Armia Lublin we wrześniu 1939 roku

Książka

Armia Lublin we wrześniu 1939 roku

 • Wydawnictwo: NERITON
 • Rok wydania: 2006
 • ISBN: 8389729725
 • Ilość stron: 529
 • Format: 16.5x24.0cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 50,50 PLN
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 50,50 PLN
Nasza cena 0 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Chociaż od wydarzeń rozgrywających się w trakcie wojny obronnej Polski minęło już 65 lat, to wywołują one nadal żywe zainteresowanie zarówno wśród znawców problemu, jak i interesujących się historią oręża polskiego. Poczesne miejsce w literaturze poświęconej wojnie 1939 r. zajmują monografie dotyczące historii jednostek Wojska Polskiego (WP). Wydawać by się mogło, że przy takiej liczbie opracowań, studiów i monografii wszystko zostało już dokładnie zbadane i opisane. Są jednak jeszcze stosunkowo mało znane wydarzenia z września 1939 r. Obszarem takim, nie do końca zbadanym, pozostają działania wojenne związków operacyjnych, taktycznych i oddziałów (armii, grup operacyjnych, dywizji, brygad i pułków) WP we wrześniu 1939 r. Większość z nich posiada już swoje monografie i opracowania1. Do mniej znanych należą wojenne dzieje Armii „Lublin". To, że niewielu historyków wojskowości zajmowało się działaniami tej armii wynika przede wszystkim ze skąpego materiału źródłowego. Skłoniło to autora niniejszej rozprawy do podjęcia badań, których celem jest jak najpełniejsze przedstawienie i ocena działań Armii „Lublin" oraz roli jaką odegrała w wojnie 1939 r.


Szczegóły

Tytuł: Armia Lublin we wrześniu 1939 roku

Autor: Maksimiec Stanisław

Wydawnictwo: NERITON

Kod paskowy: 9788389729729

ISBN: 8389729725

Języki: polski

Rok wydania: 2006

Ilość stron: 529

Format: 16.5x24.0cm

Oprawa: Miękka

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×