Sprawa honoru Dywizjon 303 Kościuszkowski: zapomniani bohaterowie II wojny Światowej

,

Książka

Sprawa honoru
Dywizjon 303 Kościuszkowski: zapomniani bohaterowie II wojny Światowej

,

  • Wydawnictwo: Marginesy
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788365973689
  • Ilość stron: 496
  • Format: 14.8x22.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 54,90 PLN
Nasza cena 34,83 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 54,90 PLN
Nasza cena 34,83 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Sprawa honoru - Olson Lynne, Clud Stanley W.

Historia polskich pilotów, których odwaga i męstwo przyczyniły się do uratowania Anglii w 1940 roku. To także opowieść o zaskakującej zdradzie, jakiej dopuścili się alianci pod koniec II wojny światowej.

Losy pięciu pilotów słynnego Dywizjonu 303, którzy weszli do grona najbardziej bohaterskich i skutecznych lotników wojennych.

Towarzyszymy im w czasie szkolenia przed wojną, ich dramatycznej ewakuacji do Francji, a później do Wielkiej Brytanii, w której – początkowo pogardliwie potraktowani przez RAF – odegrali kluczową rolę, a ich brawura i umiejętności w bezpośrednich starciach z niemieckimi messerschmittami przeszły do legendy. Poznajemy także ich powojenne losy, gdy marzenia o niepodległości zostały brutalnie rozwiane, a Polska oddana Związkowi Radzieckiemu.Sprawa honoru odkrywa chwalebną historię Polski w czasie II wojny światowej. Opowiada o bezustannych zmaganiach z Hitlerem i Stalinem, długiej walce o niepodległość i o oszustwie, które boleśnie dotknęło Polskę.

Wspaniała historia, wspaniale opowiedziana. Opowieść o bohaterstwie i zdradzie, którą czyta się z wypiekami na twarzy. Ta książka powinna ukazać się dawno temu.

Norman Davies

Zdumiewające dzieło! Lynne Olson i Stanley Cloud przedstawiają nam fascynującą relację ze świetnie udokumentowanej śmiałej, bohaterskiej walki grupy polskich pilotów wojskowych i poprzez ich losy ukazują w skrócie trudną i bolesną historię Polski i Europy w czasie drugiej wojny światowej.

Ryszard Kapuściński

Fascynująca opowieść o męstwie jednostek i politycznej zdradzie. Staje w jednym szeregu z najnowszymi bestsellerami o żołnierzach drugiej wojny światowej.

Zbigniew Brzeziński

To nie tylko hołd złożony polskim pilotom, ale – w szerszym aspekcie – dobitne oskarżenie pragmatyzmu politycznego Wielkiej Brytanii i Ameryki, które w późniejszej fazie wojny odwróciły się od Polski, tchórzliwie próbując udobruchać Stalina.

„The Times of London”Szczegóły: Sprawa honoru - Olson Lynne, Clud Stanley W.

Tytuł: Sprawa honoru
Podtytuł: Dywizjon 303 Kościuszkowski: zapomniani bohaterowie II wojny Światowej
Autor: Olson Lynne, Clud Stanley W.
Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 9788365973689
Tłumacz: Grabowska Małgorzata, Grabowski Andrzej
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 496
Format: 14.8x22.5cm
Oprawa: Twarda


Recenzje: Sprawa honoru - Olson Lynne, Clud Stanley W.

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Olson Lynne, Clud Stanley W. (1)