Książka
 • Wydawnictwo: Adamada
 • Rok wydania: 2018
 • ISBN: 9788374208086
 • Ilość stron: 56
 • Format: 24.0x24.0cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 18,57 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 18,57 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Książka pod patronatem czytam.pl!

Zero się nieco zaokrągliło, jedynka jest sama jak palec, dwa nie lubi się powtarzać, trójka stale wtrąca swoje trzy grosze, cztery zawsze spada na cztery łapy, piątka się czuje jak piąte koło u wozu, a sześć martwi się, bo gdzie kucharek sześć. Zaraz, zaraz? A co z siedem, osiem i dziewięć? Nienachalnie i z humorem wprowadzamy dzieci w świat cyfr (nie mylić ze światem cyfrowym), pełen przygód i baśniowej magii.


Szczegóły

Tytuł: Piąte przez dziewiąte

Autor: Wojciech Widłak, Roksana Jedrzejewska-Wróbel

Wydawnictwo: Adamada

ISBN: 9788374208086

Język oryginału: polski

Języki: polski

Rok wydania: 2018

Ilość stron: 56

Format: 24.0x24.0cm

Oprawa: Twarda

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Zabawne historyjki o cyfrach będą wspaniałą pozycję dla każdego dziecka, które stawia pierwsze kroki w szkole. Oprócz zabawnych opowieści z cyferkami w rolach głównych, książka dostarcza bogactwa związków frazeologicznych i przysłów, w których występują właśnie cyfry. Każda historyjka nie dość, że bawi, to dostarcza nowych wiadomości, które łatwo przyswoić, dzięki temu że są one wplecione w fabułę. Zaletą opowiadań jest również to, że potrafią rozbudzić ciekawość już od pierwszych zdań, ale nie są na tyle długie, żeby zmęczyć i przytłoczyć nowymi informacjami, a po zakończeniu czytania pozostaje lekki niedosyt, co można wykorzystać do ćwiczenia z dzieckiem wyobraźni i wymyślania kolejnych przygód głównych bohaterów albo własnych bajek z cyferkami w rolach głównych. Mamy więc tu do czynienia z tym, co pomaga dzieciom w nauce – czyli naukę przez zabawę. O czym więc przeczyta młody czytelnik gotowy wyruszyć na poznanie świata cyferek? O zerze, które uważało, że jest do niczego; o podróżniku, który ciemnym lesie postawił wszystko na jedną kartę; o Pani Dagmarze Dwójkowskiej, która mieszkała z dwoma jamnikami i która bardzo lubiła symetrię; o trzech chomikach, które znalazły w piwnicy coś, co wyjaśnia, dlaczego nie mamy baśni o 3 chomikach…; o domowym kocie o imieniu Cezar, którego odwiedziło w czwartek 4 niezapowiedzianych gości; o bednarzu i kołodzieju i o tym, jak to się stało, że mamy w samochodach zapasowe koła; o Panu Euzebiuszu Szóstkiewiczu, który tak uwielbiał cyfrę 6 jak np. niektórzy uwielbiają czekoladę; o 7 rycerzach od siedmiu boleści, którzy za sprawą królewny Barbary zmienili zawód; o ośmiaczku, który lubił płatać figle mieszkańcom spod „8”; o królu Bonawenturze Dziewiątym i jego wyprawie za 9 strumieni i 9 gór. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy nie chcą w przyszłości brać wszystkiego tak dosłownie jak Amelia Bedelia ;) 2018-03-05 02:13:43


Zobacz także:

Inne pozycje tego autora: Wojciech Widłak, Roksana Jedrzejewska-Wróbel (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×