Eksperyment Opowieść o mrocznej godzinie w dziejach medycyny

Książka

Eksperyment
Opowieść o mrocznej godzinie w dziejach medycyny

  • Wydawnictwo: Znak
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788324047253
  • Ilość stron: 496
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 30,36 PLN
Oszczędzasz 39%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 30,36 PLN
Oszczędzasz 39%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Eksperyment - Dittrich Luke

Jedna z najważniejszych książek non-fiction ostatnich lat. Wstrząsająca opowieść o cienkiej granicy między medycznym eksperymentem a zbrodnią.

"Człowiek nie jest z pewnością gorszy jako zwierzę doświadczalne, tylko dlatego że umie mówić." - Paul Bucy, amerykański neurochirurg

Historia tego, jak nauka korzystała z nieetycznych narzędzi, jest długa. Zbrodnia często służyła rozwojowi medycyny, a medycyna czasem pomagała w zbrodni. Przejmująca książka Luke'a Dittricha podejmuje aktualny temat granic, których nauka nie powinna przekraczać, ale nieustannie robi to w imię postępu.

Henry każdego dnia zaczynał życie od nowa. Miał tylko dwadzieścia siedem lat, kiedy odebrano mu pamięć. Poddano go eksperymentalnej terapii, mającej wyleczyć epilepsję. Lekarze wycięli mu część mózgu, w wyniku czego utracił możliwość zapamiętywania i tym samym tożsamość. Przez następne kilkadziesiąt lat był tylko bezwolnym przedmiotem badań. Nawet po śmierci nie zaznał spokoju: sekcja jego mózgu była w 2006 roku transmitowana w sieci, gdzie obejrzało ją ponad 3 miliony widzów. Henry przeszedł do historii jedynie jako "Pacjent H.M.", nie jako człowiek, a to jemu zawdzięczamy podstawy współczesnej wiedzy o mózgu.

Książka Luke'a Dittricha opowiada jego historię i przywraca mu człowieczeństwo. Bestseller "New York Timesa" uznany za jedną z najlepszych książek roku przez m.in. "The Washington Post", "New York Post", "Wired", NPR, "The Economist", "New York" i "Kirkus Reviews".

Książka została wyróżniona PEN/E.O. Wilson Literary Science Writing Award i Los Angeles Times Book Prize.


Szczegóły: Eksperyment - Dittrich Luke

Tytuł: Eksperyment
Podtytuł: Opowieść o mrocznej godzinie w dziejach medycyny
Autor: Dittrich Luke
Wydawnictwo: Znak
ISBN: 9788324047253
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 496
Oprawa: Twarda


Recenzje: Eksperyment - Dittrich Luke

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Eksperyment - Dittrich LukeInne pozycje tego autora: Dittrich Luke (1)