Wygrać Hollywood, przegrać życie. 14 wersji życia gwiazd kina

Książka

Wygrać Hollywood, przegrać życie.
14 wersji życia gwiazd kina

  • Wydawnictwo: Zysk i S-ka
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788381164290
  • Ilość stron: 360
  • Format: 14.0x20.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 23,36 PLN
Oszczędzasz 41%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 23,36 PLN
Oszczędzasz 41%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Wygrać Hollywood, przegrać życie. - Kobus Justyna

Znacie je doskonale. Marzyliście o tym, by wyglądać i żyć jak one. Podziwialiście ich urodę zatrzymaną na taśmie filmowej, zazdrościliście im sławy, w przekonaniu, że ich życie było wspaniałą bajką. Brigitte Bardot, Rita Hayworth, Audrey Hepburn, Ingrid Bergman, Marylin Monroe, Grace Kelly... Czy jest ktoś, kto o nich nie słyszał? Niemożliwe. Wszyscy je kochamy. Ich prawdziwe życie niewiele jednak miało wspólnego z sielankowymi opowieściami z ich udziałem, znanymi z ekranu. Wielka uroda, sława, talent nie uchroniły ich przed nieudanymi związkami, przed cierpieniem, nie stały się przepustką do szczęścia. Przeciwnie, trwanie na szczycie bywało okupione zaniedbywaniem najbliższych, dramatycznymi wyborami, nie zawsze trafnymi. Ponadto - ciągłym byciem na cenzurowanym.

Uwielbiana przez publiczność Ingrid Bergman, zwłaszcza za rolę w "Casablance", idąc za głosem serca, stała się bohaterką jednego z największych skandali w historii Hollywoodu. Zapłaciła za to odrzuceniem przez branżę i fanów. Amerykanie życzyli śmierci jej dziecku, nazywając je "potomkiem wiedźmy".

Brigitte Bardot okrzyknięto dziwaczką i wariatką, po tym jak u szczytu sławy, w wieku 39 lat porzuciła aktorstwo i poświęciła się opiece nad zwierzętami.

Julia Roberts, praktykująca hinduistka, przed laty nie schodziła z planu. Jej pierwsze małżeństwo rozpadło się, bo nie godziła pracy z życiem rodzinnym.

Czym więc jest ta książka? Zbiorowym portretem kobiecej odwagi, talentu, poświęcenia i wyrzeczeń, ale również próby ocalenia w gigantycznej machinie przemysłu filmowego własnej tożsamości. Cena tej ostatniej okazuje się być znacznie wyższa, niż zdobycie sławy czy wielkich pieniędzy.


Szczegóły: Wygrać Hollywood, przegrać życie. - Kobus Justyna

Tytuł: Wygrać Hollywood, przegrać życie.
Podtytuł: 14 wersji życia gwiazd kina
Autor: Kobus Justyna
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788381164290
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 360
Format: 14.0x20.5cm
Oprawa: Miękka


Recenzje: Wygrać Hollywood, przegrać życie. - Kobus Justyna

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Wygrać Hollywood, przegrać życie. - Kobus JustynaInne pozycje tego autora: Kobus Justyna (1)