Książka
 • Wydawnictwo: Papilon
 • Rok wydania: 2018
 • ISBN: 9788327103161
 • Ilość stron: 80
 • Format: 23.0x30.0cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
2 - 4 dni robocze*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 33,38 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 33,38 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Zwierzokracja - bo zwierzęta są ważne, bo zwierzęta to nie rzeczy, bo zwierzęta też mają swoje prawa! Tym właśnie tematom przyglądamy się z bliska - staramy się zrozumieć pochodzenie i znaczenie praw zwierząt oraz pokazać sytuacje, w których życie dzieci i zwierząt przenika się. "Zwierzokracja" składa się z 38 rozkładówek z kolorowymi, zabawnymi i pełnymi emocji ilustracjami w dużym formacie. Krótkie, przystępne teksty zawierają wiele informacji i ciekawostek. Książka w przyjazny sposób, zarówno w warstwie tekstowej, jak i ilustracyjnej opowiada o przenikaniu się światów dzieci i zwierząt. Empatia, wrażliwość, uważność - to chcemy przekazać Wam na kartach "Zwierzokracji." Kupując egzemplarz tej książki, wesprzecie finansowo zwierzaki będące pod opieką Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Psy, koty, konie, kury, lisy i inni podopieczni bardzo Wam dziękują za pomoc!

Autorka i ilustratorka Ola Woldańska-Płocińska to ceniona postać w świecie polskich książek dla dzieci, która troszczy się o los zwierząt. "Podobno ryby głosu nie mają, ale wierzcie mi, że mamy i dzięki tej książce jest coraz bardziej słyszalny!" - Karp "Dziękujemy Autorce i Otwartym Klatkom za wsparcie! KO, KO, kochamy Was!" - Szczęśliwe kury

"Chciałam zauważyć, że w tej książce nie występuję i jest to poważne niedopatrzenie. Niemniej pragnę przypomnieć, iż Światowa deklaracja praw zwierząt powstała w 1978 roku i jest bardzo mądra, jak ja. Podpisuję się pod nią oboma skrzydłami." - Sowa

"Daję 10/10. Czytając, czułam mrowienie w czułkach. PS I tak wiemy, że jest to mrówkokracja!" - Mrówka

"Super! Polecamy wszystkim dwunogom. VIVAt!" - Psy i koty ze schroniska


Szczegóły

Tytuł: Zwierzokracja

Autor: Woldańska-Płocińska Ola

Wydawnictwo: Papilon

ISBN: 9788327103161

Języki: polski

Rok wydania: 2018

Ilość stron: 80

Format: 23.0x30.0cm

Oprawa: Twarda

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

3 określenia wystarczą, żeby opisać długo wyczekiwaną (od kiedy tylko zobaczyłam projekt okładki) przeze mnie kolejną perełkę z dziecięcej literatury: mądra, zabawna, estetycznie powalająca na kolana.

Na tym jednak nie może skończyć się recenzja, ponieważ „Zwierzokracja” to jedna z pozycji z rodzaju edukacyjnych, która według mnie powinna znaleźć się na półce każdego dziecka oraz świadomego rodzica. Dla jeszcze niewtajemniczonych w treść książki - zarówno tytuł jak i okładka podpowiadają, że rzecz będzie dotyczyć zwierząt. Znajdziemy więc tutaj m.in. informacje o relacjach człowieka i zwierząt na przestrzeni wieków, opis filozoficznych stanowisk dotyczących stosunku do zwierząt (przy okazji dowiemy się, że Pitagoras był wegetarianinem!), ciekawostki o Egipcjanach i ich miłości do kotów (kolejny dowód na to, że koty to jedne z gatunków zwierząt godnych kochania, skoro nawet Egipcjanie mieli kota na punkcie kotów…). Poczytamy również o niebywałych przywilejach krów w Indiach, ślimakach stawianych przez sądem w średniowieczu… czy króliczej inwazji w Australii. Jako że jest to książka o wszystkich zwierzętach, które są sobie równe, nie wszystkie strony są zabawne czy pozytywnie zaskakujące. Niektóre są bardzo smutne i dające do myślenia. W „Zwierzokracji” pojawiają się więc tematy dotyczące zabijania zwierząt, hodowli przemysłowej, polowań, wciąż aktualnych okołobożonarodzeniowych spraw jak kupowanie żywego karpia, wykorzystywania zwierząt w przemyśle kosmetycznym, trzymanie i wykorzystywanie zwierząt do pracy w cyrku, powolnym znikaniu pewnych gatunków zwierząt. Z kolejnymi informacjami i przykrymi faktami pojawiają się pytania, które warto zadać zarówno dzieciom jak i sobie, dorosłemu.
Zwierzokracja to trochę tak jak demokracja, co oznacza równe prawa dla każdego zwierzęcia. Dlatego też autorka podpowiada, co zwierzęta lubią a co im przeszkadza; jak możemy pomagać ptakom zimą, a jeśli już zjadamy jajka to na co, powinniśmy zwracać uwagę, żeby polepszyć sytuację hodowli kur, a nie wspierać rozwój najgorszych i najbardziej „nieludzkich” kurzych ferm. Z książki dowiemy się co nieco o emocjach w zwierzęcym świecie, wegańskich śniadaniach, mądrości świń, Paulu – ośmiornicy, który typuje wyniki meczów. Jeśli nie mieliście okazji zapoznać się ze Światową Deklaracją Praw Zwierząt, to książka również daje możliwość jej przeczytania.

Pozycja obowiązkowa dla każdego wegetarianina i weganina, którzy chcą dalej szerzyć wśród młodszego pokolenia odpowiednią postawę dotyczącą zwierząt. A może też jest to pozycja przede wszystkim dla mniej świadomej zwierzęcych praw części czytelników. Oprócz ważnej treści, która niewątpliwie stanowi ogromny plus książki, nie mogę nie wspomnieć o ilustracjach autorstwa Oli Woldańskiej – Płocińskiej. Każda strona to gratka dla miłośników dziecięcych ilustracji. Książka do czytania (głównie!) ale i patrzenia bez końca!
2018-04-16 01:07:12


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×