O Wilku, który nie lubił czytać

Książka

O Wilku, który nie lubił czytać

  • Wydawnictwo: Adamada
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788374208307
  • Ilość stron: 32
  • Format: 21.0x21.0cm
  • Oprawa: Zintegrowana
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 24,90 PLN
Nasza cena 14,34 PLN
Oszczędzasz 42%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 24,90 PLN
Nasza cena 14,34 PLN
Oszczędzasz 42%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: O Wilku, który nie lubił czytać - Lallemand Orianne

Książka pod patronatem czytam.pl! 

Wilk zaczął pożerać książki i to dosłownie. W przepastnej paszczy znikają niskokaloryczne romanse, pożywne powieści, a nawet ciężkostrawne i trudne do przełknięcia słowniki. Bibliotekarze barykadują przed nim drzwi, antykwariusze naprędce kopią wilcze doły, a księgarze? A księgarze żyją nadzieją, że o nich akurat zapomni. Czy książki znikną zupełnie z Baśniowego Lasu?


Szczegóły: O Wilku, który nie lubił czytać - Lallemand Orianne

Tytuł: O Wilku, który nie lubił czytać
Autor: Lallemand Orianne
Wydawnictwo: Adamada
Seria: PRZYGODY WILKA
ISBN: 9788374208307
Tytuł oryginału: Le loup qui n'aimait pas lire
Język oryginału: francuski
Tłumacz: Janczy Iwona
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 32
Format: 21.0x21.0cm
Oprawa: Zintegrowana


Recenzje: O Wilku, który nie lubił czytać - Lallemand Orianne

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Miłość do książek przychodzi z wiekiem. Zdarza się, że niektórzy miłość do książek dziedziczą w genach. Wilk był jednym z takich osobników. Jednak uwielbienie do książek w Wilczym wydaniu objawiało się dosłownym pożeraniem książek. Wilk pożerał książki tak jak inni uwielbiają pożerać np. pizze, ale Wilk nie lubił czytać…

Mieszkańcy Dalekiego Lasu w ogóle nie potrafili zrozumieć tak dziwnego zamiłowania do jedzenia książkowego papieru, kiedy w czytaniu książek (zwanym czasami pożeraniem książek, jeśli Czytelnik oddaje się tej czynności bardzo często i nie wystawia praktycznie nosa zza książki – jednak wciąż jej fizycznie nie zjada!) najmilsze jest przeżywanie wszystkich czytanych właśnie przygód. Wilka książki nudziły … do czasu. Pewnego dnia Wilk usadowia się z książką na fotelu i… znajduje się w Głównej Bibliotece w Krainie Książek. Poznaje tam zmartwioną bibliotekarkę - wiewiórkę, która podnosi lament z powodu zaginięcia 10 książek. Wilk oczywiście jest zawsze pomocny i tym sposobem wyrusza na poszukiwanie książkowych zgub z torbą na ramieniu.

Skąd w tej całej opowieści znalazł się Kruk i Lis? Dokąd Biały Królik pędził gdzieś z zegarkiem? Dlaczego Wilk musiał uciekać przed tygrysem Shere Khanem? Do jakiej krainy zabrał Wilka Piotruś Pan? Z kim Wilk musiał rozpalać ognisko w środku ogromnego wieloryba? Na te i wiele innych pytań opowie Wam sam Wilk, który koniec końców wciąż pożerał książki – tylko że na koniec już zupełnie inaczej ;) Wspaniały pomysł na pokazanie dzieciom, że książka pomaga przeżyć niejedną przygodę, nawet jeśli musimy spędzić deszczowe popołudnie w domu ale cały dzień w podróży ;)
2018-04-26 07:24:33


Podobne do: O Wilku, który nie lubił czytać - Lallemand Orianne