O Wilku, który miał humory

Promocja

O Wilku, który miał humory

 • Wydawnictwo: Adamada
 • Rok wydania: 2018
 • ISBN: 9788374208314
 • Ilość stron: 32
 • Format: 21.0x21.0cm
 • Oprawa: Zintegrowana
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Promocja:

Dodatkowe rabaty: wydawnictwo Adamada (Promocja do 20.11.2018r. lub do wyczerpania zapasów. )

Cena 24,90 PLN
Nasza cena 14,81 PLN
Oszczędzasz 40%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 24,90 PLN
Nasza cena 14,81 PLN
Oszczędzasz 40%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Książka pod patronatem czytam.pl! 

Od jakiegoś czasu Wilk nie radzi sobie z własnymi emocjami (może to przez tę pogodę?). Radośnie pogwizduje, gadając do drzew, żeby za moment zwiesić nos na kwintę albo co gorsza wpaść bez powodu we wściekłość. Co może mu pomóc odzyskać wewnętrzną harmonię i spokój? Gimnastyka, węglowodany, architektura? Przed Wilkiem bardzo wiele pracy. Auuuu!


Szczegóły

Tytuł: O Wilku, który miał humory

Autor: Lallemand Orianne

Wydawnictwo: Adamada

Seria: PRZYGODY WILKA

ISBN: 9788374208314

Tytuł oryginału: Le loup qui apprivoisait ses ?motions

Język oryginału: francuski

Tłumacz: Janczy Iwona

Języki: polski

Rok wydania: 2018

Ilość stron: 32

Format: 21.0x21.0cm

Oprawa: Zintegrowana

Redakcja: Grygo Aleksandra

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Kolejna książka o dobrze już znanym Wilku ucieszy z pewnością niejednego Małego i Dużego Czytelnika. Tym razem Wilk pomaga dzieciom poznawać najróżniejsze emocje. A emocje nie są wcale takie proste…

Tak się składa, że Wilk z Dalekiego Lasu może na ten temat troszkę opowiedzieć, bo zmienia nastrój sto razy na minutę. Zdarza się, że raz jest wesoły, za chwilę smutny albo zazdrosny. Wilk jest tak emocjonalnym zwierzątkiem, że pozostali mieszkańcy Dalekiego Lasu zaczynają dawać mu rady, co zrobić, żeby być bardziej zrównoważonym emocjonalnie.

Bajka o Wilku i jego emocjach jest nie tylko zabawna (bo jaka może być bajka o uroczym Wilku?), ale i pouczająca. Nie tylko Wilk w bajce ale każde dziecko na Ziemi jest emocjonalnym „stworzonkiem” i tak jak Wilk przeżywa wiele emocji w ciągu dnia a nawet godziny. Dla innych (w bajce dla mieszkańców Dalekiego Lasu) taka mieszanka emocji może być trochę męcząca i każdy ma w zanadrzu złote rady na uspokojenie – ale jak pokazuje bajka takie złote rady są „złote” raczej tylko w praktyce i nie na każdego działają tak samo. Dzięki krótkiej opowieści mali Czytelnicy mogą jednak poznać różne sposoby, które pozwalają wyciszyć najbardziej rozbudzone emocje. Ale czy wyciszająca joga albo sport może uspokoić żywiołowego Wilka? Nieważne co będziemy robili – emocje zawsze będą i będą pojawiać się kolejne. Historia Wilka pokazuje, że rzeczywiście – w czasie jednego długiego dnia – tych emocji może się pojawić bardzo bardzo dużo i następują po sobie bez żadnego logicznego wyjaśnienia, ale też pokazuje, że nawet jeśli pojawiają się jakieś nieprzyjemne emocje np. smutek czy niepokój (czy oczywiście wiele innych), to można pomóc im sobie pójść gdzieś dalej, dzięki temu, że wiemy, jak sobie radzić z emocjami: np. kiedy nam smutno – możemy porozmawiać z przyjacielem a kiedy się czymś niepokoimy i wymyślamy najczarniejsze scenariusze, to najlepiej zrobić właśnie to, czego się boimy i zaprzestać czarnowidztwa. Przykłady oczywiście można mnożyć wraz z Wilkiem w trakcie czytania książki albo już po jej przeczytaniu. Rozmowę po przeczytaniu historii Wilka bez wątpienia ułatwią wytłuszczone słowa w książce dotyczące emocji. Kolejna obowiązkowa pozycja dla każdego Rodzica, który lubi rozmawiać z Maluchami o emocjach albo który dopiero chce zacząć to robić.
2018-04-26 07:27:27


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×