Canaletto w Warszawie Dzieła Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem, w stolicy Stanisława Augusta

Książka

Canaletto w Warszawie
Dzieła Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem, w stolicy Stanisława Augusta

 • Wydawnictwo: ROSIKON PRESS
 • Rok wydania: 2007
 • ISBN: 9788388848452
 • Ilość stron: 216
 • Format: 20.4x32 cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 104,20 PLN
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 104,20 PLN
Nasza cena 0 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Pierwsza w języku polskim na rynku księgarskim monografia warszawskich dzieł wybitnego malarza-weducisty Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem. Książka łączy walory albumu, dzieła naukowego i książki popularnonaukowej. Jest szczegółowym omówieniem warszawskiego okresu twórczości artysty, który spędził w Warszawie 12 ostatnich lat swojego życia, będąc nadwornym malarzem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Alberto Rizzi opisał powstałe w tym czasie obrazy, akwaforty i rysunki, których tematem była nie tylko Warszawa. Dzieła te są nie tylko dokumentacją naszej stolicy sprzed 200 lat, ale również bogatym źródłem wiedzy o ludziach, kulturze i obyczajach epoki stanisławowskiej. Wiele miejsca poświęcił Autor identyfikacji postaci z epoki, takich jak sam malarz, członkowie jego rodziny, król Stanisław August, książę Józef Poniatowski, August Czartoryski i wielu innych. W tym zakresie ciągle nie brak zaskakujących odkryć dokonanych również przez autora. Całość uzupełnia kalendarium wydarzeń z życia artysty, wybrane warszawskie dokumenty dotyczące Canaletta i jego rodziny, bibliografia i indeksy. We Wstępie do albumu Andrzej Rottermund napisał: Oddajemy Państwu do rąk książkę poświęconą warszawskim obrazom znanego weneckiego malarza Bernarda Bellotta zwanego Canalettem. Autorem jej jest również wenecjanin, Alberto Rizzi, wybitny włoski historyk sztuki. Możemy zadać sobie pytanie, dlaczego wenecjanin je malował i dlaczego wenecjanin o nich pisze. Na pierwsze pytanie znajdziecie Państwo odpowiedź w książce Rizziego. Na drugie pytanie odpowiem od razu. Dla Alberto Rizziego Warszawa jest tak samo bliska, jak rodzinna Wenecja. Tutaj, w Warszawie, pracował przez wiele lat i zna historyczną Warszawę, jak mało kto.Kilka słów o Autorze:Alberto Rizzi urodził się w Wenecji w 1941 r. Ukończył Uniwersytet w Padwie. Jest historykiem sztuki. W latach 1981?1987 attaché kulturalny Ambasady Włoskiej w Warszawie.

Szczegóły

Tytuł: Canaletto w Warszawie

Podtytuł: Dzieła Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem, w stolicy Stanisława Augusta

Autor: Alberto Rizzi

Wydawnictwo: ROSIKON PRESS

ISBN: 9788388848452

Język oryginału: włoski

Tłumacz: Jursz-Salvadori Katarzyna

Rok wydania: 2007

Ilość stron: 216

Format: 20.4x32 cm

Oprawa: Twarda

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×