Tarnowski Karol

Tytuł: W mroku uczonej niewiedzy
Autor: Tarnowski Karol
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Seria: KIM JEST CZŁOWIEK?
ISBN: 9788380887190
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 340
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: W mroku uczonej niewiedzy - Tarnowski Karol

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×