Helikopter

Książka

Helikopter

 • Wydawnictwo: Znak
 • Rok wydania: 2018
 • ISBN: 9788324053636
 • Ilość stron: 458
 • Oprawa: Oprawa miękka
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 37,91 PLN
Nasza cena 27,29 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 37,91 PLN
Nasza cena 27,29 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Czegoś takiego Szwecja nie widziała. 22 września 2009 o 5:15 na dachu najbardziej niedostępnego budynku w Sztokholmie wylądował helikopter. Dwadzieścia minut później było już po wszystkim. Pod okiem policji i mediów skradziono 39 milionów szwedzkich koron. Pieniędzy nigdy nie odnaleziono. Czterech śmiałków z dnia na dzień trafiło na pierwsze strony gazet całego świata i stało się bohaterami. Kim byli? Jak zaplanowali ten napad stulecia?

Jonas Bonniers jako jedyny dotarł do mężczyzn, którzy zorganizowali skok. "Helikopter", efekt wielogodzinnych rozmów, odsłania wielomiesięczne przygotowania, oraz to, co wydarzyło się tuż po napadzie. Z każdą stroną rośnie napięcie, a zwroty akcji nie ustają aż do zaskakującego finału. "Helikopter" trafił na listy bestsellerów w Szwecji, Danii i Norwegii, prawa do książki zostały sprzedane do ponad 30 krajów jeszcze przed premierą. Prawa filmowe kupił Netflix, w lipcu 2018 ruszają zdjęcia do filmu, w którym zagra m.in. Jake Gyllenhaal.


Szczegóły

Tytuł: Helikopter

Autor: Jonas Bonnier

Wydawnictwo: Znak

ISBN: 9788324053636

Rok wydania: 2018

Ilość stron: 458

Oprawa: Oprawa miękka

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

23 września 2009 o 5:15 na dachu najbardziej niedostępnego budynku w Sztokholmie wylądował helikopter. Dwadzieścia minut później było już po wszystkim. Pod okiem policji i mediów skradziono 39 milionów szwedzkich koron. Pieniędzy nigdy nie odnaleziono. Czterech śmiałków z dnia na dzień trafiło na pierwsze strony gazet całego świata i stało się bohaterami. Kim byli? Jak zaplanowali ten napad stulecia?
💰
Szwedzki pisarz Jonas Bonnier jako jedyny dotarł do mężczyzn, którzy zorganizowali ten skok, a jego powieść to efekt rozmów, które odsłaniają kulisy przygotowań oraz to, co wydarzyło się tuż po napadzie. Czytelnik poznaje czterech mężczyzn, którzy dokonali napadu – Michela, Samiego, Zorana i Nichlasa, oraz kobietę, która im ten napad umożliwiła – Alexandrę.
💰
Na początku książki, tempo jest dość powolne, wkrótce jednak gdy zbliża się planowana data skoku zaczyna rosnąć i czytanie staje się bardzo przyjemne. Autor świetnie odtwarza spektakularne przestępstwo skupione wokół czterech mężczyzn, którzy je zaplanowali. Bonnier wykonał świetną robotę, do tego stopnia, że ​​czytelnik nie wie, w którym miejscu mamy do czynienia z faktami a kiedy z fikcją.
💰
To, co szczególnie spodobało mi się, to w jaki sposób autor przedstawił każdą postać w książce, bez względu na to, jak mała była ich rola w całym napadzie. Czytając tę niesamowita powieść, poznajemy motywacje jakie kierowały bohaterami, ich prywatne życie oraz powody, dla których decydują się podjąć tak ryzykowny krok, jak niemożliwy dotąd napad na najlepiej strzeżony budynek w Europie.
💰
Kto lubi sensacyjną literaturę, z bardzo dobrze wykreowanymi bohaterami, na tytule „Helikopter” Jonasa Bonniera się nie zawiedzie. Szybka akcja i nieprawdopodobny pomysłowość naszych bohaterów, zrobiła na mnie duże wrażenie. Wydawałoby się, że takie rzeczy mogą wydarzyć się tylko na kartach powieści, a nie w rzeczywistości.
2018-07-21 17:54:43


Zobacz także:

Inne pozycje tego autora: Jonas Bonnier (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×