Rzeźnicy i lekarze

Książka

Rzeźnicy i lekarze

  • Wydawnictwo: Znak
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788324037544
  • Ilość stron: 320
Wysyłka:
Jutro (poniedziałek 2019-06-17)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 26,81 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 26,81 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Rzeźnicy i lekarze - Lindsey Fitzharris

Wizyta w szpitalu była kiedyś najprostszym sposobem, by skończyć w grobie. XIX-wieczni chirurdzy, często niewykształceni, nawet niepiśmienni, kroili swoich pacjentów, nie myśląc o odkażaniu narzędzi. Amputacja była ich ulubioną metodą kuracji, a gangrena nie była niczym niepokojącym. Pacjentów często trzeba było gonić po sali i wiązać, by poddali się leczeniu.

Chirurg James Y. Simpson jeszcze w 1869 roku uważał, że żołnierz na polu bitwy pod Waterloo ma większe szanse na przeżycie niż człowiek, który idzie do szpitala.

Dopiero Joseph Lister odkrył, że infekcje powodują zarazki, które można pokonać środkami antyseptycznymi. Był za swoje teorie wyśmiewany, ale ostatecznie to jemu nauka przyznała rację. Poznajcie niewiarygodne realia, w jakich leczeni byli pacjenci, i dramatyczną walkę Listera o to, by zmienić rzeźników w lekarzy.

Lindsey Fitzharris doktor historii nauki i medycyny, absolwentka Oxfordu. Prowadzi popularną stronę internetową The Chirurgeon's Apprentice i własny kanał na YouTubie Under the Knife. Jej styl to połączenie erudycji godnej Jurgena Thorwalda z błyskotliwym dowcipem Mary Roach. Rzeźnicy i lekarze zyskali entuzjastyczne recenzje w niemal wszystkich czasopismach, m.in. Guardianie, Publishers Weekly, Kirkus Review, i zostali nagrodzeni prestiżową PEN/E.O. Wilson Prize for Literary Science Writing 2018


Szczegóły: Rzeźnicy i lekarze - Lindsey Fitzharris

Tytuł: Rzeźnicy i lekarze
Autor: Lindsey Fitzharris
Wydawnictwo: Znak
ISBN: 9788324037544
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 320


Recenzje: Rzeźnicy i lekarze - Lindsey Fitzharris

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Rzeźnicy i lekarze - Lindsey FitzharrisInne pozycje tego autora: Lindsey Fitzharris (2)