Książka
  • Wydawnictwo: Adamada
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788374208086
  • Ilość stron: 56
  • Format: 24.0x24.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Jutro (czwartek 2019-02-21)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 20,02 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 20,02 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Piąte przez dziewiąte - Wojciech Widłak, Roksana Jedrzejewska-Wróbel

Książka pod patronatem czytam.pl!

Zero się nieco zaokrągliło, jedynka jest sama jak palec, dwa nie lubi się powtarzać, trójka stale wtrąca swoje trzy grosze, cztery zawsze spada na cztery łapy, piątka się czuje jak piąte koło u wozu, a sześć martwi się, bo gdzie kucharek sześć. Zaraz, zaraz? A co z siedem, osiem i dziewięć? Nienachalnie i z humorem wprowadzamy dzieci w świat cyfr (nie mylić ze światem cyfrowym), pełen przygód i baśniowej magii.


Szczegóły: Piąte przez dziewiąte - Wojciech Widłak, Roksana Jedrzejewska-Wróbel

Tytuł: Piąte przez dziewiąte
Autor: Wojciech Widłak, Roksana Jedrzejewska-Wróbel
Wydawnictwo: Adamada
ISBN: 9788374208086
Język oryginału: polski
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 56
Format: 24.0x24.0cm
Oprawa: Twarda


Recenzje: Piąte przez dziewiąte - Wojciech Widłak, Roksana Jedrzejewska-Wróbel

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Zabawne historyjki o cyfrach będą wspaniałą pozycję dla każdego dziecka, które stawia pierwsze kroki w szkole. Oprócz zabawnych opowieści z cyferkami w rolach głównych, książka dostarcza bogactwa związków frazeologicznych i przysłów, w których występują właśnie cyfry. Każda historyjka nie dość, że bawi, to dostarcza nowych wiadomości, które łatwo przyswoić, dzięki temu że są one wplecione w fabułę. Zaletą opowiadań jest również to, że potrafią rozbudzić ciekawość już od pierwszych zdań, ale nie są na tyle długie, żeby zmęczyć i przytłoczyć nowymi informacjami, a po zakończeniu czytania pozostaje lekki niedosyt, co można wykorzystać do ćwiczenia z dzieckiem wyobraźni i wymyślania kolejnych przygód głównych bohaterów albo własnych bajek z cyferkami w rolach głównych. Mamy więc tu do czynienia z tym, co pomaga dzieciom w nauce – czyli naukę przez zabawę. O czym więc przeczyta młody czytelnik gotowy wyruszyć na poznanie świata cyferek? O zerze, które uważało, że jest do niczego; o podróżniku, który ciemnym lesie postawił wszystko na jedną kartę; o Pani Dagmarze Dwójkowskiej, która mieszkała z dwoma jamnikami i która bardzo lubiła symetrię; o trzech chomikach, które znalazły w piwnicy coś, co wyjaśnia, dlaczego nie mamy baśni o 3 chomikach…; o domowym kocie o imieniu Cezar, którego odwiedziło w czwartek 4 niezapowiedzianych gości; o bednarzu i kołodzieju i o tym, jak to się stało, że mamy w samochodach zapasowe koła; o Panu Euzebiuszu Szóstkiewiczu, który tak uwielbiał cyfrę 6 jak np. niektórzy uwielbiają czekoladę; o 7 rycerzach od siedmiu boleści, którzy za sprawą królewny Barbary zmienili zawód; o ośmiaczku, który lubił płatać figle mieszkańcom spod „8”; o królu Bonawenturze Dziewiątym i jego wyprawie za 9 strumieni i 9 gór. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy nie chcą w przyszłości brać wszystkiego tak dosłownie jak Amelia Bedelia ;) 2018-03-05 02:13:43


Podobne do: Piąte przez dziewiąte - Wojciech Widłak, Roksana Jedrzejewska-WróbelInne pozycje tego autora: Wojciech Widłak, Roksana Jedrzejewska-Wróbel (1)