Kuba Niedźwiedź

Książka

Kuba Niedźwiedź

 • Wydawnictwo: Znak
 • Rok wydania: 2018
 • ISBN: 9788324050468
 • Ilość stron: 144
 • Oprawa: Oprawa twarda
Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 21,54 PLN
Oszczędzasz 27%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 21,54 PLN
Oszczędzasz 27%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Choć mama ostrzegała, że ludzie mogą być niebezpieczni, niedźwiadek Kuba nie może powstrzymać ciekawości. Wraz z bratem Beniem buszuje po lesie w poszukiwaniu przygód i… kuszących przekąsek. Towarzyszą im narwana wiewióra zwana Wiórą i nowy kolega, lis Staszek. Zwierzaki są gotowe nawet włamać się do samochodu, by spróbować pysznych batonów i zapomnianych ogryzków jabłek. Do czego doprowadzi ich spotkanie z ludźmi? Jaka kara grozi za niedźwiedzie wybryki?…

Moich synów szybko znudziły wszystkie książki, które wspólnie czytaliśmy. Chcieli czegoś więcej: prawdziwych historii z pazurem! Wypytywali o moją pracę – tym chętniej, że akurat przygotowywałam reportaże o zwyczajach niedźwiedzi. A ponieważ ich pytania się nie kończyły, sprawdzałam każdy szczegół: rozmawiałam z niedźwiedziologami, z pracownikami Tatrzańskiego Parku Narodowego, odwiedzałam obserwatorów i opiekunów, którzy o zwierzętach wiedzą wszystko. Opowiadali z wypiekami na twarzach, a ja sama miałam dreszcze, kiedy po raz pierwszy spojrzałam w oczy małej niedźwiedziczce. Losy bohaterów książki oparłam więc na autentycznych wydarzeniach – zabawnych, wzruszających, a nieraz także tragicznych. Mam nadzieję, że zaprzyjaźnicie się z niedźwiedziami tak samo jak ja! Renata Kijowska


Szczegóły

Tytuł: Kuba Niedźwiedź

Autor: Renata Kijowska

Wydawnictwo: Znak

ISBN: 9788324050468

Rok wydania: 2018

Ilość stron: 144

Oprawa: Oprawa twarda

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Kuba jest małym niedźwiedziem i wraz z mamą i młodszym bratem żyje w lesie, niedaleko siedlisk ludzi. Kuba szuka nowych przygód, a gdy do grona jego przyjaciół dołącza lis Staszek i wiewiórka Wióra, zaczyna się prawdziwa zabawa. Paczka wpada na pomysł poznania smaku ludzkiego jedzenia, więc wybiera się na łowy do śmietnika. Niedźwiedzia mama nie jest szczęśliwa z tego powodu…
Kuba niedźwiedź Renaty Kijowskiej to opowieść inspirowana prawdziwymi zdarzeniami. Autorka napisała powieść dla dzieci, przywołując historię niedźwiedzicy Magdy i jej dzieci, która kilka lat temu wywołała wielkie poruszenie wśród społeczeństwa.
Treść książki skupia się na Kubie, który jest jej głównym bohaterem. To mały, ciekawy świata niedźwiadek, któremu zdarza się nie słuchać się mamy. Jest odważny, chociaż czasem nie myśli o konsekwencjach. Daje się namówić przyjaciołom na wiele przygód, niestety nie zawsze bezpiecznych.
Autorka pokazała niebezpieczeństwa, jakie mogą spotkać niedźwiedzia. Mimo że to groźne, duże zwierzęta, to i na nich czekają kłopoty w lesie i nie tylko. Podchodzenie do ludzkich siedzib sprawia, że niedźwiedzie, nawet te małe, traktuje się jako zagrożenie. By bronić się przed ewentualnymi skutkami ich zabaw, należy się zabezpieczyć przed ich zbliżaniem się do ludzkich siedzib. Dla niedźwiedzi to też trudna sytuacja, bo jedzenie człowieka ich pociąga, ciekawi, ale też uzależnia i sprawia, że przestają być samodzielne, korzystają z tego, co pozostawili po sobie ludzie.
Treść książki podzielić można na dwie części. Wymiennie opisywane są historia Kuby, wymyślona przez autorkę, oraz prawdziwe wydarzenia sprzed lat dotyczące Magdy. Renata Kijowska w rozdziałach niedotyczących Kuby opisuje życie niedźwiedzi i opowiadana o zwierzętach, które posłużyły jej za inspirację do napisania powieści. Dzięki temu można dowiedzieć się czegoś dodatkowego o życiu dzikich istot. To ciekawy zabieg, który czasem rozbija główny wątek i może sprawiać, że dzieci będą zniecierpliwione, ale mimo wszystko jest interesujący.
Tekst książki uzupełniają ilustracje Anny Łazowskiej. Pięknie komponują się z treścią, są kolorowe, szczegółowe i naprawdę urocze. Na dodatek jest ich bardzo dużo, co spodoba się młodszym czytelnikom. Plusem książki jest w ogóle cała oprawa graficzna. Piękne szlaczki na każdej ze stron i śliczny font tytułów rozdziałów dopełniają całości i sprawiają, że pozycja jest atrakcyjna zarówno pod względem treści, jak i wydania.
Trzeba przyznać, że obie przytoczone historie – Kuby i Magdy – są dość smutne. Czasem miałam wrażenie, że to nie jest opowieść dla dzieci, bo wiele w niej goryczy, bólu, niesprawiedliwości. Mimo wszystko książka jest wciągająca i pełna przygód, co spodoba się małym czytelnikom. Jeśli wasze dzieci lubią opowieści o zwierzętach, polecam. Oprócz zabawy jest też wiele informacji, które mogą zainteresować dzieciaki.
2018-04-22 13:22:18


Zobacz także:

Inne pozycje tego autora: Renata Kijowska (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×